ناو «شهید سلیمانی» جزو نیروی دریایی سپاه خواهد بود


سردار سرتیپ علیرضا تنگسیری در همایش روز جهانی دریا با اشاره به توقیف دو نفتکش یونانی توسط نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس گفت: یونانی ها می آوردند. نفتکش ما به سواحل این کشور رفت و نفتش را ریخت.» و با حکم دادگاه دستور توقیف آن را صادر کرد.

وی با اشاره به حمایت مقام معظم رهبری از تصرف نفتکش های یونانی در آب های خلیج فارس، افزود: انجام دادیم; یکی از آنها در هرمزگان و دیگری در استان بوشهر بود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه، ایران را کشوری محصور در خشکی با نیروی دریایی شمال و جنوب توصیف کرد و افزود: ما جزایر استراتژیک در خلیج فارس داریم که مانند یک ناو هواپیمابر غرق نشدنی است.

تنگسیری با اشاره به دریافت 4000 پیام مردمی پس از تصرف استینا گفت: علاوه بر حمایت مردم، یکی دیگر از عوامل اعتبار ما نیروی دریایی قدرتمند ما است که با دشمن مقابله می کند.

وی یکی دیگر از عوامل اقتدار نیروی دریایی سپاه را آگاهی از مبانی اقتصاد دریایی دانست و بیان کرد: قایق های تندرو امروزی سپاه در داخل ساخته می شوند. دو نفتکش تولید داخل به ونزوئلا تحویل دادیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطرنشان کرد: امروز در تنگه هرمز و به‌عنوان نماینده مردم، روی هر شناور از آنها سؤال می‌کنیم و آنها پاسخ می‌دهند. باید جواب بدهند چون از آبراه ورودی و خروجی داریم.

تنگسیری همچنین در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: تامین امنیت تنگه هرمز بر عهده سپاه است. آنها متجاوزان فرامنطقه ای خلیج فارس هستند اما حضورشان کم است زیرا ریشه در منطقه ندارند.

وی با بیان اینکه در سال 2003 حضور بیگانگان به بهانه حضور صدام پس از سرنگونی رژیم بعث بی معنا شد، ادامه داد: در سال 2007 یک نفتکش انگلیسی را ربودیم که نشان از قدرت سپاه دارد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه بیان کرد: آن روزها گذشته است که هیچ ناو هواپیمابری وجود نداشت. حتی زمانی بود که یک ناوشکن بیگانه وارد منطقه شد و بوق زد و همه کشتی ها در حالت آماده باش قرار گرفتند.

تنگسیری درباره تولید کشتی در کشور گفت: در حال ساخت دروازه های رایگان هستیم. همچنین ناو شهید حاج قاسم سلیمانی که حامل بالگرد است به نیروی دریایی سپاه اضافه می شود. ما همه قایق های موشکی سریع را از 70 تا 90 گره می سازیم.

تنگسیری با بیان اینکه از 23 کشتی بیش از 25 میلیون لیتر گازوئیل قاچاق کشف و ضبط کرده ایم، گفت: اخیرا کشتی های حامل 250 کیلوگرم مواد مخدر و یک محموله 2 تنی مواد مخدر را در خلیج فارس توقیف کردیم.

وی تاکید کرد: یک کشتی را نیز با پارچه قاچاق گرفتیم و آن را آتش زدیم.