“منهتن سیاه” رومر بردون بازتابی از هارلم دهه 1960 است.


تاریخ هماهنگ فرهنگ و هنر سیاهپوستان در هارلم – همانطور که دوستان و همسایگان گفته اند – در نمایشگاه گنجینه New Polonsky از کتابخانه عمومی نیویورک کشف شده است. در یک بخش ، ماکاکی از ما Gusta Savages را خواهید یافت هر صدایی را بردارید و بخوانید خوانندگان در حال خواندن سرود ملی سیاه و سفید که توسط دستان خدا گرفته شده است ، نشان داده می شودبه در قسمت دیگری ، شاگردش نورمن لوئیس ، آهنگ هارلم جاز دهه 1940 را با یک معادله گر مختصر ضبط می کند. موسیقی خیابانیبه اما ترکیب هارمونی (به معنای واقعی کلمه و مجاز) رومر بایردون است.

کلاژ بایردون منهتن سیاه هارلم بازتاب دهه 1960 است. با این حال ، زندگی ، هماهنگی و فرهنگ سیاه بایردون ، دوست همکاران و ناشران معاصر ساویج و لوئیس (جیمز بالدوین ، رالف الیسون ، بیلی هالیدی ، دیک الینگتون ، جیکوب لارنس و تونی موریسون) مشهود است. به اندازه اعمالش.

تامی لاوسون ، متصدی هنر و هنر در مرکز شومبرگ کتابخانه ، گفت: “هر کاری که او انجام می دهد به سیاهی اشاره می کند – کار او بازتاب عشق او به زندگی ، فرهنگ و مردم و مکانهای درون آن است.” فرهنگ سیاه را در هارلم کشف کنید ، از جمله مجموعه هنری بردون ، از جمله نقاشی ، نقاشی ، چاپ و حتی ملیله.

از بایردون منهتن سیاه از ساختمان ، پیشگیری از آتش سوزی و رویکردهای ورودی Art Deco برای ایجاد اشکال استفاده می کند. عنوان ممکن است تمام منهتن را نشان دهد ، اما بایردون هارلم توسط همسایگان در ساختمانهای پشت بام و جماعاتی که در پیاده رو نشسته اند نشان داده می شود. یک پالت روشن و تکمیلی از نارنجی و آبی خیابان های هارلم را بازآفرینی می کند – یادآور خیابان 125 در جایی که استودیو بردون در آن قرار داشت.

منهتن سیاه

پیکان

منهتن سیاه

21 2021 دارای مجوز از بنیاد رومر بایردون / انجمن حقوق هنرمندان (ARS) ، WAGA در نیویورک

این قطعه یکی از افشاگری های بیردون در نیویورک است ، از ثبت صحنه های خرید در خیابان 7 تا کلوپ شبانه هارلم. Sevoye.

“آنچه بردون می خواست انجام دهد نشان دادن زیبایی شهر بود. مردم از پنجره به بیرون نگاه می کنند. چراغ خیابان لاوسون می گوید این بازتابی از زندگی شهری است. “تصاویر بردون برخی از عناصر جاز را با تعامل شخصیت ها و بهبود متریال مورد استفاده نشان می دهد.”

جاز ، و استعداد بردون به عنوان یک چندوجهی ، تأثیرات فوق العاده ای دارد. او آهنگ هایی برای بیلی هالیدی و دیزی ژیلسپی نوشت و در دهه 1950 آهنگ او “Seabiris” تبدیل به یک موفقیت شد که توسط بیلی اینشتین و تیتو پوئنته ضبط شد. در اوایل زندگی ، او به عنوان یک پیر ، فعال و مددکار اجتماعی خدمت کرد. او ریاضیات را در نیویورک تحصیل کرد و به عنوان مدیر اصلی کاریکاتوریست و ویراستار هنری مدرسه در مجله انجمن اکالیپتوس همکاری کرد.

رالف الیسون ، دوست بایردون ، استعدادهای مختلف این هنرمند را به یاد آورد:

او می گوید: “من به یاد می آورم که از استودیوی خیابان 125 خیابان رم دیدن کردم ، جایی که او روی نقشه های خطی خود ایستاده بود و دیدگاه استادان هلندی و ایتالیایی را توضیح داد.” “بار دوم او با ریتم موندریان بازی کرد و آنها را با ساختار جاز ترکیب کرد.”

رومرو بایردن خود را وقف یک مطالعه مادام العمر درباره هنر کرد ، از جمله استادان فرانسوی ، مجسمه سازی آفریقایی ، موزاییک بیزانس ، چاپ ژاپنی و نقاشی منظره چینی. منهتن سیاه یکی از بیانات بایردون نسبت به شهروندان و زندگی روزمره تأثیرات جهانی ، فرهنگی و هنری او.

لاوسون می گوید: “او احتمالاً یکی از تأثیرگذارترین و نوآورترین هنرمندان قرن بیستم است.” “و او در هویت و عشق خود به فرهنگ سیاهپوست محکم بود.”

او در طول زندگی خود چندین نمایشگاه موفق را رهبری کرد ، از 8 دانشگاه مختلف مدرک افتخاری دریافت کرد و در سال 1987 مدال ملی هنرهای ریاست جمهوری را دریافت کرد.

از تربیت او در جنوب آمریکا گرفته تا تحصیلاتش در سوربن ، تحسین برانگیزترین آثار بیردون آثاری هستند که مخاطبان را به تماشاچیان فرهنگ سیاه تبدیل می کنند. در طول تجلیات او ، بسیاری از استعدادها و علایق او از طریق کار دوباره ظاهر می شوند.

هنرمند با خودش می گوید: “زمان یک الگو است. می توانید با تجربه بیشتر به همان جایی که شروع کرده اید برگردید و انتظار درک بیشتری داشته باشید. شما بروید و سپس به سرزمین خیال خود بازگردید. ”


این داستان بخشی از مشارکت ما در اطراف NYPL است نمایشگاه پولونسکی گنجینه کتابخانه عمومی نیویورک، که مواردی را از بایگانی تحقیقاتی کتابخانه به مدت 4000 سال نمایش می دهد – ما در ماه سپتامبر روزانه یک شیء مربوط به NYC را منتشر می کنیم ، و شما می توانید همه چیز را مشاهده کنید بر gothamist.com/treasuresبه نمایشگاه خزانه در حال حاضر در خیابان 5 و خیابان 42 واقع شده است. ساختمان شوارتزمن باز است. در حال حاضر بلیط های رایگان در اینجا موجود استبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *