چهار نوع غذا به شما کمک می کند تا پوست زبر را بهبود ببخشید

تقریباً همه خانم ها رویای پوستی سفید و صاف، قرمز و لطیف را در سر می پرورانند. اگر از پوست زبر و خشک رنج می برید، چه کاری باید انجام دهید؟ بگذارید غذا به شما کمک کند! شاید نمی دانید که انواع مختلفی از غذاهای طبیعی وجود دارد که می تواند پوست را بهبود بخشد. و در ادامه چند نمونه معمولی از این غذاها آورده شده است.

اول، سیب زمینی شیرین – برای تغذیه پوست خشک پوست خشن

سیب زمینی شیرین خاصیت مرطوب کنندگی پوست دارد، بنابراین می تواند پوست را صاف کند. درست مانند سایر سبزیجات با بافت روان کننده، سیب زمینی شیرین حاوی مقدار زیادی موکوپروتئین و انواع مختلفی از اجزای آنزیمی است که عملکرد مغذی و شادابی دارند. این اجزا می توانند عملکرد سلول ها را فعال کرده و متابولیسم را تقویت کنند، در نتیجه معده و روده را تقویت می کنند، هضم را بهبود می بخشند و همچنین پوست ناهموار ناشی از یبوست را بهبود می بخشند. بنابراین مصرف منظم سیب زمینی شیرین می تواند یک روش درمانی موثر برای مراقبت از پوست باشد.

دوم، آگاریک – برای تمیز کردن ناخالصی ها و سموم موجود در خون پوست خشن

آگاریک سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است و اثر تصفیه کننده خون دارد. در چین، از زمان های قدیم، آگاریک به عنوان یک غذای عالی برای ضد پیری، طول عمر، تغذیه، تقویت و مراقبت از پوست در نظر گرفته شده است. آگاریک حاوی مقدار زیادی فیبر غذایی است که برای افرادی که پوست خشن ناشی از یبوست دارند مناسب است.

سوم، کنجد – برای بهبود گردش خون عروق محیطی پوست خشن

بسیاری از زنان برای داشتن پوستی زیبا به خوردن کنجد علاقه دارند. بر اساس دیدگاه تغذیه شناسی مدرن، کنجد سرشار از اسید لینولئیک و ویتامین E است. می تواند گردش خون عروق محیطی را بهبود بخشد و در نتیجه پوست را نرم می کند. در نتیجه افرادی که از پوست خشن رنج می برند می توانند هر روز چای کنجد بنوشند. اگر این کار را ادامه دهند، پوست آنها به تدریج مرطوب و براق می شود.

چهارم، ریشه نیلوفر آبی – برای ترویج متابولیسم پوست خشن

ریشه نیلوفر آبی نه تنها سرشار از اسید اسکوربیک و مواد معدنی است، بلکه نقش مهمی در خراشیدگی دارد. علاوه بر این، اخیراً ثابت شده است که ریشه نیلوفر برای قلب مفید است و در بهبود متابولیسم و ​​جلوگیری از زبری پوست بسیار مؤثر است. علاوه بر این، فرنی ریشه نیلوفر آبی موثر است. و اگر با دانه های نیلوفر آبی درست شود تاثیر آن بسیار بهتر خواهد بود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر