وزیر آموزش و پرورش در روز سینما چه فیلمی را تماشا کرد؟


به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی پس از تماشای کارتون پسر دلفین در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: وزارت فرهنگ در دوره جدید به دنبال ایجاد شرایطی است که اعضای خانواده بتوانند در آن شرایط را فراهم کنند. تصور کنید به راحتی می توانند از سینما دیدن کنند و با حضور خانواده ها شور و شوق به سالن های سینما برگردد.

رئیس حوزه هنری کشور با بیان اینکه «پسر دلفین» از نظر فرهنگ و هنر کشور همه عناصر سینمای موفق را دارد، گفت: تکنیک و شخصیت بالای این گونه آثار زمینه ساز حضور و درخشش بین المللی است. آثار سینمایی کشور

وی تاکید کرد: تبادلات فرهنگی و هنری با سایر کشورها به ویژه با کشورهای منطقه مورد توجه دولت مردمی است و با تفاهم نامه های امضا شده در این زمینه می توان به بهبود اقتصاد هنری، رشد و ارتقای سینمای ایران امیدوار بود. تا حد امکان

اسماعیلی با اشاره به وضعیت کنونی سینمای کودک گفت: سینمای کودک از شرایط مطلوبی برخوردار نیست اما با تکرار تجربه موفق در سبک دلفین بوی می توان در این زمینه گام های مثبتی برداشت.

وی در خاتمه گفت: سازمان سینمایی و صندوق سینمایی فارابی برای پویایی سینمای کودک و نوجوان برنامه های مهمی دارند و ظرفیت های زیادی در این حوزه وجود دارد.

لازم به ذکر است معاونان و روسای ادارات مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه اعضای خانواده خود در پردیس سینمایی آزادی در کنار وزیر فرهنگ به تماشای کارتون پسر دلفین پرداختند.