چگونه ویتامین های Bluebonnet، Maxi Health و Solgar برای شما کار می کنند

شرکت‌هایی مانند ویتامین‌های بلوبوننت و ویتامین‌های سولگار مجموعه‌ای از مکمل‌ها و قرص‌های مختلف را در اختیار شما قرار می‌دهند که به شما قول می‌دهند که قوی‌تر، سریع‌تر، جوان‌تر و سالم‌تر شوید. به برچسبی نگاه می‌کنید که هزاران حرف مختلف را برای انواع مختلف ویتامین‌ها فهرست می‌کند، اما آیا واقعاً می‌دانید که چه چیزی به بدن خود وارد می‌کنید؟ و این ویتامین های سلامت ماکسی دقیقاً برای کمک به سلامت شما چه می کنند؟

در اینجا نگاهی به برخی از رایج‌ترین ویتامین‌های ژنریک موجود در مکمل‌ها و کارهایی که برای بهبود سلامت شما انجام می‌دهند، می‌پردازیم.

ویتامین A – یک ماده مغذی “ضروری”، که اساساً به این معنی است که بدن انسان قادر به ایجاد آن به تنهایی نیست، ویتامین A توسط سلول های چشم انسان مورد نیاز است. دید ضعیف در شب معمولاً نشانه کمبود ویتامین A است که در نهایت می تواند منجر به نابینایی شود. با این حال، ویتامین A بیش از حد در دوران بارداری خطر نقص های مادرزادی مانند ناهنجاری های سیستم عصبی و قلب را افزایش می دهد.

ویتامین B – خوب، این یکی به این سادگی نیست. در واقع هشت نوع مختلف “ویتامین B” وجود دارد، از جمله B1، B2، B3، B5، B6، B7، B9 و B12، و همه آنها اهداف بسیار متفاوتی دارند. دو مورد اول به محافظت از بدن در برابر تغذیه نامناسب و تامین انرژی کمک می کند. ویتامین B3 کلسترول را کاهش می دهد، به هضم غذا کمک می کند، آرتروز را تسکین می دهد و حتی حافظه را بهبود می بخشد. ویتامین B5 به اندام های بدن در انجام وظایف ضروری خود کمک می کند. ویتامین B6 به تبدیل غذا به انرژی کمک می کند. ویتامین B7 قند خون را تنظیم می کند و در عین حال سلامت پوست و مو را بهبود می بخشد. ویتامین B9 که بیشتر با نام اسید فولیک شناخته می شود، به پیشگیری از سرطان ریه، دهانه رحم و روده بزرگ نسبت داده شده است. ویتامین B12 برای کاهش خطرات بیماری های قلبی تایید شده است.

ویتامین C – این ویتامین محلول در آب است، به این معنی که ویتامین C اضافی باقی مانده در بدن ذخیره نمی شود، بنابراین دوباره پر کردن مداوم آن حیاتی است. ویتامین C که اغلب به عنوان “اسید اسکوربیک” توصیف می شود، یک عنصر کلیدی برای پوست و دندان ها و همچنین یک آنتی اکسیدان اساسی است که برای جلوگیری از علائم پیری استفاده می شود.

ویتامین D – یکی از معدود ویتامین هایی که می تواند به سادگی با قرار گرفتن در معرض نور خورشید جذب شود، ویتامین D عملکرد ایمنی بدن را بهبود می بخشد.

ویتامین E – این ویتامین یک سری مزایای سلامتی مختلف از جمله تقویت اعصاب، ماهیچه ها و قلب را فراهم می کند. ویتامین E همچنین با بهبود گردش خون و همچنین محافظت از پوست در طول فرآیند بهبود با کاهش بافت اسکار مرتبط است. این ویتامین نه تنها احتمال ابتلا به ملانوم را کاهش می دهد، بلکه التهاب، ریزش، تحریکات و حتی چین و چروک پوست را کاهش می دهد.

ویتامین های روغن ماهی – یکی از محبوب ترین مکمل های غذایی نیز یکی از ضروری ترین آنهاست. روغن ماهی که سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است، به همان اندازه که برای قلب مفید است برای مغز نیز مفید است (و، هی، وجود داشتن بدون یکی از آنها بسیار سخت است).

علاوه بر این، روغن ماهی با کاهش کلسترول، کاهش فشار خون، کاهش خطر حملات قلبی، کاهش خطر سرطان روده بزرگ، سرطان پروستات و سرطان سینه مرتبط است. برخی از مطالعات نشان داده اند که روغن ماهی ضریب هوشی و حافظه را تقویت می کند و در عین حال از زوال عقل و افسردگی جلوگیری می کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر