پای چپ پا چیست و آیا درمان آن آسان است؟


من باردار هستم و به من گفته شد که 18 هفته از پای چپ نوزادم اسکن کردم. چقدر احتمال دارد که او را تحت تأثیر قرار دهد و آیا می توان آن را درمان کرد؟

Chesapeake Colorado-Mansfield ، مدیرعامل و بنیانگذار Miraclefit ، که هدف آن از بین بردن پای چپ پای درمان نشده در سراسر جهان است ، می گوید: خوشبختانه ، بسیار قابل درمان است.

پا چنبری منجر به رشد غیرعادی ماهیچه ها ، اعصاب و استخوان های پا می شود.

مطالعات اخیر نشان می دهد که بسته به محل زندگی شما در هر 600 تا 800 تولد ، یک مورد رخ می دهد. علل دقیق آن به خوبی شناخته نشده است ، اما ممکن است شامل عوامل ژنتیکی و محیطی باشد.

“پاچنبری باعث می شود یک یا هر دو پا به داخل و پایین بچرخند و در نتیجه خار باریک آشیل سفت می شوند. تقریباً همه موارد در کودکان سالم رخ می دهد – وضعیت پاهای آنها تنها مانع پزشکی آنها برای کیفیت مطلوب زندگی است.

“در حالی که تشخیص پای چپ پا می تواند شوکه کننده باشد ، خبر خوب این است که بیش از 95 درصد از کودکانی که تحت درمان اولیه قرار می گیرند ، حداقل در صورت وجود ، می توانند یک زندگی فعال و سالم را تجربه کنند. با این حال ، با اثرات ماندگار. احتمالاً فکر می کنید تا به حال کسی را با پای چپ پا ندیده اید و این به این دلیل است که بسیار قابل درمان است.

“در انگلستان یا کشورهایی که مراقبت های پزشکی پیشرفته ای دارند ، کودک شما از ناحیه پای چپ پای نزدیک به صفر ضعف قابل توجهی خواهد داشت. متأسفانه ، این امر در همه جا صدق نمی کند ، زیرا بسیاری از نابرابری های جهانی وجود دارد که در آن خانواده ها می توانند به درمان با کیفیت دسترسی پیدا کنند.

a708902b c9fd 4c08 8852 a68666275150
پای چپ پای کودک تحت درمان است (Miraclefit / PA)

“درمان ترجیحی ، که به روش پونستتی معروف است ، شامل ریخته گری به مدت شش تا هشت هفته برای تنظیم ملایم پاها ، و پس از آن یک روش ساده است که تاندون آشیل را ترک می کند.

سرانجام ، در سه ماه اول ، 23 ساعت در روز ، سپس بعد از سالها خوابیدن ، نوزادان برای جلوگیری از عود ، بریس می بندند تا یک پا را ربوده باشند.

“یک پزشک متخصص به شما توصیه می کند که چند بار از بریس استفاده کنید. مطالعات متعدد ، از جمله آمار خود MiracleFeet ، نشان می دهد که مهار مداوم محتمل ترین عامل تعیین کننده موفقیت دراز مدت است.

“در حالت ایده آل ، درمان باید ظرف چند هفته پس از تولد آغاز شود ، زمانی که اعصاب و رباط ها بیشترین انعطاف را دارند. در سیستم های مراقبت های بهداشتی مانند انگلستان ، والدین و پزشکان می توانند جنین را تشخیص داده و درمان کودک را در دوران بارداری برنامه ریزی کنند.

“با این وجود ، امروزه 90 درصد از کودکان پای چپ پا در کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​متولد می شوند ، جایی که برخی از آنها مراقبت های مناسب را دریافت می کنند. در نتیجه ، بسیاری از افراد در طول زندگی خود دچار ناتوانی شدید ، انگ اجتماعی و عوامل خطر زیادی می شوند.

MiracleFit مأموریت دارد تا با اطمینان از این که هر کودکی در این مداخله اولیه فرصت دریافت و پیشرفت دارد ، پای چپ پای درمان نشده را از بین ببرد. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *