ویتامین های شما ممکن است شما را بکشند

آیا می دانستید ویتامین های مصنوعی که هر روز مصرف می کنید ممکن است شما را بکشند؟ مواد مغذی که به صورت مصنوعی در اکثر مولتی ویتامین ها ساخته می شوند می توانند در طول زمان سمی باشند. ویتامین هایی مانند ویتامین C و بتاکاروتن به تنهایی در طبیعت یافت نمی شوند. به عنوان مثال، ویتامین C معمولاً به شکل اسید اسکوربیک در مکمل های ویتامین و مولتی ویتامین ها است. در واقع هشت (8) جزء ویتامین C وجود دارد و اسید اسکوربیک تنها یکی از این هشت جزء است. طبیعت میوه ها و سبزیجات را با هشت جزء ویتامین C به دلایلی ساخته است. همه آنها با هم کار می کنند و به طور هم افزایی برای اطمینان از جذب و استفاده خوب توسط سلول های بدن ما کار می کنند.

مثال خوب دیگر بتاکاروتن است. تقریباً تمام بتاکاروتن موجود برای خرید به صورت مکمل یک ترکیب مصنوعی جدا شده از گاز استیلن است.

بتاکاروتن بخشی از خانواده آنتی اکسیدان ها به نام کاروتنوئیدها است. هرگز به تنهایی در طبیعت یافت نمی شود. به عنوان مثال، هویج و گوجه فرنگی دارای آلفاکاروتن، بتاکاروتن، کانتوزانتین، گاماکاروتن، امگا کاروتن و غیره هستند. و اگرچه بتاکاروتن یک آنتی اکسیدان عالی است، کانتوزانتین در حال حاضر به عنوان یک آنتی اکسیدان موثرتر شناخته شده است. بنابراین با جداسازی بتاکاروتن از کل خانواده کاروتنوئیدهای آن، آنتی اکسیدان مفیدتر نیز ریشه کن شده است.

مشکل مولتی ویتامین های ساخته شده مصنوعی این است که نه تنها فاقد فاکتورهای کمکی مهمی هستند که با هر ماده مغذی همراه است، بلکه به خوبی توسط بدن انسان جذب نمی شوند. حداکثر می‌توانیم تا 30 درصد از آنچه را که می‌خوریم در مواد مغذی مصنوعی جذب کنیم. پس برای 70 درصد دیگر مواد مغذی که جذب نمی شوند چه اتفاقی می افتد؟ در واقع، بدن ما نیاز به سم زدایی و خلاص شدن از شر مواد اضافی موجود در مدفوع، ادرار و عرق دارد. آیا تا به حال متوجه شده اید که چگونه ادرار شما پس از مصرف برخی ویتامین های گروه B یا مولتی ویتامین های مصنوعی بسیار روشن می شود؟ این ضایعات اضافی و محصول جانبی است که بدن شما باید از بین ببرد.

بدن ما سموم کافی برای نگرانی روزانه از محیط اطرافمان دارد. هوا، غذا و آب ما مملو از مواد شیمیایی اضافی، آفت کش ها و سموم محیطی است. چرا می‌خواهیم به شکل مولتی ویتامین بار بیشتری را برای بدن خود اضافه کنیم که حتی ممکن است نتوانیم آن را به درستی تجزیه و هضم کنیم؟ خوشبختانه جایگزین بهتری برای مواد مغذی مصنوعی وجود دارد. آنها 100٪ مواد غذایی کامل چند مغذی نامیده می شوند و در مکمل های غذایی انتخابی یافت می شوند.

دریافت تمام مواد مغذی مورد نیاز از غذا بسیار دشوار است. خاک های ما سال هاست که به دلیل کشاورزی بیش از حد تهی شده است. این بدان معناست که برای دریافت تمام مواد مغذی مورد نیاز در روز، باید چهار تا پنج برابر مقدار معمول غذا مصرف کنیم.

دفعه بعد که به مولتی ویتامین خود نگاه می کنید، بررسی کنید که آیا 100٪ غذای کامل روی آن نوشته شده است یا خیر. احتمالاً اینطور نیست، و به دلایل ذکر شده در بالا ممکن است بخواهید دو بار در مورد مزایای آن فکر کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر