وزیر حمل و نقل بریتانیا برای نخست وزیری نامزد شد


به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، گرانت شاپس، وزیر حمل و نقل انگلیس روز شنبه اعلام کرد که قصد دارد برای نخست وزیری این کشور نامزد شود.

به گزارش این رسانه، وزیر حمل و نقل بریتانیا گفته است که برای رهبری حزب محافظه کار نامزد خواهد شد و در دولت جدید پیروز خواهد شد.

در صورت موفقیت، رهبر حزب محافظه کار بریتانیا در نهایت نخست وزیر جدید انگلیس خواهد شد و جایگزین بوریس جانسون خواهد شد.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، پس از رسوایی‌های اخیر در کابینه‌اش و امتناع ۵۰ وزیر و نماینده مجلس از همکاری با وی، سرانجام استعفای خود را از سمت نخست‌وزیری اعلام کرد.

با اعلام استعفای رسمی جانسون از نخست وزیری بریتانیا، حزب محافظه کار روز پنجشنبه فرآیند انتخاب جانشین وی را آغاز کرد، روندی که ممکن است هفته ها یا احتمالا ماه ها طول بکشد.

استعفای پی در پی وزرای کابینه بریتانیا جانسون را مجبور به استعفا کرد. موجی از استعفا در کابینه بریتانیا پس از آن آغاز شد که جانسون به دلیل آزار جنسی یکی از اعضای ارشد کابینه تحت فشار قرار گرفت.

«کریس پینچر» معاون حزب محافظه کار انگلیس و مسئول نظارت بر کار نمایندگان محافظه کاران در پارلمان این کشور به تازگی به دلیل آزار و اذیت جنسی از سمت خود استعفا داده است.

در ماه های اخیر، حزب حاکم بریتانیا با یک سری رسوایی های جنسی مواجه شده است. در اواسط ماه می، یکی از اعضای پارلمان بریتانیا به ظن تجاوز به عنف به طور موقت بازداشت شد.