هومن سیدی و محسن تنابنده جوایز افق های جشنواره فیلم ونیز را دریافت کردند.


به گزارش ایسنا، مراسم اختتامیه هفتاد و نهمین جشنواره فیلم ونیز شامگاه 19 سپتامبر در ونیز ایتالیا برگزار شد و محسن تنابنده برای بازی در فیلم جنگ جهانی سوم به کارگردانی هومان سیدی جایزه بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد.

محسن ثنابنده این جایزه را به همسرش اهدا کرد که در زمان فیلمبرداری فیلم باردار بود و در عین حال باید سرپرستی فرزند دومشان را نیز بر عهده داشت.

او همچنین جایزه خود را به کل جامعه کارگران ایران (که می توانند زندگی شایسته ای شبیه شخصیت کارگر این فیلم داشته باشند) تقدیم کرد.

محسن ثنابنده که به همراه محمد عتبایی مجری این فیلم روی صحنه رفته بود از دریافت این جایزه ابراز خرسندی کرد و با خنده گفت: خیلی خوشحالم که می توانم پیاده به تهران بروم!

بر اساس نتایج جشنواره فیلم ونیز، فیلم «جنگ جهانی سوم» ساخته هومان سیدی برنده جایزه بهترین فیلم بخش «افق» جشنواره شد.

هومن سیدی این جایزه را به مردم ایران تقدیم کرد.

در خلاصه داستان این فیلم که به تازگی منتشر شده، آمده است: «شکیب یک کارگر روزمزد بی خانمان است که هرگز با از دست دادن همسر و پسرش در زلزله سال ها پیش کنار نیامده است. او در چند سال گذشته با زنی ناشنوا به نام لادن در ارتباط بوده است. سایت ساختمانی که او امروز در آن کار می کند، تبدیل به محل فیلمبرداری فیلمی درباره جنایات هیتلر در طول جنگ جهانی دوم می شود و در کمال تعجب به او یک نقش سینمایی، خانه و فرصتی برای تبدیل شدن به چیزی از خودش داده می شود. وقتی لادن متوجه این موضوع می شود، به محل کارش می آید و درخواست کمک می کند. نقشه شکیب برای پنهان کردن او با شکست مواجه می شود و موقعیت جدید و فرصت منحصر به فرد خود را با خطر مواجه می کند.

در فیلم جنگ جهانی سوم بازیگرانی چون محسن ثنابنده، ندا جبرییلی، مهسا حجازی، نوید نصرتی، لطف الله سیفی و حاتم تخامبی حضور دارند و پخش بین المللی این فیلم بر عهده شرکت مستقل ایران محمد اطبایی است.

در ادامه مراسم اختتامیه جشنواره فیلم ونیز، جایزه ویژه هیئت داوران این رویداد به جعفر پناهی برای فیلم «هورسنیست» اهدا شد.

این کارگردان با توجه به اینکه دوران محکومیت خود را در زندان می گذراند در این مراسم حضور نداشت.