نقطه ایرانی محبوب Sofreh با کافه جدید بروکلین گسترش می یابد


Sofreh Caf هفته گذشته بدون سر و صدا درهای خود را در Bushwick باز کرد و نقطه اصلی آن را به گفتگو در مورد ظاهر غذاهای مدرن ایرانی اضافه کرد. همانطور که Prospect Heights در حال حاضر دارای یک کافه خواهر سفره است ، کافه جدید حاصل ذهن نسیم علیخانی و علی صبور است.

علیخانی در سال 2018 وقتی Sofreh را باز کرد ، رستوران های ایرانی را به سطح دیگری رساند و اخیراً یکی از 10 سرآشپزهای نوظهوری بود که منوها را در Met Gala 2021 تهیه کرد. او ماموریت داشت تا بهترین غذای ایرانی را برای مردم تدارک ببیند و از سرآشپز خود علی صبور برای کمک به پیشرفت سوفری قدردانی می کند. نسیم همراه با کافه سفره ، پادشاهی را به علی واگذار کرد و نقش بزرگی به عنوان مشارکت کننده ، سرمایه گذار و متفکر زن ایفا کرد.

بیشتر بخوانید: شب پشت مبل ، هیجان انگیزترین رستوران ایرانی نیویورک را ملاقات کنید

یک مکان کوچک و ساده با منوهای به همان اندازه ساده اما با دقت آماده ، کافه Sofreh اولین نانوایی و چایخانه است ، اگرچه قهوه و شیرینی نیز ارائه می دهند.

سرآشپز صبور ، که 20 سال در صنعت رستوران داری فعالیت می کند ، می گوید: “من سابقه تهیه نان های فوکاسیا ، سیابتا و سایر نان های محلی ایتالیایی را داشتم اما در سفره کار می کردم و به ایران می رفتم ، وقت خود را با نسیم در آنجا می گذراندم … خاطرات به سرعت برمی گردند و من فکر می کنم که چه خوب است فرهنگ چای و ویل ایرانی را معرفی کنم. بودن. صبحانه به روشی بسیار ساده. “

نسیم علیخانی و علی صبور

نسیم علیخانی و علی صبور

پیکان

پس از گذراندن ساعت ها در آشپزخانه در سفره ، نسیم و علی زمان زیادی برای گفتگو در مورد بازکردن مکانی که علی می تواند در آن رهبری کند ، داشتند ، اما همه آنها در طول این سفر هنگامی که آنها تابستان گذشته به ایران رفتند جمع شدند. در آنجا ، او از انواع مختلف نان و شیرینی های ایرانی الهام گرفت و ابتدایی ترین غذاها و طعم ها را با آنها بررسی کرد. با این حال ، برای تأسف آنها ، برخی از غذاهایی که آنها دوست داشتند از نظر طعم و کیفیت خراب شدند-مانند پایهای پر از هات داگ و ، شگفت آورتر ، در هر گوشه. چای ملایم و دلگیر.

سابور گفت: فرهنگ فارسی یک فرهنگ چای است و از طریق آن اما “من فکر می کنم در ایران ، آنها شروع به از دست دادن فرهنگ چای خود کرده اند.” “در حال حاضر قهوه و اسپرسو عالی وجود دارد ، اما ما برای درخواست چای به رستوران ها و چایخانه ها می رویم و آنها یک کیسه چای برای ما می آورند!” این در فرهنگ پیرامون نوشیدن چای صادق نیست! قلبم شکسته بود. امیدوارم بتوانیم آن را به چیزی تبدیل کنیم که مردم دوباره به آن علاقه مند شوند. برای من ، چای بزرگترین الهام بخش این پروژه است. ”

از این رو ، چای کافه Sofreh واقعاً عالی است – آنها ترکیبی منحصر به فرد از چای سیاه خوب با نکات پوست دارچین ، گلبرگ های رز وارداتی و لوبیا هل را ارائه می دهند. آنها قصد دارند در نهایت معرفی کنند دامنوش چای ، چای گیاهی است که از گیاهان دارویی ، گیاهان دارویی ، گلها ، ادویه جات و میوه ها تهیه می شود.

علیخانی افزود: “امیدوارم قهوه را از اینجا بردارم و واقعاً روی چای تمرکز کنم.” “اسپرسو ما عالی است اما چیزی در مورد چای وجود دارد که شما را مجذوب خود می کند. وقتی می روید چای نمی خورید. باید بنشینی. شما باید با کسی تماس چشمی داشته باشید و از یک فنجان چای لذت ببرید. ”

و بله ، قهوه آنها عالی است اما واقعاً در کافه Sofreh ارائه می شود باید با چای سیاه سنتی ایرانی ترکیب کنید. اینها طعم هایی هستند که قرن ها با یکدیگر رقصیده اند و برای تکمیل یکدیگر طراحی شده اند.

نان بربری با فتا ، کره و گیلاس

نان بربری با فتا ، کره و گیلاس

پیکان

حالا بیایید در مورد غذا صحبت کنیم: اقلام غیرقابل قبول در منو در واقع نان هستند. نان زرشک فوق العاده آنها ، که 4-5 روز سرد شده بود ، در سفره مشهور بود و معروف ترین ماده غذایی آنها در اینجا باقی مانده است. برای به دست آوردن تجربه کامل ، آن را با فتا بلغاری ، کره ، کنسرو آلبالو و البته چای امتحان کنید. نادیده نگیرید ، نان شیر واقعاً الهی است. کاملاً کرکی با نکات شیرینی. من بسیار خوش شانس بودم که یک (خوب ، دو) نان داغ مستقیماً از اجاق گاز خوردم و واقعاً با فکر کردن به آن خوابیدم. کوکتل ، که می تواند پدربزرگ و مادربزرگ شیرینی کنجد باشد ، نیز فوق العاده است. همیشه کمی شور ، من شخصاً آن را با مقدار زیادی کره و گیلاس گیلاس ترکیب می کنم.

در مورد دسرها: مورد علاقه شخصی من کیک یزدی بود ، یک کیک سنتی مافینی از شهر یزدی – سبک ، گلدار و روی آن با فراست تهیه شده از زعفران وارداتی ایرانی ، هل و گلبرگ رز. صبور در مورد سرماخوردگی خدایی می گوید: “ما به هم نمی ریزیم.” نه قربان شما نیستید

یکی دیگر از دسرهای سرگرم کننده ، نسخه یکی از غذاهای شیرین آنهاست: دونات رز رز – یک دونات خوش دست و پر از کاسترد رز. نان نخل موز خوشمزه و خوشمزه است و روی آن کارامل تاهینی قرار گرفته است. در سنتی ترین طیف ، هر دو شیرینی باقلوا و ایرانی عالی هستند. و بله ، واقعاً همه موارد ذکر شده باید با چای سیاه ایرانی ترکیب شود.

دونات کاستارد رز

پیکان

منوها با استقرار در فضا به تکامل خود ادامه خواهند داد و قصد دارند به زودی غذای اساسی دیگر ایرانی را نیز معرفی کنند: ماست.

صبور می گوید: “نسیم مدت زیادی است که می رود طبقه بالا ، در مزارع گشت می زند و شیر زیادی با چربی های چربی مختلف امتحان می کند.” وی افزود: “ما به هر دو ویژگی علاقه داریم. ما سخت کار می کنیم تا همه چیز را تا حد ممکن خوب کنیم. ” آنها به تدریج در حال برنامه ریزی برای افزودن بیشتر و بیشتر محصولات اصلی با کیفیت بالا به یخچال خود هستند.

نسیم می گوید: “من تقریباً 30 سال است که رویای این همه را دارم. وقتی به آمریکا آمدم ، برای هر چیزی که می خواستم خالی بود. “

علی افزود: من فکر می کنم هدف همه کارهای ما این است که محلی را فراهم کنیم که ایرانیان بتوانند فرهنگ خود را به اشتراک بگذارند. اولین باری که به سفره آمدم و نسیم را ملاقات کردم ، مثل “خوب” بودم. این فرق داره. “یکی از مواردی که ما همیشه بر روی آن توافق داشتیم این بود که ظاهر جدیدی در غذاهای ایرانی وجود داشت. روش دیگری برای ارائه آن بدون تسلا وجود دارد. ما فقط مکانی را می خواهیم که غذا در آن متمرکز باشد. در اینجا همان هدف است. ایرانی ها می توانند به اینجا بیایند ، دوستان خود را بیاورند و بگویند این فرهنگ من است. این تکه ای از فرهنگ من است ، تکه ای از حافظه من. “این 99 درصد کاری است که من انجام می دهم. ”

داخل کافه سفره

از بسیاری جهات ، کافه سفره با سایر کافی شاپ ها یا نانوایی های باکیفیتی که می توانید در شهر نیویورک به آنجا بیایید هیچ تفاوتی ندارد و این چیزی است که برای من به عنوان یک ایرانی بسیار هیجان انگیز است. به منظور ارائه اساسی ترین عناصر سازنده غذای ما به شیوه ای متفکرانه و تصفیه شده ، مطلقه های جدا شده از ایرانیان فاشیست (و بسیاری از فرهنگهای دیگر) اغلب پیشنهادات خود را پذیرفته و اغراق می کنند تا آنها را “عجیب و غریب تر” و قابل تشخیص کند. اما به نوعی معتبرتر نیست به

Sabur به معنی “غذا محور” است و بنابراین بسیار مهم است. این غذا فارسی عمیق است: برخی از چیزها برای غذاهای ایرانی از چای سیاه و نان اساسی تر هستند. گلاب ، هل و زعفران طعم بسیار کمتر ایرانی دارند. سرآشپز علی صبور به عنوان یک مهاجر ایرانی که در ایالات متحده بزرگ شده است ، درک می کند که نسل جوان ایرانی چقدر مشتاق مکان هایی است که منعکس کننده ما هستند. نمی توانم به شما بگویم که چقدر طراوت دارد و من آن سفره را نگه می دارم و اکنون کافه های سفره مکانهای اصلی زیارتی دوستداران فرهنگ ایرانی و ایرانی (و نان خوب) هستند.

کافه سفره در خیابان 252 وارت در بروکلین واقع شده است و به هر حال ، آنها در حال ساخت یک رستوران کاملاً متفاوت با سرویس کامل ، Evil ، درست در مجاورت خود هستند ، جایی که سرآشپز علی صبور منویی را ارائه می دهد که در اطراف آشپزی زنده تهیه شده است. انتظار می رود علی و نسیم اوال را در اوایل سال 2022 افتتاح کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *