پزشکان: ممکن است تصمیمات با سلیقه و سیستم ما مطابقت نداشته باشد، اما باید آنها را بپذیریم


نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با بیان اینکه برای حل مشکلات کشور اولین قدم باید در دستور کار قرار دادن وحدت و انسجام داخلی باشد، اظهار داشت: نمی دانم ممکن است.” زیرا افرادی که اکنون در قدرت هستند باید با ایجاد مشارکت عمومی موافقت کنند نه اینکه مردم را کنار بگذارند، زیرا محرومیت مردم اوضاع را بدتر می کند.

دکتر مسعود بیزیکیان در گفت و گو با خبرنگار شفقنا اظهار داشت: مهمترین مشکل کشور ما گام اول، تقسیمات داخلی خودمان است. بنابراین اتحاد و انسجام درونی لازمه همه این کارها است و اگر گروه ها و جریان ها از اختلافات موجود برای تسویه حساب گروهی و جناحی خود استفاده کنند و تقصیر را به گردن طرف مقابل بیندازند، نمی توان به وحدت رسید.

وی افزود: همه ما مقصریم چون طوری رفتار کرده ایم که نتیجه آن وضعیت فعلی است و به جای تحلیل واقعیت و ارائه راه حل برای آن، صادقانه صحبت کردن با مردم و اعتراف به اشتباهات خود، همچنان به دنبال این هستیم. یک دشمن خارجی است، اما مشکلات آنچنان حل نشده است. بنابراین باید حقایق را درست ببینیم و بعد با کسانی که به فکر کشور و نظام هستند صحبت کنیم و تصمیماتی بگیریم که ممکن است با سلیقه و نظام ما سازگار نباشد.

آقای بیزیکیان در پاسخ به این سوال که چرا نتوانستیم یک «گفتگوی ملی» را در جامعه اجرا کنیم، پاسخ داد: «چون فکر می‌کنیم مبارزه برای قدرت وجود دارد. در واقع، چون می‌خواهم در قدرت بمانم، شما را عزل می‌کنم، زیرا ممکن است قدرت شما از من سلب شود. متأسفانه مردم، اسلام و دین همان چیزی است که در زبان ما وجود دارد و اگر خداگونه عمل می کردیم، همانطور که در قرآن و اسلام آمده است، مردم ما گرسنه و گرفتار نمی شدند و مشکلات سیاسی و اجتماعی نداشتیم. پس آنچه را که خدا و پیامبر فرمودند و باعث این مشکلات شد، انجام ندادیم.

وی با تاکید بر تمرکز بر وحدت و انسجام ملی گفت: اولین گام در حل مشکلات، وحدت و انسجام داخلی کلیدی است، اما نمی‌دانم این امکان وجود دارد یا نه، زیرا مردمی که اکنون در قدرت هستند باید سهمی داشته باشند. هر کس. همه را حذف نکنید؛ چرا که حذف همه اوضاع را بدتر می کند و اگر با همین دست ادامه دهیم، اوضاع روز به روز بدتر می شود. کسانی که در قدرت هستند و می خواهند در قدرت بمانند باید مشارکت و رضایت مردم را داشته باشند وگرنه به مشکل برمی خوریم.

انتهای پیام