نقد و بررسی کتاب «ریشه های سال های گرسنگی».


به گزارش مهر، نشست نقد و بررسی کتاب «ریشه سال های گرسنه» نوشته مجتبی طیاری آشتیانی فردا یکشنبه ۸ آبان ماه در فرهنگسرای گلستان برگزار می شود.

این نشست در قالب ویژه برنامه گلستان کتاب و با حضور علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برگزار می شود. اردشیر رحمانی نیز در حال بررسی این کتاب و بررسی جنبه های جدید آن است.

ریشه سال های گرسنگی روایتی از دل تاریخ ایران در اواخر دوره قاجار است. نویسنده در این رمان کلاسیک خواننده را به دوره قاجار می برد و از زبان جوانی به نام حبیب، داستان رنج مردم آن زمان را روایت می کند. همچنین در این اثر با بیانی دراماتیک علل قحطی ایران در دوران قاجار روایت می شود.

مجتبی طیاری آشتیانی فارغ التحصیل از دانشکده گرافیک و بازنشسته روزنامه روز است. وی تاکنون 10 اثر در حوزه داستان و رمان منتشر کرده است. رمان‌های «روشنک طبیب» و «دلبران» از آثار برجسته و پرفروش او هستند.

در بخشی از این رمان می خوانیم:

«چند قدم جلوتر، سر و صدای جلسه تشدید شد. جلوی مردم گرسنه خون جاری شد. آنها دیوانه بودند. این یک چوب، یک قمه و یک چاقو بود که در هوا می چرخید. سر و صدا بود، حرف نزن! تهران آن روزها بی قانون تر از جنگل بود. نظمیه چی ها از آنجایی که هیچ تعهدی نداشتند به بهانه و مزاحمت مردم را آزار می دادند و برای هر خلافی اجازه می دادند. با پولی که دادی می شد روی سبیل شاه بازی کرد…!»

نقد و بررسی کتاب «ریشه های سال های گرسنگی» فردا یکشنبه 8 آبان ماه از ساعت 16 الی 17 برگزار می شود.