واکسن سریع کلید درمان بیماری همه گیر است: صندوق بین المللی پول


واشنگتن: کریستالینا جورجیوا ، رئیس صندوق بین المللی پول روز پنجشنبه گفت که سرعت بخشیدن به واکسن های جهانی نه تنها به مهار اپیدمی کرونا کمک می کند ، بلکه باعث بهبود سریع اقتصاد جهانی نیز می شود.

مقامات مالی که برای نشست سالانه وام دهندگان بحران مستقر در واشنگتن گرد هم آمده بودند نگرانی هایی را در مورد اختلال در زنجیره تامین که باعث افزایش قیمت ها می شود ، مطرح کرده اند.

این موانع ناشی از اپیدمی بی سابقه ایجاد شده توسط این اپیدمی و ظهور سریع مجدد تقاضا با بازگشایی اقتصاد و همچنین تلاش برای جذب کارگران در دلتا جدید ویروس کرونا است.

اما جورجیوا گفت که “مشکل اساسی تر” “افزایش شکاف بین کشورهایی است که سریعتر حرکت می کنند و آنهایی که عقب مانده اند” با نرخ بسیار پایین واکسیناسیون ، عمدتا در کشورهای کم درآمد. به دلیل.

وی به خبرنگاران گفت: “یک پیام بسیار واضح از این جلسه وجود داشت که جهان باید واکسینه شود.”

در حالی که کشورهای توسعه یافته شروع به تزریق عکس های تقویت کننده می کنند ، حدود 96 درصد از مردم کشورهای کم درآمد واکسینه نشده اند.

مگدالنا اندرسون ، وزیر دارایی سوئد ، که رئیس کمیته راهبری صندوق بین المللی پول است ، گفت که اعضای صندوق بین المللی پول “خواستار همکاری بین المللی قوی و اقدام فوری برای دستیابی به ایمن سازی جهانی” هستند.

جورجیوا دیدگاه صندوق را مبنی بر اینکه فشارهای تورمی عمدتا موقتی هستند ، مجدداً تکرار کرد ، اما کمیته تأکید کرد که بانک مرکزی بر قیمت ها نظارت می کند و در صورت بروز خطرات “مشخص” اقدام خواهد کرد.

در بیانیه پایانی خود ، کمیته خطرات بهبودی را پذیرفت و بر ضرورت “اقدام فوری” در مورد واکسن ها و مقابله با بحرانی که فقر را تشدید می کند ، تاکید کرد.

این عضویت بر تعهد خود برای “ارائه کمک های مالی به کشورهای نیازمند” تاکید کرد.

این شامل انتقال وجوه از ذخایر تازه منتشر شده صندوق بین المللی پول – 6 650 میلیارد حقوق ویژه برداشت – به نیازمندترین کشورها می شود. جورجیوا می گوید هدف 100 100 میلیارد “بسیار دست یافتنی است”: AFP

© New Straits Times Press (M) بهاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *