چرا برخی از متخصصان مراقبت های بهداشتی با وجود آموزش پزشکی از واکسیناسیون اذیت می شوند؟


آرلن مرتنز ، تکنسین مراقبت از بیماران در بیمارستان فلتبوش کینگزبروک ، بدترین بیماری همه گیر کووید را مشاهده کرد. در جریان اولین موج بروکلین ، او بیماران را در تلاش برای رساندن اکسیژن به ریه های آسیب دیده خود قبل از خاکستری شدن و مرگ مشاهده کرد. او می توانست بیشتر از گرفتن دست آنها کار کند و امیدوار باشد آخرین لحظات آنها کمتر احساس تنهایی کند.

اما وقتی نوبت به او رسید تا واکسن کووید -19 را دریافت کند ، دارویی که رهبران وعده داده بودند در نهایت درد این بیماری را تسکین می دهد ، وی متوقف شد.

“این بدن من است ، این معبد من است و هیچ کس دیگر [has] او می گوید: “حق من را مجبور می کند آنچه را که نمی خواهم انجام دهم ، انجام دهم.” شاید چهار یا پنج سال دیگر ، او در مورد آن فکر می کرد.

بی میلی او نشانه یک روند کوچک اما قابل توجه در بین کارکنان مراقبت های بهداشتی است. حتی قبل از ظهور کووید -19 ، میزان واکسیناسیون متفاوتی برای تزریق سالانه آنفولانزا مشاهده شد – بالاترین میزان پوشش توسط پزشکان ، و پس از آن پرستاران. طبق اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، دستیاران و پرستاران پرستاران در حدود یک چهارم میزان پزشکان و پرستاران تزریق واکسن آنفولانزا دریافت کردند.

واکسن های کووید -19 این تردید را وارد جریان اصلی می کند. از آنجا که سفارشات واکسن در صنعت امکان پذیر شد و اکنون به واقعیت تبدیل شده است ، اعتراضات مکرری در میان کارکنان مراقبت های بهداشتی وجود داشته است. قبل از دستور نیویورک ، بیش از یک نفر از پنج کارمند بیمارستان واکسینه نشده بودند و کارکنان خانه سالمندان میزان تردید بیشتری داشتند.

مخالفت شدید برخی از کارکنان مراقبت های بهداشتی این پرسش را ایجاد کرده است که چرا ممکن است افرادی که در مشاغل مبتنی بر علم هستند ، که قبلاً مخرب ترین اثرات اپیدمی را مشاهده کرده اند ، از درمان منصرف شوند. کارشناسان بهداشتی ترکیبی از عوامل را ذکر می کنند ، مانند اینکه متخصصان سطح پایین بهداشت با توجه به نیاز محل کار از فرایند تصمیم گیری حذف می شوند.

سایر عوامل کلیدی عبارتند از: انتشار اطلاعات غلط در مورد واکسن ها و لزوم به روز رسانی برنامه های درسی پزشکی – به ویژه در پرستاری – برای مقابله با اطلاعات غلط. در بهار امسال ، انجمن کالج های پرستاری آمریکا شروع به انتشار کمک های 100،000 دلاری از CDC برای تقویت منابع آموزش واکسن برای دانش آموزان و ارائه دهندگان کرد.

بلیما مارکوس ، پرستار انکولوژی در کلینیک شیمی درمانی و استاد پرستاری در کالج هانتر می گوید: “پرستاران در معرض همان اطلاعات غلطی هستند که متخصصان غیر پزشکی انجام می دهند.”

همین امر در مورد متخصصان مراقبت های بهداشتی مانند مرتنز صادق است. مرتنز اظهار داشت که با وجود عکسبرداری بیش از یک دهه تحقیق ، نگران سرعت ساخت واکسن ها است. وی گفت که فیلم هایی را در واتس اپ مشاهده کرده است که ادعا می کند عوارض جانبی واکسن کووید -19 را نشان می دهد. سایر ویدئوهایی که برای وی ارسال شده بود از سوی سخنگویان جنبش ضد واکسن بود که قبل از همه گیری اطلاعات نادرستی را منتشر می کردند.

هشت ماه بعد ، او هنوز بیرون بود که ایالت در اواسط آگوست اعلام کرد که به کارکنان مراقبت های بهداشتی مانند او دستور واکسیناسیون داده می شود. با وجود اینکه میلیونها دریافت کننده داروها را بی خطر و م showingثر نشان دادند ، او خشمگین شد.

مرتنس گفت: “من از این واقعیت که آنها ما را مجبور می کنند کاری را که نمی خواهیم انجام دهیم ، متنفرم.”

واکسن ها به ندرت داده می شد زیرا ما می دانستیم که آنها کار می کنند. ما می دانستیم که آنها زندگی را نجات دادند.

بالیما مارکس ، پرستار انکولوژی ، کالج هانتر

مارکس مدتهاست در صدد رسیدگی به چنین بی میلی و تبلیغات ضد واکسن است ، مانند شیوع بیماری سرخک در سال 2019 که اطلاعات نادرست در مورد جوامع یهودی ارتدوکس در شهر نیویورک و شهرستان روکلند فراگیر بود. آخرین اپیدمی کار او را تسریع کرده است ، و او بیشتر وقت آزاد خود را صرف مبارزه با اطلاعات غلط در مورد واکسن COVID-19 که در بین همکاران پرستار خود در فیس بوک منتشر می شود ، کرده است.

مارکس در بیمارستان ها و کلینیک هایی که در آن کار می کرد و در سراسر شبکه حرفه ای خود ، الگوهای قدیمی تردید واکسن را در خطوط حرفه ای و سیاسی مشاهده کرده است. در بهار امسال ، گروه سیاست سلامت KFF روند مشابهی را در مورد کارکنان مراقبت های بهداشتی در خط مقدم گزارش داد: دموکرات ها به واکسن اعتماد بیشتری داشتند. با مدرک فوق لیسانس ؛ و کسانی که سفید یا اسپانیایی زبان هستند. بر اساس مطالعه ای که به طور همزمان در مجله Health Community منتشر شد ، شایع ترین نگرانی در میان کارکنان مراقبت های بهداشتی مردد واکسن ، ایمنی ، اثر بخشی و عوارض احتمالی واکسن COVID-19 است.

این توزیع در طول تابستان ادامه داشت ، تا اینکه دلتا روپ موج دیگری از موارد و بستری شدن در بیمارستان را ایجاد کرد. یک نظرسنجی سراسری از کارکنان مراقبت های بهداشتی که توسط پروژه Covid States در ماه آگوست منتشر شد ، نشان داد که میزان واکسیناسیون در بین کارکنان مراقبت های بهداشتی با حقوق بیشتر و تحصیلکرده بیشتر است. همچنین این امر در بین کارکنان پزشکی که به عنوان دموکرات شناخته می شوند بن بست ایجاد کرد – میزان ایمن سازی این گروه بیش از 80 درصد بود. کارکنان مراقبت های بهداشتی جمهوری خواه نرخ کمتر از 70 درصد را گزارش کردند. به طور جداگانه ، KFF جستجوهای مشابهی را برای عموم مردم انجام داد.

مارکوس گفت که نگران است که تحصیلات پرستاری در مقطع کارشناسی به روز نشده باشد تا این زیرسطح تردید واکسن را منعکس کند. هنگامی که او دانشجوی اولیه پرستاری بین سال های 2008 تا 2010 بود ، استادانش عمیقا در موضوعاتی مانند واکسیناسیون یا اپیدمیولوژی غرق نمی شدند و روش تحقیق در مورد مطالعات علمی را آموزش نمی دادند. تا زمانی که او کلاس های کارشناسی ارشد و دکتری نداشته باشد ، آن درس ها نمی آید.

شکاف قدرت که ما در درون این نهادها می بینیم مسائل بی اعتمادی را تشدید می کند.

یاسمن تراورز ، استادیار ، کالج پرستاری Rory Meyers NYU

“واکسن ها بسیار محبوب بودند زیرا می دانستیم آنها کار می کنند. ما می دانستیم که آنها زندگی را نجات دادند. این به سادگی تایلنول بود. شما نیازی به درس ندارید که چرا تایلنول کار می کند. ” مردم اطلاعات بیشتری می خواهند و به نوعی ، البته آنها شایسته آن هستند ، اما این بدان معناست که آموزش و پرورش باید برای این ارائه دهندگان تغییر کند. “

دکتر یاسمین تراورس ، استادیار کالج پرستاری روری مایرز در دانشگاه نیویورک ، علاوه بر کار بهتر برای تغییر برنامه های درسی و حذف اطلاعات غلط ، گفت که کارکنان پشتیبانی – مانند دستیاران پرستاری و تکنسین های مراقبت از بیمار – آینده ای دارند. راهنمایی باید هنگام اجرا کمک بیشتری کند. او به عنوان “سفیر پرستار” که به مدیران بیمارستان اجازه می دهد به طور مرتب نگرانی های کارکنان را برطرف کرده و ایده هایی در مورد نحوه رسیدگی به آنها ارائه دهند ، مثال زد.

تراورس گفت: “شکاف های قدرت ما در این سازمان ها باعث تشدید بی اعتمادی در این گروه ها می شود.” آنها باید در تیم تصمیم گیرنده باشند. “

همانطور که نیویورک و کشور به سمت پاییز حرکت کردند و با موج بالقوه دیگری روبرو شدند ، دستور افزایش نرخ واکسیناسیون در بین کارکنان مراقبت های بهداشتی به عنوان یک گزینه مطرح شد. آمارها نشان می دهد که نیاز نیویورک به اکثر کارکنان مراقبت های بهداشتی در حال دستیابی به اثر عینی خود در افزایش نرخ ایمن سازی است. از زمان اجرایی شدن فتوای هفته گذشته ، حدود 90 درصد از پرسنل بیمارستان و خانه سالمندان به طور کامل واکسینه شده اند ، در حالی که این میزان در ماه های گذشته 75 درصد اعلام شده بود.

مرتنس ، که اکنون در بیمارستان بروکدیل کار می کند ، تا آخرین لحظه بیرون ماند. او که نتوانست شغل خود را از دست بدهد ، اولین دوز واکسن کووید -19 را در 27 سپتامبر ، همان روزی که فتوا صادر شد ، دریافت کرد. اما او از این موضوع راضی نبود.

او گفت: “ما قهرمانان سال گذشته بودیم و امسال ، ما هیچ چیز نیستیم.” آنها به تصمیم ما احترام نمی گذارند. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *