وحشت چیست؟ درمان تپش قلب


گاهی اوقات همپوشانی علائم و نشانه های چندین بیماری تشخیص را پیچیده می کند ، بنابراین بهتر است با پزشک و متخصص مشورت کنید. وحشت زدگی، انفارکتوس و وحشت زدگی بیماری هایی نیز وجود دارند که هنگام مواجهه با این یا تجربه شخصی شما می توانند شما را دچار شک کنند. در این مقاله ، هدف ما این است که با بررسی این بیماری ها به شما در تشخیص آن ها کمک کنیم ، اما به خاطر داشته باشید که تنها راه تشخیص صد درصدی مشورت با متخصص و پزشک واجد شرایط است. اگر به این بیماری ها مبتلا هستید ، می توانید به آن مراجعه کنید کلینیک قلب و عروق “اکسیر” برای تشخیص و درمان نهایی:

وحشت یا حمله عصبی

وحشت چیست؟

علائم حمله پانیک و حمله قلبی می توانند بسیار مشابه باشند و تفاوت را پیچیده کنند. حمله قلبی همچنین می تواند باعث وحشت و گیجی شود. اگر فردی فکر می کند ممکن است دچار حمله قلبی شود ، باید فوراً به پزشک مراجعه کند.

علائم وحشت یا شکست عصبی

علائم حمله پانیک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درد شدید قفسه سینه

 • سوزن سوزن شدن در دست ها

 • تنگی نفس

 • تپش قلب

 • تعریق

 • تکان دادن

حملات پانیک می تواند به تنهایی یا به عنوان نشانه ای از اختلال هراس رخ دهد. حدود 2-3 درصد از مردم ایالات متحده هر سال دچار اختلال وحشت می شوند و اکثر افراد بدون اختلال هراس دچار حملات پانیک می شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد ارتباط بین حملات پانیک و اختلال هراس ، مقاله مهم ما را در اینجا ببینید.

 • درد قفسه سینه
 • تنگی نفس
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • تعریق

اگرچه علائم دو بیماری ، حمله هراس و حمله قلبی ، با یکدیگر تلاقی می کنند ، اما دانستن نحوه تشخیص می تواند زندگی را نجات دهد.

علائم جسمی در هنگام حمله وحشت

علائم حمله پانیک شدید است: یک ترس ناگهانی و غیرقابل غلبه شما را فرا می گیرد. ممکن است از جایی نباشد ، یا ممکن است ناشی از چیزی باشد که باعث ایجاد اضطراب در شما شده است. ضربان قلب ممکن است خیلی سریع افزایش یابد و منجر به سرگیجه و حتی اسهال شود. احساس می کنید هورمون های استرس – آدرنالین و کورتیزول – در بدن آزاد شده و آزاد می شوند. در هنگام مبارزه با درد و از دست دادن کنترل ، ممکن است درد قفسه سینه ، تنگی نفس و تپش قلب را تجربه کنید.

علائم جسمی در هنگام حمله قلبی

علائم حمله قلبی در مردان و زنان می تواند متفاوت باشد. نمایندگان هر دو جنس اغلب از درد قفسه سینه شکایت دارند – قوی و غیرقابل انکار. یا ممکن است “احساس درد کنید که تا گردن ، فک ، دندان ها ، شانه ها و بازوی پایین سمت چپ شما کشیده شده است.” همچنین ممکن است عرق کنید و احساس سرگیجه کنید ، به خصوص اگر زن هستید – زنان نیز اغلب تهوع و استفراغ و تنگی نفس را تجربه می کنند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: هر آنچه که باید در مورد خدمات قلب و عروق اکسیر بدانید

حملات قلبی ادامه دارد (و تشدید می شود)

حملات قلبی معمولاً در قوس کاملاً متفاوتی رخ می دهند. “این علائم اغلب 15 تا 45 دقیقه طول می کشد ، با گذشت زمان بدتر می شود و اغلب بیشتر از علائم گیج کننده حمله پانیک قابل توجه است.” به عبارت دیگر ، درد قفسه سینه می تواند تا حدی بدتر شود که احساس کنید فیل روی دنده ها نشسته است ، تنفس دشوار می شود ، حالت تهوع و سرگیجه بدتر می شود و در صورت عدم درمان حتی ممکن است هوشیاری خود را از دست بدهید.

حملات پانیک در مردان و زنان متفاوت است

طبق گزارش ADAA ، علائم حمله پانیک در مردان و زنان متفاوت است. مردان اغلب یک ضربان قلب سریع و سریع را تجربه می کنند که به آن ضربان قلب می گویند و احساس می کنند نمی توانند احساسات و افکار خود را کنترل کنند. حملات پانیک در زنان معمولاً ناشی از تزریق بیش از حد است – هنگامی که شما خیلی سریع نفس می کشید و احساس ضعف می کنید – علاوه بر احساس گرسنگی. مطالعات نشان می دهد که زنان دو برابر مردان دچار حملات وحشت می شوند ، احتمالاً به این دلیل که واکنش ترس آنها سریعتر فعال می شود.

آزمایش تروپونین را برای تشخیص شکست عصبی انجام دهید

آزمایش است اعتراف کنید که این یک حمله قلبی یا حمله وحشت است

در هنگام حمله قلبی ، سلول های قلب آسیب می بینند. این آسیب باعث می شود که قلب پروتئین های تروپونین T و تروپونین I را در جریان خون آزاد کند. پزشکان اورژانس آزمایش خون را برای تشخیص سطوح بالاتری از تروپونین انجام می دهند و در صورت مشاهده آنها می توانند به تأیید اینکه درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی است کمک کنند. آنها نیز هستند نوار قلب (نوار قلب)) آنها فعالیت الکتریکی ریتم قلب را اندازه گیری می کنند و به دنبال تغییراتی هستند که مشخصه آسیب ماهیچه های قلب و همچنین اختلالات ریتم قلب است.


همچنین بخوانید: سوالات متداول در مورد نوار قلب

چگونه تفاوت را تشخیص دهیم؟

دانستن تفاوت بین حمله پانیک و حمله قلبی دشوار است ، به ویژه اگر فرد قبلاً هیچ علائمی را تجربه نکرده باشد. فرد می تواند با اندازه گیری عوامل متعددی دو حالت را تشخیص دهد ، از جمله:

ویژگی های درد

اگرچه درد قفسه سینه هم در حملات پانیک و هم در حملات قلبی شایع است ، اما ویژگی های درد اغلب متفاوت است. در هنگام حمله پانیک ، درد قفسه سینه معمولاً تیز یا خاردار است و درد در وسط قفسه سینه است. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی ممکن است شبیه فشار یا احساس فشار باشد. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی نیز می تواند از مرکز قفسه سینه شروع شود ، اما می تواند از قفسه سینه تا بازو ، تیغه های فک یا شانه ادامه یابد.

شروع

علائم نیز می تواند به فرد کمک کند تا تشخیص دهد که دچار حمله پانیک شده یا دچار حمله قلبی شده است. اگرچه هر دو حالت می توانند به طور ناگهانی و بدون هشدار رخ دهند ، اما برخی از حملات قلبی ناشی از فعالیت بدنی ، مانند بالا رفتن از پله است.

فاصله زمانی

مدت زمان علائم همچنین می تواند به تشخیص حمله قلبی از حمله پانیک کمک کند. بیشتر حملات وحشت در عرض چند دقیقه به پایان می رسند ، اگرچه ممکن است بیشتر طول بکشد.

در طول حمله قلبی ، علائم بیشتر طول می کشد و با گذشت زمان بدتر می شود. به عنوان مثال ، درد قفسه سینه ممکن است در ابتدای حمله قلبی خفیف باشد ، اما بعد از چند دقیقه بدتر شود.

حمله پانیک و ارتباط آن با حمله قلبی

آیا حمله پانیک می تواند باعث حمله قلبی شود؟

حمله پانیک یا حمله وحشت باعث حمله قلبی نمی شود. انسداد یک یا چند رگ خونی به قلب ، که جریان حیاتی خون را قطع می کند ، باعث حمله قلبی می شود. اگرچه حملات پانیک باعث حملات قلبی نمی شوند ، اما استرس و اضطراب می تواند به بیماری عروق کرونر قلب کمک کند. حملات هراس می تواند به عنوان رویدادهای جداگانه یا به عنوان بخشی از یک اختلال اضطرابی رخ دهد. برخی از مطالعات نشان می دهد که افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی ممکن است به دلیل تنوع پایین ضربان قلب (HRV) خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش دهند. HRV زمان بین هر ضربان قلب است. سیستم عصبی خودمختار ضربان قلب را کنترل می کند. ضربان قلب بسته به فعالیت و احساسات فرد در طول روز متفاوت است.

HRV بالا نشان می دهد که ضربان قلب فرد در طول روز بسته به کاری که انجام می دهد به طور چشمگیری تغییر می کند. همچنین نشانه این است که سیستم عصبی خودمختار آنها به خوبی کار می کند. HRV پایین به این معنی است که قلب انسان به همان اندازه دنده را تغییر نمی دهد. برخی مطالعات HRV پایین را با افزایش خطر بیماری های قلبی مرتبط کرده اند. تجزیه و تحلیل محققان HRV در افرادی که با اختلالات مختلف اضطرابی ، از جمله اختلال هراس تشخیص داده شده اند ، نشان داد که شرکت کنندگان HRV کمتری نسبت به افراد بدون اختلال اضطرابی داشتند.

درک این نکته ضروری است که حمله پانیک به معنی حمله قلبی نیست. فرد مبتلا به اختلال هراس ممکن است حملات پانیک مکرر را تجربه کند ، اما تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا اختلال پانیک خطر بیماری های قلبی را افزایش می دهد یا خیر.

به پزشک مراجعه کنید ، حمله هراس

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

از آنجا که علائم حملات پانیک و حملات قلبی مشابه هستند ، همیشه در صورت شک ، بهتر است بلافاصله به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر فوراً به پزشک مراجعه کنید:

 • درد ناگهانی و شدید قفسه سینه
 • سینه را بیش از 2 یا 3 دقیقه فشار دهید
 • درد قفسه سینه که از پایین بازو یا فک منتشر می شود.

روشهای درمان

بسته به این که فرد دچار حمله قلبی یا حمله پانیک شده باشد ، پیش آگهی متفاوت خواهد بود. اگرچه حمله پانیک می تواند بسیار ناخوشایند باشد ، اما تهدید کننده زندگی نیست. مردم هنوز باید درمان مناسب برای حملات پانیک را پیدا کنند که می تواند کیفیت زندگی آنها را بدتر کند. پزشک شما می تواند از طریق روش های مختلف ، از جمله تغییر شیوه زندگی ، دارو و مشاوره ، به درمان اضطراب و وحشت کمک کند. در برخی موارد ، حمله قلبی می تواند تهدید کننده زندگی باشد. در جستجوی انفارکتوسهمچنین فرد باید اقدامات لازم را برای درمان بیماری زمینه ای قلب انجام دهد.

منبع:

https://www.healthcentral.com

https://www.medicalnewstoday.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 3.5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *