ولادیمیر پوتین می گوید ارز رمزنگاری شده “ارزش” دارد اما نمی تواند در تجارت نفت استفاده شود


ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، اذعان کرد که ارزهای رمزنگاری شده برای جهان “ارزش” دارد – اگرچه هنوز زود است بگوییم آیا این ارز می تواند جایگزین دلار آمریکا در تجارت با نفت شود.

وی روز چهارشنبه در رویداد هفته انرژی روسیه در مسکو ، در پاسخ به این پرسش که آیا بیت کوین یا هر ارز رمزنگاری شده دیگری می تواند دلار را به نفت معامله تبدیل کند ، که به نفع روسیه خواهد بود ، گفت: “من معتقدم ارزشش را دارد”. صادرات اصلی

اما من معتقدم نمی توان از آن در تجارت نفت استفاده کرد. “

وی افزود: “ارز رمزنگاری شده هنوز توسط هیچ چیزی پشتیبانی نمی شود.”

“ممکن است به عنوان یک ابزار پرداخت وجود داشته باشد ، اما من فکر می کنم هنوز زود است که در مورد معاملات نفتی با ارزهای رمزنگاری شده صحبت کنیم.”

پوتین همچنین خاطرنشان کرد: مقدار زیادی از انرژی مورد استفاده برای پردازش ارزهای رمزنگاری شده و استخراج برخی از ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین ، این صنعت را از جذابیت کمتری برخوردار می کند.

مصرف محتوای انرژی صنعت نقد ثابت ارزهای رمزنگاری شده اصلی است.

علیرغم عدم اطمینان وی در مورد استفاده از ارزهای دیجیتال برای معاملات نفتی ، رهبران روسیه تلاش های خود را برای کاهش وابستگی به دلار آمریکا برای تجارت بین المللی روشن کردند.

وی گفت: “من معتقدم ایالات متحده در استفاده از دلار به عنوان وسیله تحریم اشتباه بزرگی می کند.” “ما مجبور هستیم. ما چاره ای نداریم جز اینکه به سراغ ارزهای دیگر برویم. ”

بیت کوین
بیت کوین تا بعد از ظهر پنجشنبه حدود 57100 معامله شد.
نویسندگان / دادو روویک / مثال / عکس فایل

پوتین افزود: “در این رابطه ، می توان گفت که ایالات متحده دستی را که به آن غذا می دهد قطع می کند.” “این دلار یک مزیت رقابتی است. این یک ارز ذخیره گسترده است و ایالات متحده امروز از آن برای پیگیری اهداف سیاسی استفاده می کند و در نتیجه آنها منافع استراتژیک و اقتصادی خود را تضعیف می کنند.

اظهارات پوتین به نفع ارزهای رمزنگاری شده به عنوان ابزار پرداخت ، قیمت برخی ارزهای دیجیتال را بالاتر برد.

بیت کوین تا بعد از ظهر پنجشنبه در حدود 57،100 دلار معامله می شد که تقریباً 5 درصد نسبت به روز قبل افزایش داشت.

Atherium در 24 ساعت گذشته نزدیک به 9 درصد افزایش یافت و به حدود 3800 دلار رسید ، در حالی که کاردانو با 3 درصد افزایش به 2.19 دلار رسید.

جیمی دیمون ، رئیس و مدیرعامل JPMorgan
جیمی دیمون ، مدیرعامل JPMorgan ، منتقد مکرر ارزهای رمزنگاری شده بوده است.
توسط ETA Beatankur / AFP / AFP گتی ایماژ

جیمز گورمن ، مدیرعامل مورگان استنلی نیز در افزایش قیمت ها کمک کرد و در اوایل روز پنجشنبه از ارز دیجیتال دفاع کرد و گفت که فکر نمی کند این ارز از بین می رود.

او گفت: “من فکر نمی کنم رمزنگاری یک مد است.”

این تفاوت آشکاری برای جیمی دیمون ، مدیرعامل JPMorgan رقیب خود دارد ، که سالها – و حتی هفته گذشته – به خاطر کشتن رمزنگاری خود خبرساز شده است.

روز دوشنبه ، دیمون بیت کوین را “بی فایده” خواند و گفت که دولتها به زودی سکه های دیجیتال را تنظیم می کنند. وی این فناوری جدید را “کلاهبرداری” و “طلای احمقان” نامید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *