واکنش حزب الله به عملیات اکتشاف گاز رژیم صهیونیستی


به گزارش ایسنا، شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان یک روز پس از ورود یک کشتی اسرائیلی به میدان نفتی کاریش برای استخراج گاز گفت: «دولت لبنان آماده است اگر حزب الله حمله اسرائیل به آب های سرزمینی و منابع انرژی ما را اعلام کند. ” منابع.” مشارکت در اعمال فشار و بازدارندگی و استفاده از ابزارهای مناسب از جمله اجبار برای جلوگیری از تجاوزات اسرائیل.

وی افزود: «این موضوع اکنون مستلزم تصمیم قاطع دولت لبنان است که آیا این کشتی در منطقه مورد مناقشه فعالیت می کند یا خیر». آیا دولت لبنان در مورد مرزها و خط مذاکرات تصمیم گرفته است یا خیر؟ ما از دولت می خواهیم که بر تعیین مرزهای دریایی بین اسرائیل و لبنان فشار بیشتری وارد کند و اعلام کند که مذاکرات متوقف شده یا به پایان رسیده است.

شیخ نعیم قاسم تاکید کرد که تصمیم حزب الله زمانی مشخص می شود که دولت بگوید منطقه مورد مناقشه است و در صورت حمله اسرائیل به آن پاسخ خواهد داد. اما اگر دولت نگوید و سایت مورد مناقشه در حال بررسی باشد، منتظر می مانیم تا این موضوع را حل کنند و تصمیم بگیرند.

روز گذشته (یکشنبه) سید هاشم صفی الدین از اعضای شورای اجرایی حزب الله لبنان به ورود یک کشتی اسرائیلی به میدان گازی کاریش و عبور از خط 29 دریایی برای استخراج گاز از منطقه مورد مناقشه واکنش نشان داد. و از دولت لبنان خواست تا مرزها و مناطق مورد مناقشه را به طور رسمی اعلام کند تا لبنانی ها بتوانند با مقاومت، ارتش و ملت و خواست مردم متحد شوند و خواه ناخواه آمریکا به حقوق خود دست یابند. از دریا و اعماق آن

وی افزود: لبنان می تواند نفت و گاز تولید کند و لبنان می تواند مستقل از همه اهرم ها باشد و آمریکا دلیل اصلی جلوگیری از دسترسی مردم لبنان به منابع نفت و گازشان است.

پیش از این میشل عون، رئیس جمهور لبنان در دیدار با نجیب میقاتی درباره قصد اسرائیل برای آغاز تولید گاز در منطقه مورد مناقشه صحبت کرده و از فرماندهی ارتش خواسته بود اطلاعات دقیق و رسمی را به وی ارائه کند.

عون گفت: مذاکرات برای ترسیم مرزهای دریایی با اسرائیل ادامه دارد و هرگونه فعالیت در منطقه مورد مناقشه تجاوز و تحریک است.