نحوه تمرین هوشمندانه خوردن


احتمالاً در مورد فواید خوردن هوشمند شنیده اید ، اما شاید برایتان سال باشد که چگونه تغذیه هوشمند را تمرین کنید.

جنبش تغذیه آگاهانه اخیراً زمینه های سلامتی ، رفاه و تغذیه را در بر گرفته است. بر اساس میزان موفقیت شرکت کنندگان ما پس از یک وعده غذایی معقول ، می خواهم بگویم که این نیز به یک دلیل خوب است!

اگر می خواهید نحوه تغذیه هوشمند را به شیوه ای واقع بینانه و پایدار بیاموزید ، پس در مکان مناسب هستید.

چرا رعایت رژیم غذایی معقول اهمیت دارد

وقتی غذای معقول می شنوید ، می توانید تصور کنید که جویدن آهسته یا مدیتیشن قبل از غذا به چه معناست.

اگر بخواهید اینطور به نظر می رسد ، اما واقعاً منعکس کننده غذای هوشمند نیست.

هدف از خوردن هوشمند این است که به شما کمک کند با بدن و تجربه غذا خوردن خود هماهنگ باشید تا بتوانید غذای خود را عمدا بر اساس نیازهای بدن خود ، آنچه می خواهید و تعادل مناسب بین آنها انتخاب کنید.

تغذیه هوشمند همه تمرکز بر تجربه غذا خوردن شماست. این راهی برای خوردن در روش کنونی و متفکرانه است تا یک رژیم متعادل و مغذی را ترویج دهد.

وقتی برای اولین بار در مورد خوردن معقول شنیدید ، ممکن است کمی بی اهمیت به نظر برسد. من چند مشتری جدید داشتم که از آنها چنین پرسیدند: “آیا با دقت غذا می خورید؟ در حقیقت برای تغییر وضعیت؟ ». قول می دهم که خواهد شد.

مطالعات نشان داده است که یک رژیم غذایی معقول می تواند به بسیاری از بیماری های مربوط به غذا و تغذیه کمک کند. به عنوان مثال ، می تواند به درمان عادات غذایی ناسالم کمک کند و به افراد در رسیدن به اهداف وزن کمک کند (1).

نحوه تمرین هوشمندانه خوردن به 10 روش

به خواندن ادامه دهید تا 10 روش اصلی من برای شروع آگاهانه خوردن را امروز بیاموزید.

1. بدون حواس پرتی غذا بخورید

این بدان معناست که تلفن ، تلویزیون ، رایانه وجود ندارد و کار نمی کند. بسیار خارجی به نظر می رسد ، درست است؟ امروزه غذاهای پراکنده بسیار رایج است. این بخشی از فرهنگ ماست!

وقتی همه سر و صدا و همه هیاهوهایی که بخشی از غذا شده است را حذف می کنیم ، ما واقعاً فقط غذا می خوریم. این به شما این امکان را می دهد که هنگام غذا خوردن حضور و توجه بیشتری داشته باشید.

2. سر سفره غذا بخورید

بیشتر کجا غذا می خورید؟ آیا متوجه شده اید که چگونه این امر بر انتخاب غذای شما تأثیر می گذارد؟ جایی که می خورید می تواند بر میزان خوردن غذا ، میزان رضایت بعد از آن و هضم غذا تأثیر بگذارد.

سعی کنید بیشتر وعده های غذایی و میان وعده های خود را سر میز بخورید و توجه کنید که چقدر می توانید غذای خود را احساس کرده و با بدن خود ارتباط برقرار کنید و چگونه بر عادات غذایی شما تأثیر خواهد گذاشت.

3. سرعت را کم کنید

هرچه سریعتر کاری را انجام دهیم ، م effectiveثرتر است ، درست است؟ خوب ، در مورد غذا نیست.

وقتی جلو می رویم ، تمرین آگاهی تقریباً غیرممکن است.

با رژیم غذایی معقول ، کاهش سرعت غذا خوردن بسیار مهم است. بین نیش ها مکث کرده یا یک نفس عمیق بکشید ، سپس قبل از لقمه بعدی بطور کامل بجوید و قورت دهید. کاهش مصرف غذا نه تنها به حضور بیشتر شما کمک می کند ، بلکه احساس سیری و همچنین هضم مطلوب را نیز افزایش می دهد.

4. تنفس را فراموش نکنید

توقف کن و نفس بکش!

این یکی از توصیه های مورد علاقه من برای مشتریان است. اگر فقط 30 ثانیه قبل از غذا مکث کنید تا یک نفس عمیق بکشید ، می توانید توجه خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

یک نفس عمیق حتی می تواند سیستم عصبی پاراسمپاتیک را فعال کند تا بدن شما بداند که در حالت آرامش هستید. نیازی به فشار و پرواز غذا نیست.

این تمرین ساده می تواند به شما کمک کند تا در هنگام غذا بیشتر حضور داشته باشید ، به شما کمک کند آنچه را که می خورید ، چرا غذا می خورید ، علائم گرسنگی شما چیست و از حواس خود برای لذت بردن از غذایی که قرار است بخورید استفاده کنید.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
فقط این می تواند ایده های کوچک زیادی در مورد عادات غذایی شما به شما ارائه دهد و به شما کمک کند تا بر آنچه که برای شما و بدن شما بهترین حالت را دارد تمرکز کنید.

5. هنگام غذا خوردن به خوردن فکر کنید

خیلی ساده به نظر می رسد ، درست است؟ با این حال ، این چندان رایج نیست.

وقتی به این فکر می کنیم که بعد از روزی که در طول وعده غذایی بعدی می خوریم ، چه می کنیم و در مورد مکالمه استرس زایی که قبل از آن روز داشتیم ، هیچ فرصتی وجود ندارد که با دقت غذا بخوریم.

قبل از اینکه بدانید ، شام به پایان رسیده است و شما حتی آن را نچشیده اید!

یک لحظه مکث کنید و غذای خود را احساس کنید. مزه اش مثل چیه؟ چه شکلی است؟ چه چیزی را درباره آن دوست داری؟ چه چیزی را می توانید در شام بعدی خود تغییر دهید؟

تفکر فعال در مورد غذای شما به شما این امکان را می دهد که غذای هوشمندانه تمرین کنید.

6. غذاهای خود را آماده کنید

حالا من نمی گویم باید فقط غذاهایی را که در خانه تهیه کرده اید بخورید ، غیر واقعی است. چه کسی غذای خوشمزه را دوست ندارد؟

اما من به شما می گویم که در صورت امکان خودتان غذا بپزید. وقتی وقت خود را صرف پخت و پز ، برش ، سرخ کردن ، پختن و بررسی وضعیت غذای خود می کنید ، در اصل مجبور هستید که مراقب باشید. به شما روحیه غذا خوردن می دهد.

توجه همه چیز مربوط به حضور است. این در مورد آگاهی و قصد است. آشپزی یک راه عالی برای این کار است!

7. علائم گرسنگی و سیری خود را تنظیم کنید

ما در مورد آن زیاد صحبت می کنیم زیرا مهم است. برای تمرین خوردن معقول ، باید به بدن خود گوش دهیم.

یک دقیقه وقت بگذارید و قبل از غذا مکث کنید ، چقدر احساس گرسنگی می کنید؟ بعد از خوردن غذا احساس سیری می کنید؟

نادیده گرفتن علائم گرسنگی و سیری یکی از رایج ترین روش های غذا خوردن بدون فکر است. این معمولاً زمانی اتفاق می افتد که ما طبق برنامه غذا می خوریم یا حجم غذاها را از طریق رژیم غذایی ، سم زدایی یا پاکسازی محدود می کنیم.

گوش دادن به گرسنگی و سیری به شما این امکان را می دهد که در مورد اندازه وعده ها بیشتر به خاطر بسپارید و بعد از غذا سیری و سیری را افزایش دهید.

8. دلیل خوردن خود را بررسی کنید

وقتی عاقلانه غذا نمی خوریم ، می توانیم به دلیل عواملی که هیچ ربطی به گرسنگی ندارند ، غذا بخوریم. برخی از رایج ترین عوامل عبارتند از استرس ، احساسات و سیگنال های محیطی.

با بررسی خود قبل از غذا خوردن ، می توانید مطمئن شوید که واقعاً به این دلیل غذا می خورید که می خواهید غذا بخورید ، نه به این دلیل که می خواهید از استرس یا اضطراب دوری کنید.

اگر این احساسات را احساس می کنید ، می توانید به جای اتکا به غذا ، به آنها پاسخ دهید.

9. قدردانی و قدردانی را تمرین کنید

وقتی از آنچه می خوریم و همه چیزهایی که در وعده ناهار قرار می گیرد قدردانی کنیم ، در زمان صرف غذا توجه و حضور بیشتری پیدا می کنیم.

به این فکر کنید که برای پختن ظرفی که می خورید چقدر طول کشید ، چقدر خوشمزه است ، چقدر برای چنین غذایی سپاسگزار هستید.

همه اینها توجه و توجه به ظروف را به طور مثبت و با دقت به ارمغان می آورد.

10. با دقت جوید

اگرچه ساده است ، اما می تواند جهان را در زمینه خوردن هوشمند تغییر دهد!

وقتی غذا را با دقت نمی جویم ، وقت نداریم که در حین غذا حضور داشته باشیم. ما همچنین غذای ضعیفی هضم کرده ایم که می تواند حواس را از غذا منحرف کند.

دفعه بعد که برای خوردن غذا می نشینید ، به فکر جویدن باشید و مطمئن هستم که کمی سرعت خود را کم می کنید!

11. به خواسته ها ، دوست داشتن ها و دوست نداشتن های خود گوش دهید

وقتی می خواهید آن را داشته باشید ، آن چیزی را بخورید که واقعاً می خواهید داشته باشید.

ما نمی خواهیم در نتیجه احساسی که داریم غذا بخوریم پی گیری یا نباید دارند.

هرچه بیشتر با خواسته ها ، دوست داشتن ها و دوست نداشتن های خود هماهنگ باشید ، می توانید هنگام غذا خوردن حاضر و توجه بیشتری داشته باشید.

غذا باید مزه شود و از آن لذت ببرید ، دردسری نیست!

امروز تغذیه دقیق را تمرین کنید

اگر تازه با غذای هوشمند آشنا شده اید و می خواهید امروز را شروع کنید ، بهترین توصیه من این است که همه چیز را به طور همزمان امتحان نکنید.

این 10 روش برای خوردن عاقلانه عالی است ، اما برای شروع فقط یک یا دو مورد را برای شروع انتخاب کنید. این کار به شما این امکان را می دهد که این عادات جدید را به جای بارگذاری بیش از حد ، ادغام کنید.

به محض اینکه عادات جدید شما کمی شبیه طبیعت دوم شود ، انگار بخشی از برنامه روزانه شما هستند ، می توانید یک یا دو عادت دیگر به آن اضافه کنید.

این کار را ادامه دهید تا زمانی که تمرین تغذیه آگاهانه خود را ایجاد کنید!

روش دقیق تغذیه

تغذیه دقیق به تعداد بی شماری از اعضای محروم از تغذیه کمک کرده است تا با عادات غذایی خود به تعادل و ثبات برسند.

روش ما به آنها می آموزد که ایجاد این عادات آگاهانه چقدر آسان است ، نه اینکه زحمت بکشید ، لذت ببرید ، نه نارضایتی.

امروز می توانید با پیوستن به روش تغذیه آگاهانه سفر خود را به رژیم غذایی متعادل آغاز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *