کلید توقف التهاب سیستمیک


AdobeStock_132174865

آیا از التهاب خود ایمنی رنج می برید؟

در یک بیماری خودایمنی، سیستم ایمنی بخشی از بدن شما مانند مفاصل یا پوست را به عنوان خارجی اشتباه می گیرد و پروتئین هایی به نام اتوآنتی بادی آزاد می کند که به سلول های سالم حمله می کند. بیماری های خود ایمنی می توانند از بیماری های پوستی مانند پسوریازیس تا روماتوئید متغیر باشند آرتریت و لوپوس، تا بیماری مزمن لایم و CIRS.

علائم اولیه بسیاری از بیماری های خودایمنی که باید به دنبال آنها باشید:

  • خستگی
  • عضلات دردناک
  • تورم و قرمزی در قسمت هایی از بدن شما
  • تب پایین
  • بی حسی و گزگز در دست و پا
  • راش

نقش التهاب دستگاه گوارش

اگر شما یک یا چند مورد از این علائم را دارید، ممکن است علائم التهاب دستگاه گوارش را نیز مشاهده کرده باشید که به طور همزمان رخ می دهد – و این ممکن است کلید توقف التهاب خود ایمنی باشد.

التهاب دستگاه گوارش یک پاسخ بیولوژیکی پیچیده به محرک های مختلف مانند پاتوژن ها، آلرژن ها و آسیب سلولی ناشی از قرار گرفتن در معرض فلزات سنگین یا محرک های شیمیایی است. بیماران مبتلا به گاستروانتریت اغلب علائمی مشابه علائم بیماری های خود ایمنی دارند. این ممکن است به این دلیل باشد که التهاب دستگاه گوارش توسط شرایط خودایمنی آنها تحریک می شود.

سه راه گاستروانتریت:

  1. حساسیت های غذاییبیشتر گلوتن و لبنیات. گلیادین‌های موجود در گندم می‌توانند نفوذپذیری روده را افزایش دهند و محصولات لبنی می‌توانند منجر به واکنش با کازئین، عدم تحمل لاکتوز یا هر دو شوند. برخی از افراد ممکن است به پروتئین A1 در محصولات لبنی نیز واکنش نشان دهند، اما A2 می تواند ایمن تر باشد. سایر آلرژی های غذایی غیرمنتظره نیز ممکن است باعث پاسخ آنتی بادی IgE یا IgG شود، بنابراین آلرژی های غذایی باید ارزیابی و از آن اجتناب شود یا آلرژی کاهش یابد.
  2. عدم تحمل هیستامین مصرف زیاد غذاهای هیستامین زا. رژیم کم هیستامین به مصرف آنتی هیستامین ها یا مهارکننده های پمپ پروتون ارجحیت دارد.
  3. رشد بیش از حد باکتری و دیس بیوزSIBO: SIBO یک علت شایع و قابل درمان با رژیم غذایی کم FODMAP، آنتی بیوتیک ها، گیاهان دارویی و کاهش استرس است. سایر عفونت های باکتریایی یا انگلی نیز می توانند منجر به التهاب شدید دستگاه گوارش و کل بدن شوند.

هر یک از مسیرهای بالا می توانند به یکدیگر تغذیه کنند، بنابراین بهتر است تمام علل احتمالی التهاب دستگاه گوارش را بررسی کنید تا التهاب سیستمیک متوقف شود. دستیابی به علت اصلی یک بیماری خودایمنی مستلزم بررسی علل بالقوه التهاب در سیستم گوارش و از بین بردن آن عوامل مؤثر است.

اگر برای درمان گاستروانتریت به راهنمایی پزشکی نیاز دارید، لطفا یک قرار ملاقات بگذارید و ما با هم این سفر سخت را آغاز خواهیم کرد.

درخواست قرار ملاقات

دکتر فراندسن Physician Wash DCپاییز فراندسن، ND، یک فیزیوتراپیست در National Integrated Health Associates، NIHA است که در واشنگتن، دی سی، مریلند و ویرجینیا خدمت می کند. به عنوان یک متخصص طبیعی، فلسفه او استفاده از کم تهاجمی ترین و موثرترین روش برای تعادل بدن و بازگرداندن سلامتی است. زمینه های تمرکز او شامل آلرژی، پزشکی محیطی و حساسیت های شیمیایی، هومیوپاتی و داروهای گیاهی، داروهای ضد پیری و سم زدایی از فلزات سنگین است.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر