من اولین منتقدم هستم/ سریعترین صعود به جام جهانی را داشتیم. انتقاد چندان منصفانه نیست


به گزارش فارس، دراگان اسکوچیچ پس از بازگشت تیم فوتبال کشورمان از اردوی قطر گفت: مشکلات زیادی برای این اردو وجود داشت. همانطور که می بینید ما سعی کردیم با ایجاد کمپ در قطر شرایط را اصلاح کنیم.

او درباره بازی با الجزایر گفت: این یک بازی دوستانه بود. هیچ بهانه ای نیست اما مشکلاتی که در این اردو داشتیم زندگی را برای ما بسیار سخت کرد. من قطعا از این بازی راضی نیستم. از نیمه اول اصلا راضی نیستم و در نیمه دوم اشتباهات کودکانه ای مرتکب شدیم. به تیم الجزایر تبریک می گویم اما فکر می کنم به خودمان باختیم.

سرمربی تیم فوتبال کشورمان گفت: از فدراسیون خواستم از امروز کار برنامه بعدی فیفا دی را آغاز کند. امیدوارم از درس آموخته ها به خوبی استفاده کنیم و برخی اتفاقات دیگر تکرار نشود. در کمپ قطر هم با برد مشکل داشتیم اما به آینده نگاه می کنیم. در این 15 روز بازیکنان بسیار پرشور و پرشور بودند و این برای ما یک نکته مثبت بود.

اسکوچیچ درباره صحبت های خصوصی با برخی از بازیکنان گفت: به نظر من طبیعی است که یک مربی بخواهد با بازیکنانش صحبت کند. اگر از من درباره منتقدان بپرسید، باید بگویم که اولین منتقد من هستم. ما در این بازی 5 بازیکن نداشتیم که دو نفر از آنها آخرین مدافعان ما بودند، اما می دانید که این بازی دوستانه نام دارد و به نظر من این انتقاد منصفانه نیست. فراموش نکنیم که سریع ترین صعود به جام جهانی را در تاریخ آسیا داشتیم.

او درباره استفاده از نورافکن در دو پست جداگانه گفت: «این تشخیص من بود. اگر شما بودید چه کسی را انتخاب می کردید؟ من تمرین کردم و تصمیم گرفتم این کار را انجام دهم. من همان مربی ای هستم که وقتی این تیم کمترین شانس را برای صعود به جام جهانی داشت و به قطر صعود کردیم هدایت کردم. نمی‌خواهم نام بازیکنان را به ترتیب ذکر کنم. وقتی ما می بردیم کل تیم نقش داشت و وقتی می باختیم همه تاثیر داشتند.

اسکوچیچ درباره لغو اردوی اروگوئه گفت: منطقی نبود که برای انجام یک بازی 22 ساعت رانندگی کنم. در این شرایط فقط چند روزی را در جاده از دست دادیم. در برنامه ای که به فدراسیون دادم بهترین بازی ها با قوی ترین حریفان بود که بیشتر شبیه حریفان ما در جام جهانی هستند. اگر اردوی کانادا برگزار می شد خوشحال می شدم چون دو بازی انجام دادیم و قرار بود سومی را انجام دهیم. اگر قرار بود در کانادا بازی داشته باشیم، با آن مخالف بودم. خیلی ساده است.