وحشت در میان صهیونیست ها؛ درخواست مجوز حمل سلاح سه برابر شده است


به گزارش فارس، اطلاعات و داده های رسمی رژیم موقت صهیونیستی نشان می دهد که از مارس سال گذشته درخواست صهیونیست ها برای مجوز حمل سلاح افزایش چشمگیری داشته است.

مجله صهیونیستی اسرائیل 12 گزارش داد که از ماه مارس گذشته که موج شهادت جوانان فلسطینی آغاز شد، 35000 اسرائیلی برای مجوز اسلحه درخواست داده اند. این در حالی است که بین سال های 2016 تا 2020، سالانه 10000 نفر برای دریافت مجوز اقدام کردند.

روزنامه فلسطینی «الاستقلال» به نقل از این مجله گزارش داد که این افزایش درخواست های مجوز در جریان جنگ سیف القدس در ماه مه 2021 آغاز شد. به این ترتیب ماهانه شش هزار درخواست ثبت شد و تعداد مجوزهای حمل سلاح در رژیم صهیونیستی تا تیرماه به 196 میلیون و 409 هزار مجوز رسید.

به نوشته این مجله، این درخواست ها مربوط به شهادتی است که از اسفند سال گذشته در فلسطین اشغالی انجام شده است. بدین ترتیب پس از عملیات «یرالصبا» در 31 اسفند، هشت هزار و 642 مورد درخواست صدور حکم به ثبت رسید.

بر اساس این گزارش، از عملیات الحدیره ماه گذشته در 7 آوریل، 9232 درخواست برای مجوز تسلیحات ارسال شده است که 135000 مورد آن متعلق به ساکنان این شهر بوده است. پس از عملیات در بنی براک که در 9 آوریل انجام شد، 9861 درخواست و پس از عملیات در تل آویو در 18 آوریل، 4806 درخواست دیگر ثبت شد.

بر اساس آمارها، همزمان با جنگ نوار غزه و درگیری‌های شهرهای سرزمین‌های اشغالی در سال 1948، چرخش شدید در درخواست‌های تسلیحات از ماه می 2021 آغاز شد. مسئول صدور مجوز همچنین گفت: گلوله برفی درخواست های مجوز به تدریج به اعداد دیوانه کننده ای رسیده است.

رئیس اداره صدور مجوز تسلیحات ارتش رژیم صهیونیستی همچنین گفت: در ماه‌های اخیر تعداد درخواست‌های مجوز به شدت افزایش یافته و در مقایسه با ماه‌های قبل از موج کنونی عملیات فلسطینی‌ها 100 درصد افزایش یافته است.

این مقام صهیونیستی با ادعای ثبت بیش از 35 هزار درخواست برای حمل سلاح از مارس گذشته تاکنون، از تمایل بیشتر صهیونیست ها به حمل سلاح سبک خبر داد. زیرا به راحتی می توان آن را پنهان کرد و در صورت لزوم به سرعت از آن استفاده کرد.

در همین راستا، سیزدهم شهریور ماه جاری، منابع خبری از تیراندازی به یک اتوبوس شهرک نشینان صهیونیست در منطقه دره اردن خبر دادند که در پی آن دست کم پنج نفر مجروح شدند.

رسانه های صهیونیستی اعلام کردند که عامل این عملیات ضد صهیونیستی پنج گلوله به سوی شهرک نشینان صهیونیست شلیک کرد. کارشناسان بر این باورند که عملیات‌هایی از این دست نشان می‌دهد که عملیات نظامی انفرادی فلسطین علیه صهیونیست‌ها پیشرفت چشمگیری داشته است.