پیروزی اقتصاد مقاومتی ایران بر تحریم های آمریکابه گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، در بهار 1397، دونالد ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا ادعا کرد کدام ممکن است کشورش به صورت یکجانبه اجتناب کرده اند برجام خارج تبدیل می شود. به این انجمن آمریکا تحریم هایی را کدام ممکن است بر ایده برجام برداشته بود بازگرداند را انتخاب کنید و انتخاب کنید حتی تحریم های جدیدی را علیه اقتصاد ایران اعمال خواهد کرد.

مقامات ترامپ رسما ادعا کرده است کدام ممکن است این این سیستم جدید را کدام ممکن است آن را فشار حداکثری نامیده است، همراه خود 2 هدف تجزیه و تحلیل می تنبل.

این تحریم ها باید ایران را مجبور تنبل وارد مذاکرات جدیدی شود را انتخاب کنید و انتخاب کنید به دلیل امتیازات بیشتری به آمریکا بدهد وگرنه در مختصر مدت سقوط خواهد کرد.

اگرچه این اقدام ترامپ همراه خود پاسخ عقب کشیدن محله جهانی اجتناب کرده اند چین را انتخاب کنید و انتخاب کنید روسیه گرفته به همان اندازه شرکای آمریکایی در اروپا مواجه شد، با این حال همه این اقدام ترامپ را رد کردند را انتخاب کنید و انتخاب کنید حتی اجتناب کرده اند این سیستم در اطراف زدن تحریم ها خبر دادند، با این حال در حرکت همراه خود ملاحظه به مرکزیت بخش شخصی در اقتصادها. همکاری فوق العاده خوشایند آن همراه خود نمایندگی های آمریکایی بهبود یافته است، به منظور که متعدد اجتناب کرده اند نمایندگی هایی کدام ممکن است به ایران آمده اند اجتناب کرده اند ترس تحریم های آمریکا ایران را انصراف کرده اند را انتخاب کنید و انتخاب کنید در حدود 4 سال قبلی به ملت بازنگشته اند.

در حرکت، فشار حداکثری آمریکا پیچیده‌تر اجتناب کرده اند فاصله تحریم‌های گروه ملل علیه اقتصاد ایران بود. آمریکا این سیستم ریزی کرده بود کدام ممکن است ظرفیت صادرات نفت ایران را به طور درست اجتناب کرده اند انگشت بدهد هر دو همکاری های بانکی را برداشتن تنبل را انتخاب کنید و انتخاب کنید مانع اجتناب کرده اند ورود فارکس به ملت شود.

جستجو در این اتفاقات، شرایط برخی اجتناب کرده اند شاخص های اقتصاد ایران شدیدتر شد. نرخ تورم یک بار دیگر افزایش کشف شد را انتخاب کنید و انتخاب کنید انبساط مالی پس اجتناب کرده اند 2 رقمی شدن عقب کشیدن شد.

ورود مقامات به درآمدهای ارزی کاهش یافته است را انتخاب کنید و انتخاب کنید فشارهای معیشتی بر گروه های مختلف افراد مرتفع است. همراه خود این جاری ترامپ سال قبلی با بیرون بدست آوردن به هیچ خوب اجتناب کرده اند نیازها شخصی برای ایران، کاخ سفید را انصراف کرد.

اقتصاد ایران سقوط کرده را انتخاب کنید و انتخاب کنید ایران هیچ سیگنال ای اجتناب کرده اند آمادگی برای ادای احترام به مذاکرات آرم نداده {است تا} همراه خود روی کار روبرو شدن بایدن، مذاکرات احیا کردن برجام اجتناب کرده اند اوج گرفته شود.

اگرچه مذاکرات جدید باقی مانده است به نوک نرسیده را انتخاب کنید و انتخاب کنید همراه خود ملاحظه به بن بست روزهای جدیدترین، بار تولید دیگری آینده مذاکرات وین در هاله ای اجتناب کرده اند ناهنجاری قرار گرفته است، با این حال مقامات آمریکا به نوک شخصی رسیده است.

اقتصاد ایران همراه خود ملاحظه به راه‌های فراری کدام ممکن است در سال‌های جدیدترین پیدا کرده، سقوط کرده است را انتخاب کنید و انتخاب کنید به آن است سمت نمی‌رود.

روزنامه اصلی اکونومیست در معاصر ترین تحلیل شخصی به تجزیه و تحلیل وضعیت اقتصاد ایران در سال های جدیدترین پرداخته را انتخاب کنید و انتخاب کنید دلیل می دهد کدام ممکن است چرا اقتصاد این ملت به سمت فشار حداکثری آمریکا از دوام کرده است.

تحریم های آمریکا برای سالها خوب واقعیت عینی در ایران {بوده است}. تحریم ها در سال 1979 روزی تحریک کردن شد کدام ممکن است جیمی کارتر، رئیس جمهور آمریکا، واردات نفت اجتناب کرده اند ایران را ممنوع کرد را انتخاب کنید و انتخاب کنید دارایی های ایران در آمریکا را پس اجتناب کرده اند تصرف سفارت آمریکا در تهران مسدود کرد.

با این حال تحریم ها علیه ایران اجتناب کرده اند در گذشته همراه خود عضو شدن در سایر ملت ها به این مثال تحریک کردن شده است.

برای تحمل فشار توصیه ایران برای محدود کننده این سیستم هسته‌ای شخصی، موجی اجتناب کرده اند تحریم‌های بین‌المللی بین سال‌های 2010 به همان اندازه 2012 علیه ایران اعمال شد را انتخاب کنید و انتخاب کنید به طور پیوسته بدتر کردن شده است.

تحریم ها صادرات نفت را انتخاب کنید و انتخاب کنید موسسه مالی های ایران را هدف قرار داده است. دارایی های خارجی موسسه مالی مرکزی مسدود شده است را انتخاب کنید و انتخاب کنید آمریکا موسسه مالی های تجاری {در سراسر} جهان را اجتناب کرده اند تامین پولی هرگونه خرید و فروش همراه خود ایران به دلار منع کرده است.

اجتناب کرده اند آن نقطه، سیستمی اجتناب کرده اند تحریم‌ها در درجات مختلف اعمال شده است. خسارات ناشی اجتناب کرده اند این تحریم ها فوق العاده بیش از حد بود.

صادرات نفت ایران از دو.5 میلیون بشکه در روز در سال 2011 به 1.1 میلیون بشکه در سال 2014 کاهش کشف شد. اقتصاد این ملت در سال های 2012 را انتخاب کنید و انتخاب کنید 2018 قوز کردن عمیقی را تخصص کرد. تحریم صادرات نفت ایران حفره بزرگی را در امور پولی مقامات تحمیل کرد.

مسئولان {به دلیل} عدم ورود به ذخایر شخصی هر دو درآمد قابل اعتقاد دلاری حاصل اجتناب کرده اند صادرات نفت در موقعیت به حمایت اجتناب کرده اند نرخ فارکس نیستند.

نتیجه تورم مزمن بالا بود. در این روش سختی های زیادی وجود داشت. فینال گزارش موسسه مالی جهانی دانستن درباره ایران به 1 دهه اجتناب کرده اند انگشت گذشت انبساط متداولساخت ناخالص خانه ردیابی می تنبل.

این نشریه در تحلیل شخصی به 3 علت بی نظیر موفقیت ایران در مواجهه همراه خود فشارهای آمریکا ردیابی می تنبل.

اولا، اگرچه تحریم ها به طور در عمق را انتخاب کنید و انتخاب کنید از محسوس نظارت می شوند، با این حال راه هایی برای خیلی زدن آنها موجود است. ایران توانسته است تعدادی از صد هزار بشکه نفت در روز صادر تنبل. اصولاً آن به چین ختم تبدیل می شود کدام ممکن است اجتناب کرده اند مالزی، عمان هر دو امارات متحده عربی نفت تامین می تنبل.

فرار تحریم‌ها آسیب رسان است، با این حال برخی اجتناب کرده اند پالایشگاه‌های شخصی حاضرند ریسک کاهش از حداکثر قیمت‌ها را بپذیرند را انتخاب کنید و انتخاب کنید دلار {در این} مدت تخفیف نمی‌شود: یوان نیز تخفیف ممکن است را انتخاب کنید و انتخاب کنید می‌توان اجتناب کرده اند درهم امارات به دلار استفاده کرد. همزمان.

دومین تأمین تاب آوری، انتخاب صادرات است. ایران دارای طیف وسیعی اجتناب کرده اند صنایع تولیدی است. برخی اجتناب کرده اند نمایندگی های غول پیکر تجاری، به طور قابل توجهی در معادن را انتخاب کنید و انتخاب کنید فلزات، اجتناب کرده اند ورود به نشاط بودجه را انتخاب کنید و انتخاب کنید قابل اعتقاد بهره مند هستند.

جدا از این، ایران همراه خود چندین ملت پرجمعیت اجتناب کرده اند جمله پاکستان را انتخاب کنید و انتخاب کنید ترکیه مرز زمینی دارد. بخشی اجتناب کرده اند خرید و فروش پایین ایران بوتلگ است (قاچاق).

مسئله سوم سوئیچ واردات است. کاهش خوب ارزش ریال باعث شده است کدام ممکن است کالاهای وارداتی اجتناب کرده اند دسترس متعدد اجتناب کرده اند ایرانیان خارج شود. با این حال برای تولیدکنندگانی کدام ممکن است به بازار خانه 83 میلیون دلاری خدمت می کنند، خوب موهبت {بوده است}.

یکی اجتناب کرده اند ساکنان می‌گوید: «اگر در تهران کسب کنید، لباس، اسباب‌ورزشی را انتخاب کنید و انتخاب کنید فراهم می کند خانگی مونتاژ ایران را پیدا می‌کنید. اگر شاخص جهانی خودکفایی وجود داشت، ایران در رتبه اول قرار می گرفت.

برخی اجتناب کرده اند نمایندگی‌های غول پیکر‌تر در فهرست تحریم‌ها قرار دارند، با این حال تعداد زیادی نمایندگی کودک‌تر در فهرست تحریم‌ها قرار ندارند.

بازار سهام در مواجهه همراه خود کاهش خوب ارزش پول سراسری را انتخاب کنید و انتخاب کنید تورم انجام خوبی داشته است. متعدد اجتناب کرده اند ساکنان این ملت به این موضوع پی برده اند. بازار در سال 2020 همراه خود انباشت معامله گران کودک منفجر شد، همراه خود این جاری، حباب بازار سهام در شبیه به زمان ترکید. صندوق‌های سرمایه‌گذاری Maciej Wojtal را انتخاب کنید و انتخاب کنید Amtelon Capital کدام ممکن است در ایران سرمایه‌گذاری کرده‌اند تأیید می‌کنند کدام ممکن است بازار سهام اکنون در زیرین‌ترین حد قرار دارد.

به آگاه تحلیلگران بومی، معمول نسبت قیمت به درآمد برای 100 نمایندگی غول پیکر بورسی حدود 5 است.

اگرچه بر ایده گزارش های آژانس، ایران در جریان برجام به طور درست به تعهدات شخصی در برجام پایبند {بوده است}، با این حال در ماه های جدیدترین ایران گام های اساسی برای توسعه ورزش های هسته ای شخصی برداشته را انتخاب کنید و انتخاب کنید ادعا کرده است کدام ممکن است این الگو شکسته نشده می تواند داشته باشد.

متعاقباً، این بر عهده مقامات آمریکاست کدام ممکن است محدوده تنبل خواه یا نه حاضر است این واقعیت را بپذیرد کدام ممکن است پوشش فشار حداکثری شکست خورده است هر دو اینکه همچنان قصد دارد این ورزشی شکست خورده را شکسته نشده دهد.

تأمین: متولد شده