نامه 15 سازمان آمریکایی به بایدن در مورد حفظ برجام


به گزارش ایسنا، پس از آنکه آمریکا رسما پاسخ خود را به تفسیر ایران در مورد متن پیش نویس توافقنامه احیای برجام به هماهنگ کننده مذاکرات وین داد، 15 سازمان آمریکایی در نامه ای خطاب به جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، دولت خود را اعلام کردند. توافق هسته ای 2015 از آنها برای کارهایی که انجام داده اند تشکر کرد و از کاخ سفید خواست تا از این فرصت تاریخی برای بازگرداندن توافق در اسرع وقت استفاده کند.

این سازمان ها در نامه خود تاکید کردند که بازگرداندن توافق هسته ای با ایران یک پیروزی مهم برای صلح، دیپلماسی و ثبات در خاورمیانه خواهد بود.

همچنین در این نامه آمده است: اجرای برجام محدودیت‌های جدیدی را بر برنامه هسته‌ای ایران اعمال می‌کند، به سیاست سخت تحریم‌ها که یک فاجعه انسانی برای مردم ایران است پایان می‌دهد و در شرایطی که با چندگانه مواجه هستیم، از درگیری جلوگیری می‌کند. بحران در سطح جهانی، از جمله حمله روسیه به اوکراین.

این سازمان ها در ادامه با تاکید بر اینکه «خروج دونالد ترامپ از برجام در سال 2018 یک سیاست شکست خورده است»، افزودند: مردم آمریکا به صراحت اعلام کرده اند که دیپلماسی با ایران را ترجیح می دهند، راهبردی که نه تنها مورد قبول مردم است، بلکه می دانیم. کار خواهد کرد.” .

پیروزی بدون جنگ، رویاهای مشترک، جی استریت، موسسه کوئینسی برای دولت مسئول، و پزشکان برای مسئولیت اجتماعی از جمله سازمان هایی هستند که این نامه را امضا کردند و چهارشنبه گذشته آن را به کاخ سفید ارسال کردند.