واکنش روسیه به حمله هوایی در سوریه


به گزارش فارس، وزارت خارجه روسیه روز دوشنبه حمله هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه بامداد شنبه را غیرقابل قبول خواند و خواستار پایان بی قید و شرط این حملات شد.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای در خصوص حمله هوایی اخیر به سوریه گفت: ما این گونه اقدامات غیرمسئولانه را که حاکمیت سوریه و هنجارهای اساسی حقوق بین‌الملل را نقض می‌کند، به شدت محکوم می‌کنیم و خواستار توقف بی‌قید و شرط آن هستیم.

وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه اعلام کرد: «در 2 ژوئیه (11 ژوئیه) از ساعت 06:30 تا 06:36، چهار جنگنده تاکتیکی اف-16 اسرائیل از شرق دریای مدیترانه با چهار موشک هدایت شونده به سمت اهدافی در استان به پرواز درآمدند. طرطوس. سوریه حمله کرد.»

پیشتر خبرگزاری سوری سانا گزارش داده بود که در این حمله دو غیرنظامی از جمله یک زن زخمی و خسارات مالی وارد شده است.

دولت سوریه بارها اعلام کرده است که رژیم صهیونیستی و متحدان منطقه ای و غربی آن از گروه های تروریستی تکفیری که با دولت سوریه می جنگند حمایت می کنند. ارتش سوریه تاکنون بارها محموله های سلاح و مهمات از فلسطین اشغالی توسط گروه های تروریستی مستقر در سوریه را کشف کرده است.

جنگنده های رژیم صهیونیستی به طور متناوب به اهدافی در شرق و شمال غرب سوریه با نقض حریم هوایی لبنان و یا از طریق بلندی های جولان اشغالی حمله موشکی می کنند.

نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در لبنان بارها از نقض قطعنامه های سازمان ملل و نقض روزانه حریم هوایی لبنان توسط رژیم صهیونیستی خبر داده اند.