پیش بینی بارش در محورهای شمالی / در سفر مراقب باشید


به گزارش ایسنا، سازمان حمل و نقل جاده ای و حمل و نقل جاده ای ساعاتی پیش اعلام کرد که در روز چهارشنبه در چالوس، گراز، فیروزکو، بزرگراه تهران – شمال و بزرگراه قزوین – رشت بارش متناوب و از سوی دیگر بارش باران پیش بینی می شود. همراه با باران همراه با رعد و برق، وزش باد شدید، تگرگ در مناطق و استان های آسیب پذیر گلستان، دامنه ها و ارتفاعات شمال غرب سمنان، مازندران و شمال شرق تهران، غرب و جنوب اصفهان، کهگیلوی و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال. و نیمه غربی و جنوبی فارس در شمال شرق و شرق خوزستان صورت می گیرد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: کاربران جاده‌ای و مسافران باید از آخرین اطلاعات ترافیکی از طریق سامانه‌های هشدار ۱۴۱ استفاده کنند و با رعایت نکات ایمنی ترافیکی اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

البته غلام عباس بهرامی نیا – مدیرکل بحران و ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای – در این خصوص به ایسنا گفت: به مردم در شرایط فعلی توصیه می کنیم در شرایط جوی قرمز استان رانندگی نکنند. نارنجی ها اعلام می کنند که سفر نمی کنند و اطلاعات کافی در مورد وضعیت استان ها و محورهایی که می خواهند به آنها سفر کنند قبل از سفر به آنها داده می شود.

وی افزود: مردم هشدارهای مراجع مربوطه از جمله اداره راه، سازمان مدیریت بحران و پلیس راهنمایی و رانندگی را نیز جدی بگیرند تا دچار حادثه نشوند.