پلیس کنیا همسر تیروپ ستاره کشته شده را دستگیر کرد


نایروبی: پلیس کنیا همسر پنجم رکورد شکن آگنس تیروپ را بازداشت کرد که در کشورش و جهان دوومیدانی شوکه شده بود و با چاقو کشته شد.

مرگ امانوئل روتیچ ، دارنده مدال 25 ساله و قهرمان المپیک قهرمانی جهان در شهر ساحلی مومباسا ، جایی که او به عنوان یک ستاره در حال ظهور در اوج شکوفایی خود شناخته شد.

جورج کینوتی ، مدیر تحقیقات جنایی به خبرگزاری فرانسه گفت: “او در بازداشت است و هنگام فرار دستگیر شد زیرا پلیس عکس های مظنون با دستبند را منتشر کرد.”

کینوتی گفت انتظار می رود روتیچ روز جمعه در دادگاه حاضر شود و افزود: پس از اتمام تحقیقات ، وی با اتهاماتی روبرو خواهد شد.

روزنامه های کنیا گزارش دادند که این زوج دارای مشکلات زناشویی بوده اند.

در اتاق خواب خانه او در اتن ، غرب کنیا ، ادای احترام به تیروپ با زخم های چاقو ، یک مرکز آموزشی ارتفاع برای بسیاری از ورزشکاران درجه یک ، وجود دارد.

تیتر صفحه اول روزنامه Daily Nation کنیا “کشتن یک قهرمان” بود.

دوومیدانی کنیا اعلام کرد مسابقات به افتخار تیروپ و دونده دیگری که در آخر هفته خودکشی آشکار پیدا شده بود ، به مدت دو هفته به تعویق افتاد.

جکسون توویی ، رئیس دوومیدانی کنیا ، گفت که مرگ تیروپ یک “شکست بزرگ” برای دو و میدانی است ، وی را “یکی از سریع ترین ستاره های در حال ظهور” خواند و ابراز امیدواری کرد که عدالت سریع انجام شود.

عزاداران ، با چند قطره اشک ، در خانه خانواده در روستای Capanimisa ، در فاصله دو ساعت از ایتون جمع شدند.

مادرش ، دینا تیروپ ، غم انگیز از غم و اندوه دخترش ، نان آور خانواده ، که هزینه مدرسه و لباس بچه ها را پرداخت می کرد ، صحبت کرد.

برادرش جوزف کتر می گوید: “وقتی ما این خبر را دریافت کردیم بسیار ناراحت کننده بود ، زیرا اگنس از کودکی فرد خوبی بود و اگنس هرگز با کسی درگیر نبود.”

تیروپ تنها یک ماه پس از شکستن رکورد جهانی 10 کیلومتر زنان در رویدادی در آلمان درگذشت. او دارنده دو مدال برنز 10000 متر جهان و قهرمان جهان در سال 2015 بود و در المپیک امسال توکیو در ماده 5000 متر چهارم شد.

او همچنین در سال 2015 هنگامی که دومین جوانترین مدال طلا در مسابقات قهرمانی کراس کانتری زنان پس از زولا باد شد ، تاریخ ساز شد.

تووی گفت: “مرگ تیروپ آخرین حادثه از سری تراژدی های اخیر ورزشکاران مختلف از جمله خودکشی ، اختلافات خانوادگی ، اعتیاد به الکل و سوءمصرف مواد مخدر و همچنین مرگ های زودهنگام است.”

روز شنبه ، یکی دیگر از ورزشکاران راه دور ، هوسا مووک ماچارینیانگ ، یکی از اعضای تیم رکوردشکن کنسوری جهان در کنیا ، در اتفاقی که مقامات دوومیدانی آن را خودکشی نامیدند ، جان باخت.

ماچارانیانگ ، 35 ساله ، در رشته کراس کانتری و 5000 متر و 10000 متر برای کنیا شرکت کرد. او سه قهرمانی پیاپی در مسابقات جهانی کراس کانتری از سال 2006 تا 2008 کسب کرد.

توویی از فشار فوق العاده بر ورزشکاران برتر کنیا صحبت کرد که گاهی اوقات می توانند برای حفظ چهره خود به عنوان یک الگوی سرسخت در کشور بزرگان ورزش تلاش کنند.

او می گوید: “ما دیگر نمی توانیم سر خود را در شن و ماسه پنهان کنیم. این حوادث ناگوار نتیجه یک ناراحتی روحی است که بر بازیکنان مختلف تأثیر می گذارد.”

رئیس جمهور Uhuru Kenyatta ، که از Thirop ، که 26 اواخر این ماه بزرگ شد ، قدردانی کرد ، گفت که “باعث افتخار کشور ما به دستاوردهای خود در صحنه دوومیدانی جهانی شده است.”

کنیا با کسب 49 تیم و 27 عنوان انفرادی موفق ترین کشور در مسابقات کراس کانتری است.

© New Straits Times Press (M) بهاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *