نکاتی در مورد نحوه کنترل تیرگی پوست – کاری که باید انجام دهید

خیلی چیزها می توانند باعث تیره شدن پوست شوند. بیشتر اوقات، این امر به دلیل قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید ایجاد می شود. پوست ما با تولید ملانین بیشتر آسیب های ناشی از اشعه ماوراء بنفش را معکوس می کند. این رنگدانه ای است که به پوست ما رنگ تیره تری می دهد.

با این حال، خورشید تنها مقصر نیست. این می تواند ناشی از مشکلات هورمونی، افزایش وزن بیش از حد، استفاده بیش از حد از محصولات شیمیایی و مراقبت و نگهداری ضعیف از پوست باشد. برای کنترل تیرگی پوست، باید از مراحل زیر استفاده کنید:

1. ضد آفتاب بزنید. این قانون شماره یک در درمان های مراقبت از پوست است. مطمئن شوید که از پوست خود در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید محافظت می کنید. مشکل تولید ملانین این است که به طور معمول همیشه اتفاق نمی افتد. با افزایش سن، پوست ما به طور غیر طبیعی ملانین تولید می کند. این ممکن است منجر به ایجاد لکه های ناهموار و لکه های تیره روی پوست شود. به همین دلیل مهم است که دائماً از پوست در برابر اشعه UV خورشید محافظت شود.

2. پوست خود را عمیقاً مرطوب کنید. پوست خشک به راحتی روی پارچه لباس شما مالیده می شود. خراش ها تمایل دارند به رنگدانه های تیره پوست تبدیل شوند. با مرطوب کردن پوست، لایه‌های عمیق‌تر درم را آبرسانی می‌کنید تا از تغییر رنگ آن جلوگیری کنید.

اطمینان حاصل کنید که از محصولی استفاده می کنید که حاوی علف آجیل Extrapone، CynergyTK و Phytessence Wakame باشد. علف آجیل اکستراپون قادر به کنترل تولید ملانین است. این حتی می تواند پوست تیره را تا 45 درصد در طی دو هفته اول استفاده روشن کند. همچنین دارای خواص مرطوب کنندگی است که می تواند پوست را عمیقاً آبرسانی کند. CynergyTK می تواند به تزریق کراتین عملکردی به پوست کمک کند. این یک پروتئین پیچیده است که مسئول بازسازی کلاژن و الاستین است. Phytessence Wakame پوست شما را صاف و کرمی نگه می دارد. از از بین رفتن اسید هیالورونیک جلوگیری می کند. این اسیدی است که رطوبت کلاژن را تامین می کند.

3. لباس های تنگ نپوشید. لباس های تنگ فقط باعث تغییر رنگ پوست به خصوص در نواحی پنهان بدن شما می شود. اصطکاک مداوم منجر به رنگدانه شدن پوست می شود.

4. میوه های سرشار از ویتامین C بخورید. گلابی آسیایی یکی از بهترین منابع این ویتامین محسوب می شود. می تواند به کنترل تولید رنگدانه در بدن کمک کند. همچنین می توانید از مکمل های اسید ال اسکوربیک استفاده کنید تا از تولید ملانین جلوگیری کنید.

5. پوست خود را نوازش کنید. به طور مرتب از ماسک آبرسان و روشن کننده استفاده کنید. شما همچنین می توانید ماسک خود را بسازید. سعی کنید از پاپایا استفاده کنید. این حاوی خواص سفید کننده است که می تواند به بهبود رنگ و شادابی پوست کمک کند. پاپایای رسیده را با عسل مخلوط کنید. آن را روی پوست خود بمالید و به آرامی ماساژ دهید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر