کشف یک سکه باستانی میلیاردی در محوطه دانشگاه / عکس


سرهنگ بهزاد عبدیان فرمانده انتظامی شهرستان پردیس صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه موارد سرقت به لحاظ تبعات در جامعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اظهار داشت: عدم رعایت نکات امنیتی و پیشگیرانه مهمترین عامل خودسری سارقان است.

وی همچنین با اشاره به سرقت محتویات یک دستگاه خودرو در شهرستان پردیس و بررسی پرونده توسط پلیس گفت: ماموران کلانتری 11 پردیس حین گشت زنی در منطقه متوجه تحرکات یک دستگاه خودرو شدند. شخصی که پارک شده بود کنار ماشین (سریع) سرگردان شد و تصادف کرد به شیشه مشکوک شدند و زیر نظر گرفتند.

عبدیان افزود: این فرد با اقدامات لازم دستگیر و در تحقیقات پلیسی به 7 فقره سرقت محتویات داخل خودرو اعتراف کرد.

این مقام انتظامی در عین حال تصریح کرد: سارق سابقه دار پس از تکمیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

این مقام نظامی به شهروندان توصیه کرد به هشدارهای پلیس در خصوص پیشگیری از سرقت توجه کنند و خودروهای خود را به امکانات امنیتی از جمله قفل مرکزی، دزدگیر قفل پدال و قفل فرمان مجهز کنند تا از سرقت سارقان جلوگیری شود.

سکه باستانی از فضای مجازی بیرون آمد

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس همچنین از دستگیری فردی که اقدام به فروش عتیقه (سکه های قیمتی) در فضای مجازی پردیس می کرد، خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اقدامات اطلاعاتی پلیس شهرستان فتای و رصد فضای مجازی، فردی که اقدام به فروش عتیقه (سکه های قیمتی) می کرد. عتیقه جات وی در فضای مجازی فعال بود که توسط ماموران پلیس فتای شهرستان دستگیر شد.

وی ادامه داد: ماموران پلیس فتح این یگان با تلاش مستمر و رصد فعالیت های این فرد با هماهنگی مقام قضایی موفق به شناسایی و دستگیری وی شدند.

عبدیان با بیان اینکه در بازرسی از منزل این مرد یک سکه با ارزش کشف و ضبط شد، افزود: بر اساس اظهارات کارشناسان میراث فرهنگی و تحقیقات، سکه کشف شده تاریخی و متعلق به 1200 سال پیش است.

کشف یک سکه باستانی میلیاردی در محوطه دانشگاه / عکس

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس اذعان داشت: کارشناسان ارزش سکه کشف شده را میلیاردها دلار برآورد کردند.

وی گفت: متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی و روانه زندان شد.

عبدیان گفت: از شهروندان تقاضا داریم در صورت اطلاع از این قبیل موارد سریعاً از طریق پل ارتباطی 110 به پلیس آگاهی اطلاع دهند.