کشف 154 کیلوگرم مواد مخدر توسط گمرک


خانم فریده زبیدی گفت: در حین مطالعه توسعه تزریق حرفه ای مواد مخدر صنعتی به ویژه شیشه (متامفتامین) به خودروهای تجاری و شخصی، انواع محموله های تجاری و بویژه تانکرهای خالی که از افغانستان وارد می شوند، از داخل کابین یک کامیون وارد شده از این کشور در گمرک ماهیرود 153 کیلوگرم و 467 گرم مواد مخدر صنعتی شیشه کشف شد.

وی می گوید: پس از کشف مواد مخدر گروگانی، کامیون توقیفی و مواد کشف شده به همراه مدارک متهم افغان (شناسنامه، پاسپورت، شناسنامه بین المللی و…) به افراد ناشناس تحویل داده شد. سربازان امام زمان الف) برای تشریفات قانونی.» در استان خراسان جنوبی قرار داشت.

معاون گمرک ایران گفت: ماموران گمرک ماخیرود در حین رصد و بازرسی یک دستگاه تانکر سفید رنگ با پلاک افغانستان، متوجه دستکاری در پیچ های حفاظتی پشت کابین شدند و با استفاده از دستگاه جوش و فرز، قسمت های زیرین تخت را بریده و آسیاب کردند. ظاهر شد. در این بوکمارک ۱۹۴ بسته مواد مخدر شیشه کشف شد که پس از توافق با دادسرا به نمایندگان ذیصلاح منتقل شد.

کشف سومین محموله بزرگ مواد مخدر شیشه در مرزهای شرقی کشور

به گفته خانم زبیدی، علیرغم افزایش حجم مواد مخدر حرفه ای صنعتی و سنتی معرفی شده از افغانستان، ایجاد پست های سازمانی و استفاده بیشتر از متخصصان در این زمینه و ابزارهای کنترلی و رادیوگرافی مطلوب، نیاز ما به گمرک.

بر اساس اعلام گمرک، از ابتدای سال جاری علاوه بر کشفیات روزانه مواد مخدر در تشریفات مسافری و تجاری، کشفیات بزرگی به میزان 580 و 60 کیلوگرم مواد مخدر شیشه در چند مرحله کشف کردیم.