پیشرفت کشور در گرو نظام اداری سالم و هوشمند است/ الزامات مناطق محروم در برنامه هفتم قابل مشاهده است.


ایسنا: آیت الله علیرضا اعرافی در جلسه شورای اداری استان ایلام گفت: دستگاه اداری زمانی می تواند گام های بلندی بردارد که راهبردی و کلان آینده نگر باشد و مدیریت بتواند قلمروهای جدیدی ایجاد کند و از اقتصاد کلان گام های مهمی بردارد. و دیدگاه استراتژیک
وی با بیان اینکه مدیریتی که با دید محدود و بدون نگاه راهبردی بالا محدود شود نمی تواند موثر باشد، گفت: ما با گره های روزمره سر و کار داریم و باید بتوانیم گره های روزمره را در زمانی که باید گام های اساسی برداشته شود، باز کنیم. بزرگ فکر کردن.” و ما یک برنامه بلندمدت تدوین کرده ایم.
این عضو حقوقی هیات امنا با تاکید بر اینکه داشتن افق بلندمدت و نگاه راهبردی به اجرای طرح ها بسیار مهم است، ادامه داد: نگاه به طرح ها باید جامع و عمیق باشد و در نتیجه یادگیری و اکتساب باشد. دانش فعلی بسیار مهم است، هنر مدیران. این تفکر استراتژیک در یک چارچوب کلان و جستجوی قلمروها و مسیرهای جدید، برنامه‌های جدید، تفکر درون‌زا و فعالیت‌های پژوهشی است.
اعرافی تاکید کرد: مطالعه، تحقیق، پژوهش، آینده نگری و نگاه کلان و همچنین نگاه استراتژیک عمیق و صحیح و برنامه بلندمدت از ویژگی های مدیران موفقی است که با هنر و طراحی خود می توانند از روندهای معمول و سنتی فراتر بروند. ، چیزهای جدید داشته باشید. و در طول دوره مدیریت خود اتفاقات جدیدی ایجاد کند.
مدیر حوزه های علمیه کشور و عضو حقوقدانان شورای نگهبان ادامه داد: برنامه هفتم توسعه که از امروز دولت شروع به کار کرد و مدیران و نمایندگان استان باید این موضوع را مربوط به استان ببینند. برنامه ریزی، تا زمانی که استان در مسیر درست قرار نگیرد، نمی توان انتظار سرمایه گذاری داشت، باید شرایط لازم را فراهم کرد تا استان ایلام مسیر توسعه و پیشرفت را طی کند.

اعرافی با بیان اینکه در برنامه هفتم توسعه باید نیاز استان های فقیر از جمله استان ایلام در نظر گرفته شود، گفت: استاندار ایلام با تعامل خود با دولت نقش مهمی در اطلاع رسانی فرصت های استان ایفا می کند. سرنوشت و این مشکلات را باید شناخت و در این مشکلات نقش موثری داشت.
وی با اشاره به اینکه پیشرفت کشور در گرو نظام اداری سالم و مدبر است، تصریح کرد: نظام اداری سالم و مدبر با منابع قوی و غنی می تواند موانع را از بین ببرد و جامعه را متحول کند، مدیر باید رهبری مدبر باشد که دستگاه خود را حفظ کند. از دیدگاه علمی، فکری و قابل اتکا باشد و بتواند قابلیت سرویس دهی آن را تضمین کند.
مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره به اینکه حوزه علمیه مبتنی بر اخلاق و معنویت است، تصریح کرد: حوزه در ذات خود باید به زینت های دنیوی مزین شود و تربیت طلاب و روحانیون در حوزه به گونه ای باشد که جامعه و همه آنها خودشان این نوع آموزش کند و فعال است، حوزه ای سیاسی است و نگاه سیاسی واقعیتی مسلم است که در طول تاریخ این نگاه سیاسی کانون تحولات بزرگ جامعه بوده است.
اعرافی با اشاره به اینکه حوزه بدون مردم معنا ندارد، گفت: اگر در تاریخ در حوزه های علمیه افتخاری می بینیم به مردم ما برمی گردد که پای ولایت، وکلا و حوزه های علمیه ایستاده اند و بنابراین، میدان به معنای مردم است، میدانی که هست. باید عدالت، توسعه، رهبری، معنویت و ارزش ها را مطالبه کند، باید پاسخگو باشد.
وی تاکید کرد: نظریه نظام اسلامی و ولایت فقیه یک نظریه بزرگ و جدید در دنیای مدرن بود و گفتمان انقلاب اسلامی به دلیل اینکه نظام فکری جدیدی را معرفی کرد و دنیا را شگفت زده کرد، مورد هجمه دشمنان است.
مدیر حوزه های علمیه کشور و عضو فقهای هیئت امنا گفت: حوزه علمیه قوی، دانشگاه قوی و تحصیلات قوی سه نقطه قوت در عرصه تحول جامعه و رسیدن به اهداف عالیه در نظام اسلامی است. و این سه جنبه باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
اعرافی گفت: دشمنان جنگ ترکیبی و این همه ابزار پیچیده را در فضای واقعی و مجازی برای مقابله با گفتمان انقلاب اسلامی به راه انداختند که نشان می‌دهد این گفتمان گفتمانی قوی در سطح جهانی است.
وی با تاکید بر اینکه امروز نیازمند مقاومت علمی، فکری و درونی هستیم تا نسل جوان بتواند در برابر جنگ یکپارچه دشمن ایستادگی کند و دشمنان را به عقب براند، تاکید کرد: انقلاب اسلامی تداوم عاشورا است و میدان ها باید پاسخگوی نیازهای فکری مردم باشد. جوانان. و لایه های مختلف مردم.