نخست وزیر رژیم صهیونیستی: ما در آستانه هرج و مرج هستیم


به گزارش ایسنا، نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه در نشست خبری مشترک با یایر لاپید، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی گفت: ما تصمیم به انحلال کنست و تعیین تاریخ برگزاری انتخابات زودهنگام گرفته ایم.

بنت تصمیم انحلال کنست را تصمیم درستی برای اسرائیل خواند و افزود: لحظه سختی است اما ما تصمیم درستی گرفتیم.

وی افزود: پس از مشورت و مشاوره حقوقی به این نتیجه رسیده ام که اسرائیل در آستانه هرج و مرج است و اجازه نمی دهم این اتفاق بیفتد.

نخست وزیر اسرائیل گفت که با لاپید بر سر انتقال سازماندهی شده قدرت به توافق رسیده است و لاپید به زودی نخست وزیر خواهد شد.

نفتالی بنت گفت: زمانی که ما یک دولت ائتلافی تشکیل دادیم، اسرائیل دوباره زنده شد و ما ثابت کردیم که می‌توانیم اختلافات خود را کنار بگذاریم، ما تمام تلاش خود را برای حمایت از دولت انجام دادیم.

لاپید همچنین به طور غیرمستقیم اذعان کرد که رژیم صهیونیستی در آستانه فروپاشی است و از صهیونیست ها خواست به آرمان وحدت اسرائیل بازگردند زیرا این نیروها در حال نابودی اسرائیل از درون هستند.

در همین حال، بنیامین نتانیاهو، رهبر مخالفان رژیم صهیونیستی در واکنش به فروپاشی قریب الوقوع دولت ائتلافی نفتالی بنت و یایر لاپید تاکید کرد که دولت بنت متحمل شکست بزرگ سیاسی، امنیتی و اقتصادی شده است.

نتانیاهو همچنین گفت که به زودی دولت وحدت ملی تشکیل خواهد داد.

باراک راوید، روزنامه نگار اسرائیلی تاکید کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در جریان سفر 13 جولای خود به فلسطین اشغالی با یایر لاپید معاون نخست وزیر اسرائیل دیدار خواهد کرد.