چین وعده “اتحاد مسالمت آمیز” با تایوان را داده است


شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین روز شنبه وعده داد که به “اتحاد مسالمت آمیز” با تایوان دست خواهد یافت و یک هفته افزایش تنش ها با این جزیره را محدود خواهد کرد.

تایوان ، که به طور دموکراتیک حکومت می کند ، پاسخ داد که فقط شهروندان آن می توانند درباره آینده آن تصمیم گیری کنند و از چین خواست به اجبار خود پایان دهد. تایوان تحت فشار نظامی فزاینده ای از سوی چین قرار گرفته است تا حکومت این کشور را بپذیرد.

شی در سخنرانی خود در تالار بزرگ مردم در پکن گفت که مردم چین “سنت بزرگی” در مبارزه با جدایی طلبی دارند.

بر اساس گزارش رویترز ، “استقلال تایوان بزرگترین مانع برای دستیابی به اتحاد جدایی طلبانه سرزمین مادری و جدی ترین تهدید پنهان برای احیای ملی است.”

یک سرباز نیروی دریایی پرچم تایوان را بر روی ROCS Chang Chian (PFG 2-1109) قبل از جشن روز ملی در Kaosung ، تایوان در 9 اکتبر 2021 تنظیم می کند.
یک سرباز نیروی دریایی پرچم تایوان را بر روی ROCS Chang Chian در 9 اکتبر 2021 در Kaohsiung ، تایوان تنظیم می کند.
RUTTERJ / N WANG
پرتره بزرگی از سان یات سن بر روی شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین و دیگر رهبران شرکت کننده در جلسه ای در تالار بزرگ مردم چین در 9 اکتبر 2021 به مناسبت صد و یکمین سالگرد انقلاب شینهای آویزان شده است.
رئیس جمهور چین ، شی جین پینگ و سایر رهبران در جلسه ای در 9 اکتبر 2021 در سالن بزرگ مردم در پکن ، چین به مناسبت 110 مین سالگرد انقلاب شینهای شرکت کردند.
روتز / کارلوس گارسیا راولینز

سخنرانی در سالگرد انقلابی که آخرین سلسله امپریالیستی را در سال 1911 سرنگون کرد بسیار سبک تر از آن بود که در ماه ژوئیه هنگامی که شی قول داد تلاش های استقلال تایوان را “شکست” دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *