موافقت یا حتی مخالفت، منافع ایران را تامین می کند


به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، عصر سه شنبه در نشست اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس با دریادار شمخانی، گزارش کاملی از روند مذاکرات و روند بررسی ایده های هماهنگ کننده اتحادیه اروپا ارائه شد. و کمیسیون، خلاصه ای از دیدگاه های ایران در این زمینه ارائه شد.

در این جلسه که در محل دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و با حضور وزیر امور خارجه، رئیس سازمان انرژی اتمی و معاون سیاسی وزارت امور خارجه برگزار شد، سوالات نمایندگان حاضر در در این جلسه در خصوص ابعاد مختلف متن پیشنهادی پاسخ داده شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر سیاست محوری دولت مبنی بر عدم گره زدن اقتصاد کشور به مذاکره، گفت: قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم ها و حفظ منافع ملت ایران که به تصویب اطلاعات و آینده نگری رسید. مجلس انقلاب توانایی بسیار خوبی در اجرای کامل سیاست مقاومت دارد، این فعال امروز بیش از گذشته برای کشور به ارمغان آورد.

وی با تشریح فعالیت شبانه روزی رئیس و اعضای کمیسیون مذاکره و مجموعه ساختارهای فعال در این بخش، خاطرنشان کرد: صرف نظر از رضایت یا عدم رضایت، هماهنگی بسیار خوبی برای منافع مردم ایران تضمین می شود. بین نقاط مختلف کشور برای پیشبرد مذاکرات هیچ بخشی از خطوط قرمز عقب نشینی نبوده و نخواهد بود.

در ادامه این دیدار، علی باقری، مذاکره کننده ارشد ایران و مهندس محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی در خصوص مذاکرات در بخش های مربوط به رفع تحریم ها و مسائل هسته ای توضیحات مفصلی ارائه کردند و به سوالات متعدد نمایندگان حاضر پاسخ دادند. در جلسه.