نمک و سیب با بیماری مزمن لایم مبارزه می کنند

پلی فنول ها در ابتدا در طول تلاش برای یافتن پاسخ جادویی معمای مطرح شده توسط “پارادوکس فرانسوی” کشف شدند. همانطور که مشخص است، در مورد فرانسوی‌های سالم نوشیدن شراب، این پلی فنل انگور است که با رژیم غذایی مضر مملو از سس‌های غنی، چربی‌های اشباع شده و کالری‌های «خالی» که متخصصان تغذیه موافقند رژیم غذایی «بد» را تشکیل می‌دهند، مقابله می‌کند.

با این حال، همانطور که مطالعه پلی فنل ها تحقیقات بیشتر و بیشتری را به خود جلب کرد، مشخص شد که پلی فنول های موجود در سیب حتی قدرتمندتر هستند. آنها همچنین برای حذف رادیکال های آزاد اکسیژن در بدن، ماده ای که ممکن است باعث سرطان شود، شناخته شده اند، با دیابت مبارزه می کنند و خطر بیماری قلبی را کاهش می دهند.

دیوید کرن، بنیانگذار “ApplePoly” – شرکتی که اولین بار پلی فنول های سیب را به بازار عرضه کرد، اعلام کرد که اخیراً کشف شده است که پلی فنول های سیب تأثیر قابل توجهی بر قدرت عضلانی و کاهش چربی اندام دارند. همچنین مشخص شده است که آنها سیستم ایمنی را تقویت کرده و به طور قابل توجهی طول عمر را افزایش می دهند.

پلی فنول های سیب از سیب های سبز نابالغ (که 10 برابر قوی تر از میوه های بالغ هستند) ساخته می شوند و منحصراً از پوست هایی که غنی ترین منبع مواد مغذی گیاهی هستند به دست می آیند.

به منظور پروتکل نمک و سیب (شبیه به پروتکل Salt/C، پلی فنول های سیب هستند 18 برابر قوی تر از ویتامین C. و به معده کمتر ساینده می شوند و راحت تر جذب جریان خون می شوند.

علاوه بر ارائه محافظت برتر آنتی اکسیدانی، پلی فنول های سیب محافظت قدرتمندی در برابر بیماری های قلبی عروقی دارند و به نظر می رسد در پیشگیری از سایر بیماری های دژنراتیو از جمله سرطان نقش دارند. از آنجایی که عوارض قلبی عروقی یکی از دلایل اصلی مرگ و میر ناشی از بیماری لایم است، به نظر می رسد پلی فنول های سیب فواید سلامتی بیشتری نسبت به ویتامین C دارند.

ویتامین C به عنوان اسید اسکوربیک در اکثر کپسول ها، قرص ها، مولتی ویتامین ها، ویتامین های کودکان، آب میوه ها و “غذای غنی شده” فروخته می شود. با این حال، اسید آبسکوربیک تنها بخشی از ویتامین C است و در واقع می تواند سمی باشد.

از سوی دیگر، در چند ماه آخر سال 2008، کمک های مالی و پروژه های تحقیقاتی قابل توجهی آغاز شده است که به شواهد نوظهور می پردازد که نشان می دهد پلی فنول های سیب نه تنها به بدن در مبارزه با بیماری های عفونی و التهاب مضر کمک می کنند، بلکه این پتانسیل را نیز دارند. بهبود حافظه انسان و عملکرد عصبی-شناختی. در واقع، دانشگاه ریدینگ در بریتانیا در حال بررسی نقش پلی فنول های سیب در تحریک بازسازی سلول های عصبی است!

این می تواند یک پیشرفت شگفت انگیز برای کسانی باشد که از آسیب عصبی عظیم ناشی از بیماری لایم رنج می برند.

در نهایت، برای تکمیل مزایای استفاده از این پروتکل جدید این است که پلی فنول های سیب محلول در آب هستند، در حالی که بسیاری از قرص های ویتامین C و بسیاری از پلی فنول های دیگر قابل حل نیستند. این باعث می شود که مواد مغذی به سرعت و به راحتی جذب شوند.

برای پروتکل نمک و سیب، ما تمام مزایای ویتامین C را با کپسول های کمتر و عوارض جانبی کمتر دریافت می کنیم. اگر به منابع و اطلاعات اضافی علاقه مند هستید، یک کتاب الکترونیکی رایگان در وب سایت نویسنده در این پروتکل وجود دارد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر