واکسن کووید به عنوان عارضه جانبی دستور به کارکنان مدارس دولتی نیویورک داده می شود


از روز دوشنبه ، همه کارکنان مدارس دولتی نیویورک موظفند اولین دوز واکسن Covid-19 خود را دریافت کنند که منجر به افزایش قابل توجه واکسیناسیون معلمان می شود. به گفته مقامات ، در 10 روز گذشته ، 18000 کارمند واکسینه شده اند.

در حال حاضر ، 95 درصد از تقریبا 148000 کارمند وزارت آموزش و پرورش حداقل یک بار شلیک کرده اند.

از زمان اجرایی شدن دستور کارکنان مراقبت های بهداشتی در هفته گذشته ، این شهر شاهد افزایش مشابهی در واکسیناسیون بوده است. شهردار بیل دی بلاسیو در یک کنفرانس مطبوعاتی صبحگاهی از فرمانداران و شهرداران این کشور خواست که از آنها پیروی کنند. وی گفت: “این دستورات را اجرا کنید.” “آنها کار میکنند.” میگل کاردونا ، وزیر آموزش و پرورش ایالات متحده به مدت کوتاهی در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد تا نیاز شهر به واکسن را ستود. او گفت: “شما درست کار می کنید.”

بسیاری از والدین از دستور واکسن خوشحال هستند و می گویند این امر باعث می شود آنها در مورد فرستادن فرزندان خود به مدرسه احساس امنیت کنند. میشا پورتر ، مدیر مدرسه می گوید: “این بدان معناست که حباب امنیتی واقعی در اطراف فرزندان ما وجود دارد.”

اما این فرمان همچنین باعث ایجاد ناآرامی می شود. هنوز هزاران کارمند اداره آموزش و پرورش هستند که واکسینه نشده اند و ورود آنها به ساختمان ها ممنوع شده است. هفته هاست که مدیران نسبت به کمبود کارکنان هشدار می دهند. روز دوشنبه ، هزاران نفر از کارکنان دفتر مرکزی و متناوب در کلاس های درس مستقر شدند. بسیاری از مدیران گفتند که آنها توانستند کارکنان مدرسه خود را با حداقل اختلال ایجاد کنند. اما نبرد برای پوشش کلاسها به معلمان موضوعات ، نمرات و گروههای خارج از مجوز آنها را آموزش داد.

جنی تینگ تینگر ، مدیر هماهنگ کننده در برانکس که مربیان 3K و پیش از K است ، به کلاس درس آموزش ویژه کلاس هفتم واگذار شد و قرار بود ریاضیات را تدریس کند. اما او گفت که برای تحصیلات ویژه یا ریاضیات مجوز ندارد.

وی با اشاره به اینکه در یک لحظه درگیری بین دانش آموزان رخ داد ، گفت: “این برای کودکان ایده آل نبود.” “همه معلمان باید واکسینه شوند اما باید توسط افراد واجد شرایط جایگزین شوند [to replace those who are not]به کودکان به ثبات زیادی نیاز دارند ، به ویژه پس از یک سال عدم حضور در کلاس درس. ”

تینگر گفت: “من از اجرا راضی نیستم ، اگرچه با هدف موافقم.”

یکی از والدین ، ​​که خواست نامش فاش نشود ، گفت که کودکستان مهد کودکش صبح امروز با معلم جدید مبتلا به اوتیسم بود و چند ساعت بعد به کلاس دیگری منتقل شد. او گفت که اکنون با یک سازمان غیرانتفاعی برای شناسایی گزینه های مدرسه خصوصی برای فرزندش کار می کند. “نگران کننده است که ممکن است مدارس از حمایت مورد نیاز خود ، به ویژه برای کودکان با نیازهای ویژه برخوردار نشوند. کارکنان بدون مجوز را در کلاسهای درس با کودکان نگه دارید [with] نیازهای جدی نه تنها خطرناک بلکه کاملاً سهل انگار هستند. “

شهردار دو بلاسیو بارها گفته است که هزاران نفر آماده تغییر هستند. حدود 9000 معلم و 5000 متخصص حرفه ای – و شهر قصد دارد برای جلب آنها در موقعیت های اضافی به آنها حقوق بپردازد. اما بسیاری از مدیران به WNYC / Gothamist گفتند که قبل از اجرایی شدن دستور واکسن ، در تأمین اشتراک مشکل داشتند.

مدیران همچنین در مورد کمبود کارکنان غیر مربی ، از جمله عوامل ایمنی مدارس و کارکنان کافه تریا که میزان واکسیناسیون پایینی دارند ، هشدار می دهند. از روز دوشنبه ، حدود 84 درصد از عوامل ایمنی مدارس مورد اصابت گلوله قرار گرفتند ، اما ممکن است امروز تعداد مدارسی که معمولاً چندین عامل ایمنی روی میز ایمنی دارند ، کمتر باشد. با این حال ، پورتر گفت که وزارت آموزش و پرورش اطمینان حاصل کرده است که همه مدارس ایمن هستند. وی گفت: “ما کارکنان را که در ساختمان های مدرسه کار نمی کردند به داخل ساختمان مدرسه کشاندیم.”

بیش از 500 کارگر محل اقامت پزشکی یا مذهبی دریافت کردند ، به این معنی که آنها همچنان حقوق می گیرند ، اما مجبورند در خارج از مدرسه کار کنند. سایر کارکنان واکسینه نشده باید از مرخصی بدون حقوق استفاده کنند – و می توانند بیمه درمانی خود را داشته باشند – یا می توانند استعفا دهند. شهردار دو بلاسیو گفته است که او علاقه ای به اخراج افراد ندارد ، او می خواهد که آنها واکسینه شوند و در صورت انجام این کار ، او می تواند به کار خود بازگردد.

به مدارس دستور داده شد كه كاركنان را با ليست كاركناني كه نمي توانند وارد خانه شوند ، نگهداري كنند ، اگرچه در صورت واكسيناسيون و ارائه مدارك در آخر هفته مي توانند وارد ساختمان شوند. پورتر گفت: “مردم صبح امروز با کارت های واکسن حاضر می شوند.” دی بلاسیو با اشاره به تأثیر سایر سفارشات ، گفت که انتظار دارد کارکنان بیشتری به زودی عکس بگیرند و به سر کار بازگردند.

این یک داستان در حال توسعه است و به روز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *