کشورهای اروپایی دست به خودکشی می زنند


به گزارش فارس، ایگور سچین، رئیس شرکت نفت روسنفت گفت: کشورهای اروپایی با اعمال محدودیت علیه روسیه تیراندازی به پاهای خود می کنند.

وی که در مجمع بین المللی اقتصاد در سن پترزبورگ صحبت می کرد، گفت: «اروپا با اعمال تحریم ها علیه روسیه دست به خودکشی می زند.

پیشتر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفته بود که تحریم ها شمشیر دولبه هستند و رهبران اروپایی با اعمال تحریم ها علیه روسیه ضربه سختی به اقتصاد خود وارد کردند.

وی افزود: خسارت مستقیم تحریم ها به اتحادیه اروپا می تواند بیش از 400 میلیارد دلار در سال باشد و هزینه آن بر عهده شهروندان اتحادیه اروپا خواهد بود.

روسیه در 26 مارس به جمهوری اروپا حمله کرد و از جمهوری های دونباس برای دفاع از خود در برابر حملات اوکراین کمک خواست و از آن زمان کشورهای غربی با تشدید تحریم ها و ارسال سلاح به اوکراین به ناآرامی ها در اوکراین دامن زدند.

کارل نهمر، صدراعظم اتریش چند روز پیش گفت که اتحادیه اروپا درباره ممنوعیت واردات گاز طبیعی روسیه به عنوان بخشی از دور بعدی تحریم ها علیه مسکو بحث نخواهد کرد.

نامر در حاشیه دومین نشست اتحادیه اروپا در بروکسل گفت: «اولاف شولتز (صدراعظم آلمان) به صراحت گفته است که تحریم گاز مورد بحث قرار نخواهد گرفت.

اتحادیه اروپا چند روز پیش با ممنوعیت خرید نفت روسیه موافقت کرد، اما این توافق کامل نیست و برای سه کشور استثنا دارد.

ناهامر توضیح داد: جبران (کمبود) نفت روسیه در مورد گاز آسان‌تر و بسیار متفاوت است، بنابراین تحریم گاز موضوع بسته بعدی تحریم‌ها نخواهد بود.