مکمل ویتامین C – ویتامین های زیبایی برای مراقبت از پوست ضد پیری

یک مکمل ویتامین C یک تقویت ضد پیری به رژیم زیبایی مراقبت از پوست روزانه شما می دهد. قدرت آنتی اکسیدانی آن با حمله رادیکال های آزاد مقابله کرده و مانع از بروز علائم پیری در آینده می شود، خاصیت ارتجاعی و استحکام را تجدید می کند و ظاهر پیری پوست را کاهش می دهد.

در حالی که بهترین کار این است که ویتامین ها و مواد معدنی خود را از غذاهای غنی از ویتامین دریافت کنید، مکمل های ویتامین ممکن است برای اطمینان از دریافت کافی ویتامین مورد نیاز بدن به خصوص در مورد ویتامین های محلول در آب (مانند ویتامین C) مفید باشند، به این معنی که بدن از آنچه نیاز دارد استفاده می کند و بقیه را دفع می کند. به همین دلیل نیاز روزانه ضروری است.

بسیاری از ما در جامعه‌ای که به سرعت هدایت می‌شوند، دستورالعمل‌های اساسی رژیم غذایی روزانه برای دریافت مقادیر کافی از مواد مغذی حیاتی ضد پیری توصیه شده را رعایت نمی‌کنیم.

ویتامین C به وفور در مرکبات، میوه های آنتی اکسیدانی مانند پرتقال، کیوی، پاپایا، گریپ فروت و لیمو و در سبزیجاتی مانند بروکلی، گل کلم و سبزیجات برگ سبز مانند اسفناج یافت می شود.

ویتامین های پوست برای داشتن پوستی سالم و درخشان

اشعه ماوراء بنفش خورشید به مرور زمان پروتئین کلاژن پوست ما را از بین می برد و در نتیجه ظاهر پوستی چرمی، لکه دار، رنگدانه های پوست و چین و چروک های صورت ایجاد می کند.

محصولات ویتامین C به ترمیم آسیب های پوستی ناشی از نور خورشید و بازیابی استحکام و رنگ پوست کمک می کنند. از پوست محافظت می کند، پوست را التیام می بخشد و به ترمیم آسیب های ناشی از نور خورشید به پوست کمک می کند و به طور کلی فواید درخشانی را برای پوست به ارمغان می آورد.

ویتامین C یکی از قوی‌ترین و بهترین آنتی‌اکسیدان‌هاست که به تحریک ساخت کلاژن کمک می‌کند، ماده‌ای که به پوست استحکام و خاصیت ارتجاعی می‌دهد.

نقش ویتامین C در مراقبت از پوست

حتی اگر ویتامین C بیش از 70 سال پیش به عنوان عاملی که از اسکوربوت جلوگیری می کند کشف شد، شناخته شده است که با موفقیت به جوانسازی پوست کمک می کند.

مطالعات موفقیت بزرگی را نشان داده اند که آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین C برای مبارزه با رادیکال های آزاد مرتبط با پیری زودرس پوست مجهز شده اند و با تشکیل چین و چروک قبل از شروع مبارزه می کنند.

ویتامین C (اسید L-آسوربیک) در صورتی که تازه، پایدار و به‌درستی ذخیره شود، می‌تواند با موفقیت در بسیاری از درمان‌های ضد پیری استفاده شود.

ناپایدار بودن به این معنی است که وقتی در معرض هوا قرار می گیرد به راحتی اکسید می شود. ویتامین C اکسیده شده برای پوست مفید نیست، بنابراین بسیار مهم است که در خرید محصولات مراقبت از پوست ضد پیری بسیار انتخابی باشید.

اسید ال اسکوربیک شکل طبیعی ویتامین c است. محصولات موضعی C با کیفیت خوب حاوی اسید ال اسکوربیک پایدار با pH پایین هستند که اجازه می دهد ویتامین C توسط پوست جذب شود.

نقطه ضعف درمان های ضد پیری ویتامین C موضعی این است که برای موثر بودن آن، فرمولاسیون غلظت آن بسیار اسیدی است که ممکن است تحریک کننده باشد، به خصوص برای افراد دارای حساسیت پوستی.

غلظت آنتی اکسیدانی ویتامین C موضعی باید حداقل 10% قدرت محلول باشد تا سنتز کلاژن را تقویت کند.

با گذشت زمان، ویتامین C به وضوح شفافیت، رنگ و بافت پوست را بهبود می بخشد و خطوط ریز زیر چشم و چین و چروک صورت را به حداقل می رساند و پوست را با ظاهری محکم تر، صاف تر و جوان تر می کند.

تحقیقات نشان می‌دهد که ویتامین C موضعی نیز ویژگی‌های محافظ عکس را ارائه می‌دهد. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که ویتامین C موضعی یک محصول ضد آفتاب نیست، بنابراین محافظت اضافی ضد آفتاب صورت همچنان ضروری است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر