چرا بیش از حد غذا می خورم؟ 5 دلیل رایج


آیا تا به حال فکر کرده اید که “چرا من بیش از حد غذا می خورم؟”

اگر تا به حال با یک نوشیدنی مشروب روبرو شده اید ، هنگامی که احساس می کنید از کنترل خارج شده اید یا نمی توانید غذا را ترک کنید ، احتمالاً این فکر را داشته اید.

در طول سالهای مربیگری ام ، برایم روشن شد که پرخوری بسیار بیشتر از آن چیزی است که اکثر مردم تصور می کنند.

پرخوری یکی از شایع ترین مشکلات بسیاری از اعضای ما است که قبل از پیوستن به روش تغذیه توجه کننده تجربه می کنند. چه آن را به صورت هفتگی و چه در شرایط خاص تجربه کنند ، آنها گیج ، غرق شده و مطمئن نیستند که چه اتفاقی می افتد ، چرا این اتفاق می افتد ، و چگونه می توانند به جلو حرکت کنند تا رابطه خود را با غذا متعادل کنند.

هنگامی که بهتر می توانید بفهمید چه چیزی باعث تمایل شما به پرخوری می شود ، می توانید اقداماتی را برای جلوگیری از آن انجام دهید ، رابطه خود را با غذا بهبود بخشید و تعادلی را که دوست دارید برقرار کنید.

مشروب چیست؟

قبل از اینکه در مورد علل ایجاد آن صحبت کنیم ، باید آنچه را که واقعاً هست و آنچه نیست ، بررسی کنیم.

اول از همه ، دو سطح غذا خوردن وجود دارد. ما اختلال خوردن داریم ، سپس قسمت ها ، عادت ها یا تمایل به پرخوری داریم.

اختلال خوردن بیش از حد

به گفته انجمن ملی اختلالات خوردن (NEDA) ، “اختلال پرخوری” به عنوان “دوره های دوره ای غذا خوردن زیاد ، احساس عدم کنترل هنگام نوشیدن ، احساس شرم ، ناراحتی یا گناه” تعریف می شود.

به طور خاص ، با خوردن غذای زیاد و بسیار بیشتر از آنچه معمولاً در 2 ساعت یا کمتر غذای معمولی در نظر گرفته می شود ، مشخص می شود. در طول این قسمت ها ، افراد همچنین احساس می کنند که کنترل ندارند. آنها ممکن است احساس کنند که نمی توانند جلوی خود را بگیرند یا عمداً غذا نمی خورند.

طبق گزارش NEDA ، این قسمت های توصیف شده به طور متوسط ​​حداقل یک بار در هفته به مدت 3 ماه رخ می دهد تا به عنوان یک اختلال خوردن در نظر گرفته شود.

علاوه بر این ، پرخوری شایع ترین اختلال خوردن در آمریکا است. مطالعات نشان می دهد که 1.25 women از زنان و .42 men از مردان دارای اختلالات خوردن هستند.

قسمت های پرخوری

فرض کنید شما برخی از علائمی را که به تازگی تجربه کرده ایم تجربه کرده اید. شما وعده های بزرگتر از حد متوسط ​​مصرف می کنید ، احساس کنترل نمی کنید و ممکن است بعد از آن احساس استرس یا گناه کنید.

برعکس ، شما این قسمت ها را کمتر از آنچه در بالا توضیح داده شد ، یا شاید کمتر شدید تجربه می کنید.

اگرچه ممکن است از اختلال خوردن رنج نبرید ، اما باز هم قسمت هایی از پرخوری را تجربه می کنید.

چرا بیش از حد غذا می خورم؟

پس چرا این اتفاق می افتد؟ دلایل مختلفی برای این قسمت ها وجود دارد. شما ممکن است به یکی از این دلایل یا ترکیبی از آنها به این شکل غذا بخورید.

اجازه دهید در مورد برخی از شایع ترین علل پرخوری صحبت کنم که من آنها را به عنوان مربی بهداشت و متخصص تغذیه ثبت شده می بینم.

5 دلیل برای پرخوری

1. برای خوردن کافی نیست

یکی از شایع ترین دلایلی که باعث می شود افراد پرخوری را تجربه کنند این است که به اندازه کافی غذا نمی خورند یا میزان مصرف خود را محدود نمی کنند.

محدودیت عمدی

محدودیت ها می توانند در شرایط مختلف بسیار متفاوت به نظر برسند. به عنوان مثال ، این ممکن است شامل محدود کردن غذاهای کامل ، غذاهای خاص یا محدود کردن اندازه وعده ها باشد.

این اغلب نتیجه رژیم غذایی مزمن است که منجر به تکرار چرخه “شروع و توقف” می شود. این معمولاً به دلیل نقض قوانین رژیم غذایی است.

برای اینکه کمی بیشتر به شما بگویم ، وقتی بدن به طور منظم غذای کافی دریافت نمی کند ، در نهایت به نقطه اوج می رسد. برای محدود کردن بدن از غذای مورد نیاز و نیاز به اراده نیاز است. از آنجا که قدرت اراده محدود است ، آن قدرت اراده در نهایت تمام می شود و دروازه ها باز می شوند.

اندازه قسمت ها از پشت بام عکس می گیرد و خودکنترلی به حاشیه می رود. بدن سعی می کند کمبود غذایی را که احساس کرده است جبران کند.

در پایان این قسمت ها ، مردم اغلب احساس می کنند بیش از حد پر شده ، متورم ، خجالت زده و ناامید هستند. این امر آنها را مجبور می کند تا در تلاشی اشتباه برای “جبران” یا “اصلاح” آخرین قسمت مستی به محدودیت ها بازگردند.

محدودیت ناخواسته

همچنین لازم به ذکر است که برخی افراد به اشتباه غذا نمی خورند.

یکی از شرکت کنندگان ما در هنگام امتحان حقوق در هنگام نوشیدن شب مطالعه می کرد. پس از مطالعه عادات او ، متوجه شدیم که استرس او اشتهای او را سرکوب می کند و او را مجبور می کند که در طول روز چیزی جز پروتئین مصرف نکند. هنگامی که او سرانجام پس از یک روز کامل از کتابخانه به خانه بازگشت ، حریص بود و بدن او چیزهایی را که دریافت نکرده بود جبران کرد.

با حرکت به جلو ، او غذا را با خود بسته بندی کرد و یادآوری هایی را برای خوردن او تعیین کرد تا بتواند غذای مورد نیاز خود را در طول روز دریافت کند.

2. تعیین روحیه غذا و کمبود نقص

چه در حال محدود کردن باشید یا نه ، در مورد روحیه ، پرخوری اغلب دست به دست هم می دهد.

وقتی من از تخصیص اخلاق غذا صحبت می کنم ، منظور من تشخیص غذا به عنوان خوب یا بد ، درست یا غلط ، درست یا غلط است.

کسانی که اخلاق غذایی را رعایت می کنند ، اغلب مواد مغذی را مفید می دانند و از خوردن آنها احساس غرور می کنند. منظور آنها غذاهای مبتنی بر لذت است که ارزش غذایی یکسانی ندارند. سپس با خوردن این غذاهای دلپذیر احساس گناه یا شرم می کنند.

وقتی از این نوع اخلاق غذایی استفاده می کنیم ، غذاهایی که در دسته “بد” قرار می گیرند بسیار جذاب هستند. وقتی این غذاها مصرف می شوند ، ممکن است احساس کمبود یا احساس فوریت وجود داشته باشد. آگاهی از کمبود می تواند شما را به این باور برساند که چون “نباید” این غذاها را بخورید ، آنها باید سریعتر یا در وعده های بزرگتر از حد معمول بخورند.

منطقی بودن این امر ناشی از این ایده است که این ممکن است “تنها فرصت” شما برای خوردن غذا باشد. یا ممکن است به خود بگویند که این “آخرین باری” است که می خواهند از این غذاها استفاده کنند ، بنابراین باید مقدار زیادی داشته باشند تا از این تجربه “حداکثر استفاده” را ببرند.

چنین طرز فکری می تواند به مرور زمان ناخواسته منجر به پرخوری یا سرخوردگی شود.

3. از وعده های غذایی متعادل استفاده نکنید

ما همیشه در مورد غذای متعادل و مغذی در اینجا ، در Nutrition Stripped صحبت می کنیم! برای توصیف و انتقال آسان این ظروف ، ما از سیستم “Basic Five” خود استفاده می کنیم. تو می توانی راهنمای رایگان ما را بارگیری کنید این برنامه شما را با سیستم “پنج مورد برتر” آشنا می کند تا غذاهای متعادلی ایجاد کنید که می توانید این هفته برای پخت و پز یا پخت تازه استفاده کنید!

پنج غذای اصلی عمدتا شامل منابع غذایی کامل پروتئین ، کربوهیدرات های نشاسته ای و قندی ، کربوهیدرات های غیر نشاسته ای ، چربی ها و عوامل مزه ای است.

هر یک از اجزاء بدن را به طرق مختلف تغذیه می کند ، بسیار حیاتی است. وقتی گروه های خاصی از غذاها (عمداً یا ناخواسته) را از دست می دهیم ، می تواند منجر به پرخوری شود.

بدن در واقع بدنبال این اجزا است ، زیرا به بدن اجازه می دهد احساس سیری و انرژی کند. آنها به بدن اجازه می دهند بهترین عملکرد را داشته باشد!

وقتی غذای یک فرد عمدتا از غذاهای فرآوری شده تشکیل شده باشد یا مدام فاقد برخی از این اجزا باشد ، ممکن است کنترل غذا را از دست داده و در نتیجه مقادیر بیش از حد مصرف کند.

گاهی اوقات می تواند در اثر گرسنگی ایجاد شود ، اما اغلب به عبور از نقطه گرسنگی و سیری ادامه می دهد. این موضوع او را در دسته یک قسمت پرخوری قرار می دهد.

4. احساسات یا استرس های بی رویه

وقتی سازوکارهای سالم و موفقی برای غلبه بر احساسات یا استرس بالا ایجاد نشود ، مردم می توانند به دنبال غذا بروند.

استرس و تغذیه احساسی کاملاً رایج است ، اما اگر برای مدت طولانی نادیده گرفته نشوند ، می تواند شروع به تجمع کرده و گلوله برفی را به پرخوری تبدیل کند.

در این سناریو ، غذا راهی برای منحرف کردن احساسات یا استرس آنها است. آنها لزوماً به دلیل گرسنگی غذا نمی خورند و بنابراین سیگنال های سیری را نادیده می گیرند. تقریباً یک داروی ضد درد است.

هنگامی که گرسنگی و سیری کاملاً نادیده گرفته شود ، می توان در مدت زمان کوتاهی مقدار زیادی غذا مصرف کرد. علاوه بر این ، ممکن است عدم کنترل وجود داشته باشد زیرا اساساً ارتباط ذهن و بدن خاموش است.

اگر متوجه شدید که مکانیزم های مناسبی برای مقابله با استرس و افزایش احساسات ندارید ، ممکن است این دلیلی باشد که به این شکل غذا می خورید.

5. عزت نفس پایین یا تصویر بد بدن ضعیف

اغلب اوقات ، افرادی که در این قسمت ها شرکت می کنند دارای عزت نفس پایین یا تصویر بدنی ضعیفی هستند. ارتباط بین آنها اغلب نتیجه درجه ای از خرابکاری از خود است.

اگر متوجه شدید که هوس غذا می کنید و جمله هایی مانند “من از بدنم ناراضی هستم ، بنابراین می توانم بیشتر بخورم”. “، یا” تغذیه سالم هرگز اهمیتی ندارد ، بنابراین من باید هر چه می خواهم بخورم و تا جایی که می خواهم بخورم. ”

غلبه بر پرخوری

برای جلوگیری از پرخوری ، اولین قدم این است که دوباره رابطه خود را با غذا برقرار کنید.

ایجاد یک رابطه متعادل با غذا به شما این امکان را می دهد که مقوی ، متعادل بخورید و با استرس و احساسات مبارزه کنید. این به شما امکان می دهد تا به علائم گرسنگی و سیری گوش دهید و همچنین از چرخه رژیم غذایی خارج شوید. حتی می توانید نسبت به خود و بدن خود احساس قدردانی و شفقت قوی داشته باشید.

این دقیقاً همان چیزی است که ما به مردم می آموزیم چگونه با روش خوردن آگاهانه خود این کار را انجام دهند. ما مراحل را برای بازسازی رابطه شما با غذا طی می کنیم. ما به شما آموزش می دهیم که روابط جدیدی بسازید که رشد ، حفظ و حفظ شود.

می توانید از کارگاه آموزشی رایگان ما دیدن کنید تا یاد بگیرید چگونه در انتخاب های غذایی خود تعادل بیشتری داشته باشید تا بتوانید از شر وسواس های غذایی و رژیمی خلاص شوید ، وزن متعادلی داشته باشید و رابطه مثبتی با غذا و بدن خود برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *