کسانی که امسال از حج نجات پیدا کردند، سال آینده به حج می روند.


به گزارش ایرنا، از سایت حج، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب روز جمعه (26 تیرماه) با ورود زائران ایرانی به خیمه عرفات، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: زائرانی که امروز به آنها خدمت می کنیم باید این باشند. در سال 2019 به حج مشرف بروند، اما تاج مانع آنها شد و برخی از آنها نیز به دلیل تاج از دنیا رفتند. همچنین بخشی از متقاضیان به دلیل شرایط سنی تعیین شده از سوی عربستان امکان اعزام به این کشور را نداشتند اما انشاالله در سال آینده امکان ورود خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه امسال روز عرفه مصادف با روز جمعه است و روز جمعه نیز متعلق به امام زمان (عج) است، افزود: این زائران که از عصر دیروز وارد این دیار شده بودند، برنامه استغفار را ترتیب دادند. مشرکان و بعد از ظهر با خواندن دعای اعراف امام حسین (علیه السلام) اسرار خود را با خدای خود در میان می گذارند.

رهبر حجاج ایرانی خاطرنشان کرد: حج امسال ویژه است و روز عرفات آن مصادف با روز امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است.

نواب تصریح کرد: عاشقان و ارادتمندان امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) و آنهایی که فرزندانشان با نوای سردار سلام به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) ابراز احساسات کردند، یاد پدرانشان در این سرزمین و برای ادامه سرافرازی و سربلندی است. عزت و عزت ایران و اسلام عزیزانشان در دعا هستند.

مراسم توجیه مشرکین روز جمعه (26 تیرماه) با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب، رئیس حجاج ایرانی و نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت سید صادق حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت و حجت الاسلام و المسلمین سید حسین رکن الدینی، نایب نماینده ولی فقیه در امور حج یک سفر زیارتی و اجتماع بزرگ زائران بیت الله الحرام در صحرای عرفات برگزار شد.

امسال 39 هزار و 635 زائر ایرانی از 19 ایستگاه پروازی از استان های مختلف کشور راهی سرزمین وحی شدند، عملیات انتقال به سرزمین عرفات با 282 دستگاه اتوبوس آغاز و ساعت 17 دیروز به پایان رسید.

طبق برنامه ریزی های انجام شده، زائران معبد امان الهی عصر امروز (جمعه) پس از توقف در عرفات به سمت مزدلفه و منا حرکت کرده و به انجام آداب عرفات می پردازند.