هجوم توئیتر به بحرینی ها در حمایت از دبیرکل جمعیت الوفاق


به گزارش فارس، هزاران فعال مجازی بحرینی و عرب امروز (جمعه) با شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفک بحرین که در زندان به سر می برد اعلام همبستگی کردند.

به گزارش الاحد، در همین رابطه فعالان اینترنتی ضمن انتشار پست هایی مبنی بر آزادی شیخ علی سلمان، ویدئویی از سخنرانی وی درباره اصلاحات و عدالت را بازنشر کردند و نوشتند که این مطالبات دلیل اصلی زندانی شدن وی است.

به همین مناسبت شیخ حسین الدیحی معاون دبیرکل الوفاق نوشت: دستگیری و محکومیت شیخ علی سلمان به 29 سال حبس، فساد و عدم استقلال قوه قضائیه را آشکار کرد و نشان داد که این عدالت نادرست است. علاوه بر این، درهای زندان همچنان به روی منتقدان انتقام جویی سیاسی باز است.

رازی الموسوی، دبیر کل سابق جمعیت ملی واد اکشن نیز نوشت: «شیخ علی سلمان و دوستانش به خاطر بحرین در زندان هستند که سزاوار زندگی و واقعیتی بهتر از این است».

ابراهیم الرازی از اعضای اصلی جمعیت الوفک نیز در صفحه توئیتر خود نوشت: آقای شیخ علی سلمان یک شخصیت جهانی است که همواره بر وحدت ملی تاکید دارد. ما تأیید می کنیم که ادعاهای او بر اساس شواهد موجود بی اعتبار است. ما خواستار آزادی او و همه بازداشت شدگان هستیم تا کشور به دوستی و آشتی ملی دست یابد.»

بکیر درویش، رئیس مجمع حقوق بشر بحرین نیز در صفحه فیسبوک خود تاکید کرد که مردم بحرین به خرد، شجاعت، مقاومت، بردباری و شخصیت شیخ علی سلمان نیاز دارند.

احمد الوداعی، مدیر مؤسسه قانون و دموکراسی بحرین نیز نوشت: «آزادی شیخ علی سلمان هرگز فقط یک مطالبه مردمی نبوده، بلکه یک مطالبه جهانی است و نهادهای بین المللی و سازمان ملل بارها بر این موضوع تاکید کرده اند. و هر لحظه ای که او در زندان سپری می کند مایه ننگ زندانبانانش است.

عبدالجلیل خلیل نماینده سابق کمیسیون الوفاق در پارلمان بحرین نیز نوشت: در مدتی که در کنار ایشان بودم جز اخلاص در کار و صداقت در گفتار چیزی از او ندیدم. دغدغه و اندیشه او شبانه روز فقط وطن و اصلاحات، ثبات و امنیت کشور بود.

مجید میلاد، رئیس سابق شورای شهر منامه نیز نوشت که آزادی شیخ علی سلمان آغاز راه حلی برای بحران های پیش روی بحرین است و او عمیقا و خالصانه به دنبال اصلاح امور بحرین بوده است.

شیخ علی سلمان، یکی از رهبران انقلاب بحرین، در 28 دسامبر 2014 بازداشت شد و در ژانویه 2019 دادگاه بحرینی او را به اتهام جاسوسی برای قطر به حبس ابد محکوم کرد، حکمی که قابل تجدیدنظر نبود.

اما در خصوص جاسوسی برای قطر، حمد بن جاسم، نخست وزیر سابق قطر در اظهارات سال گذشته خود در گفت و گو با روزنامه کویتی الکبس به حقایق پرونده شیخ سلمان اشاره کرد و گفت که گفت و گوی تلفنی وی با “الکبس” شیخ علی سلمان» در سال 2011 با اطلاع کامل مقامات بحرینی و برای حل بحران، این گفتگو در کاخ پادشاه بحرین با حضور سعود الفیصل وزیر امور خارجه سابق عربستان انجام شد. عربستان

وی پس از مصاحبه با جمعیت الوفاک وزیر خارجه سابق قطر با اشاره به اطلاعات وی، در بیانیه ای ادامه بازداشت شیخ علی سلمان را جنایت خواند.