مهمترین تفاوت دولت جدید با دولت قبل


ایمان ایرانی معاون جهاددانشگاهی بسیج دانشجویی تهران بزرگ در گفت وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری فارس به تشریح مشکلات گروه های جهادی پرداخت و گفت: یکی از مشکلاتی که در حال حاضر دانشجویان جهادگر با آن مواجه هستند، مشکلات گروه های جهادی است. بحث هزینه های نگهداری اردوهای جهادی و دومی شامل بحث تامین مالی پروژه های عمرانی در مناطق محروم است که به دلیل افزایش قیمت ها در سال های اخیر کمی مشکل بوده است.

وی در ادامه افزود: البته جهادگران با جمع آوری کمک های مردمی و خیرین از یک سو و از سوی دیگر با برقراری ارتباط با نهادهای مختلف از جمله سازمان بسیج سازندگی، امداد، تمام تلاش خود را برای حمایت از اردوهای جهادی انجام داده اند. کمیته و غیره برخی مشکلات را حل می کند.

معاون بسیج دانشجویی تهران بزرگ با اشاره به استقبال گسترده دانشجویان برای شرکت در اردوهای جهادی تصریح کرد: استقبال و انگیزه دانشجویان به ویژه پس از گذشت دو سال از روزهای اوج کرونا برای شرکت در اردوهای جهادی بسیار بالاست و استقبال دانشجویان از آن بسیار بالاست. و متقاضیان بسیار زیاد است، اما به دلیل مشکلات مالی محدودیت هایی در نظر گرفتیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر مشکلات تعامل با دستگاه ها گفت: در شهرهای کوچک شاهد عدم همکاری برخی از دستگاه ها هستیم که مسئولان آن با روحیه دولت قبل شهر را اداره می کنند و همچنان حوزه هایی داریم که مدیران دولتی در آن حوزه هایی دارند. انقلاب نکنید و روحیه همکاری با جهادگران را نداشته باشید.

ایرانی ادامه داد: از سوی دیگر بخش هایی که مردم انقلابی در دولت جدید آمدند و با روحیه تغییر مستقر شدند، در حد توان خود با گروه های جهادی همکاری بسیار خوبی دارند و مانع اصلی حضور عده ای است. دولت گذشته در برخی وظایف که این افراد متدین به کار جهادی نمی پردازند و از فرصت های مردم و دانشجویان استفاده می کنند.

رئیس معاونت جهادی شورای دانشجویی بسیج تهران بزرگ در خصوص اختلاف نظر دولت قبل و دولت جدید در خصوص حمایت از گروه های جهادی گفت: از دو دولت، در دولت قبل از دولت برتر این فضا، همه از رهبران خواسته شد که به حل مشکلات داخلی از طریق ظرفیت های داخلی تکیه نکنند و به سمت دیگری بنگرند.

وی در ادامه افزود: اما در دولت فعلی آقای رئیسی حرکتی که در شورای عالی جهاد سازندگی شروع کردند و یا نامه هایی که معاون اول مبنی بر همکاری با گروه های جهادی ارسال کردند، این روحیه را در کل مجموعه مسئولان ایجاد می کند. که بتوانیم از پتانسیل گروه های مردمی به ویژه دانشجویان حرفه ای استفاده کنیم.

سخنگوی شورای جهادی معاونت دانشجویی بسیج تهران بزرگ در پایان گفت: یکی از بزرگ‌ترین کمک‌هایی که در دولت جدید از جناح‌های جهادی دیدیم، نامه‌ای بود که معاون اول آقای محبر به دستگاه‌های دولتی برای همه همکاری‌های دستگاه‌ها ارائه کردند. با جناح های جهادی