نقطه تماس رؤسای جمهور آمریکا با امام خمینی!


به گزارش فارس، حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان در مقاله «رؤسای جمهور آمریکا چه وجه اشتراکی با امام خمینی (ره) دارند! نوشت:

1- رهبر معظم انقلاب دیروز در دیدار پر شور مردم اصفهان با معظم له، با تبیین و تبیین برخی از موضوعات مطرح شده در این ایام فرمودند; چالش اصلی امروز کشور ما چالش «پیشرفت و رکود، رکود و ارتجاع» است، زیرا ما در حال پیشرفت هستیم، اما مستکبران از پیشرفت ایران اسلامی نگران و ناراحت هستند و طمع دارند… با ناراحتی و عصبانیت، آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها با تمام امکانات در زمین مسابقه می‌روند، اما هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند، همانطور که قبلاً نمی‌توانستند و در آینده هم نخواهند توانست انجام دهند.
جورج فریدمن یکی از استراتژیست های مشهور آمریکایی می گوید; مشکل ما (آمریکا) با ایران مسئله هسته ای و امکان دستیابی ایران به سلاح هسته ای نیست. مشکل اینجاست که جمهوری اسلامی ایران نه تنها بدون رابطه با آمریکا بلکه در درگیری دائمی با آمریکا توانسته است به بزرگترین قدرت فنی و نظامی منطقه تبدیل شود. بنابراین، ایران به مبارزه با آمریکا پرداخت و با سردرگمی و صدها اعتراف دیگر در همین راستا مواجه شد که نه از دوستان، بلکه از زبان و پَر دشمنان.

2. حضرت آقا با اشاره به اینکه آمریکا در خط مقدم ایران و استکبار آن قرار دارد و اروپا پشت سر آمریکاست، فرمودند: «سالها پس از پیروزی انقلاب اسلامی همه روسای جمهور آمریکا اعم از کارتر، کلینتون و اوباما دموکرات. و ریگان و بوش و آن افکار جمهوری خواه قبلی به رئیس جمهور فعلی که بیهوش و بی عقل است که می خواهد مردم ایران را نجات دهد، همه در مقابل جمهوری اسلامی ایران ایستادند و از هرکسی که توانستند استفاده کردند، از جمله رژیم صهیونیستی مانند سگ و زنجیر خود و به برخی از کشورهای منطقه کمک شد اما با همه این تلاش ها دشمنان ملت در مجموع ناکام ماندند، البته مشکلاتی از جمله تحریم، کشتار کارگران هسته ای، استفاده از آنها را ایجاد کردند. انواع تاکتیک های سیاسی و امنیتی و رشوه دادن به عده ای در داخل برای صحبت علیه جمهوری اسلامی. اما نتوانستند جلوی حرکت مردم ایران را بگیرند.»
چند سال پیش، نسخه آمریکایی ویکلی استاندارد گزارش نسبتاً مفصلی از دستاوردهای علمی ایران و نقش برجسته ای که در معادلات منطقه ای و جهانی ایفا می کند، تهیه و منتشر کرد. در حالی که گزارش هفته نامه استاندارد بدون جانبداری نیست، پیشرفت ایران اسلامی فراتر از همه انتظارات بوده و بیش از آن چیزی که قابل انکار باشد مشهود است. هفته نامه استاندارد در پایان گزارش خود آورده است؛ همه روسای جمهور آمریکا، از جیمی کارتر تا باراک اوباما، یک بار [‌امام‌] خمینی نظر کلی دارد و این درست است. آمریکا نمی تواند اشتباه کند.”

3- همچنین لازم به ذکر است که USA TODAY به نقل از اندیشکده امریکن انترپرایز می نویسد: «بزرگترین مشکل آمریکا در ایران داشتن یک «ابر رقیب» به نام آیت الله خامنه ای است که نقشه راه را می داند و مردم به او اعتماد دارند. آنها باورهای متفاوتی دارند.”