نامه فیفا یک پیشنهاد بود و مشکلی با حضور بانوان در ورزشگاه ها نداشتیم.


به گزارش فارس، سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان امروز چهارشنبه (21 مرداد) در حاشیه جلسه هیئت دولت با حضور خبرنگاران در خصوص نامه فیفا به فدراسیون فوتبال در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه ها، اظهار داشت: داریم. روی این موضوع کار می کردند، اما در این نامه آنچه مطرح شد و نه لزوماً در این زمینه در نامه، پیشنهادی بود که در واقع با الحاقیه های قبلی همخوانی دارد و تاکنون هیچ مشکلی با حضور زنان در مجلس نداشته ایم. استادیوم ها یادش بخیر دفعه قبل بانوان ما هم به بازی ایران و عراق آمدند و حضورشان بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

وی در پاسخ به این سوال که چرا در مشهد این اتفاق نیفتاد؟ گفت: اصلا نباید در مشهد مخاطب می داشتیم. شرایط به گونه ای بود که تماشاگران آمدند اما از نظر زیرساختی آمادگی حضور بانوان را نداشتیم، این موضوع اعلام شد و بعد از آن هیچکس از اتفاقی که در مشهد افتاد خوشحال نشد، بارها عذرخواهی کردم و یک بار دیگر عذرخواهی می کنم. به جامعه محترم بانوان که در آن روز به عنوان وزیر ورزش و جوانان فرصت حضور در استادیوم داده نشد، اگرچه پنج ماه از این حادثه می گذرد، از همه بستگان و خانواده های محترم ورزشکاران و ورزشکاران عذرخواهی می کنم. که در آن روز علاقه مند به تماشای بازی بودند اما فعلا مشکل دیگری وجود دارد که با مجوز نهادهای مربوطه مقدمات لازم را انجام دادیم و زیرساخت ها را فراهم کردیم و به آزادی رسیدند. ورزشگاه در بهترین حالت خود قرار دارد.

سجادی تصریح کرد: دوستان ما در فدراسیون فوتبال در حال بررسی این مسائل هستند که به محض شنیدن این خبر حداقل چند جلسه رسمی در دفترم داشتم و به محدوده پرونده نگاه کردیم تا بهترین راه حل را پیدا کنیم. ” تا بتوانیم به زنان خدمت کنیم.

وی با اشاره به آخرین وضعیت پرونده مارک ویلموتس، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال کشورمان، گفت: ما طبق قانون وظیفه نظارتی داریم؛ این در حالی است که در صورت عدم حضور در این پرونده، باید به این موضوع توجه کنیم. و بحث پیش پرداخت و ضمانت گرفته شده است.

وزیر ورزش و جوانان گفت: پس از این اتفاق، این شرکت مبلغ 25 میلیارد تومان به صورت ریالی به ازای دو میلیون یورو به فدراسیون پرداخت کرد، اما از آنجایی که ساختمان فدراسیون ضامن این پرداخت بود، اکنون شش دانگ این ساختمان در اختیار دارد. نام شرکت.

وی افزود: همین اتفاق برای زی دانگ از ساختمان پرسپولیس رخ داد زیرا این ساختمان به نام فدراسیون فوتبال است. به لطف این ضمانت، پیش پرداخت انجام شد و دستیاران اخیراً به دو پرونده معوقه تأخیر پنج درصدی آقای ویلموتس رأی دادند. این واقعاً درسی برای قراردادها و درک آینده است. ما طبق قانون پیگیری های لازم را انجام می دهیم و بررسی های لازم انجام و نتیجه اعلام می شود.

وی تصریح کرد: نمی توانیم نسبت به این موضوع بی تفاوت باشیم. بعضی ها به من گفتند که نباید در مورد آن صحبت کنی. برخی از افراد را می دانیم که در گذشته کجا بودند، چه ردپایی از خود به جا گذاشتند، خودشان مدیر بودند و چه عواقبی رفتند و مدیران چه باشگاه هایی بودند که الان اسمی از آنها نیست. برخی برای من خط و نشان کشیدند و به من متن دادند و در فضای مجازی شوکه شدند چون وزیر وظیفه حاکمیتی خود را توضیح داد.

سجادی تصریح کرد: ما به دنبال نام بردن از کسی نیستیم. عده ای گفتند که آقای سجادی از نامزد حمایت کرد، نه! وزارت ورزش به خود اجازه حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال را نمی دهد، اما به بهتر شدن انتخابات کمک می کند و فدراسیون فوتبال هر چه زودتر از قیمومیت خارج می شود.

وی یادآور شد: دیروز در مجلس به من انتقاد کردند که چرا اجازه ثبت نام به افرادی را داده اند که مسئولیت همان قرارداد ویلموتس را بر عهده دارند و ما اصلاً اجازه نداریم از ثبت نام جلوگیری کنیم و هرکس شرایطی داشته باشد می تواند ثبت نام کند، اما من دیروز به راحتی توانستم ثبت نام کنم. در مجلس هم در همین مورد به من مراجعه کردند و من حتی فرصت دفاع از خودم را نداشتم.

سجادی تاکید کرد: البته اگر کسی بپرسد توضیح می‌دهم و از خودم دفاع می‌کنم، زیرا دیروز ناعادلانه به من متهم شد که در زمینه نظارت کم کاری نکرده‌ام. ما نمی توانیم در ثبت نام دخالتی داشته باشیم، انجام می شود و سپس مراجع کنترلی، امنیتی و ایمنی بررسی می کنند و نتیجه را اعلام می کنند.

وزیر ورزش تصریح کرد: متأسفانه دیروز در مجلس سؤالاتی مطرح شد که اصلاً به سؤال من مربوط نبود و همان سؤالات مطرح شد. ما پرونده ویلموتس را به پایان خواهیم رساند، زیرا این وظیفه قانونی ما است که به آن رسیدگی کنیم.