گلوکوم – پیشگیری و درمان

گلوکوم یک بیماری یواشکی است که می تواند باعث نابینایی شود. خیلی شبیه فشار زیاد در چشم است. کلید درمان تشخیص زودهنگام و پیشگیری است. غم انگیز است که فکر کنیم تقریباً همه افرادی که بینایی خود را به دلیل گلوکوم از دست می دهند مجبور نیستند. آب سیاه تقریباً در هر موردی به راحتی قابل پیشگیری است.

فکر نکنید که فقط به خاطر جوان بودن شما در امان هستید. حتی نوزادان نیز ممکن است به گلوکوم مبتلا شوند. سریعترین گروه از افراد در حال رشد برای ابتلا به گلوکوم و نابینایی در محدوده سنی بیست تا سی سالگی قرار دارند. ساعات طولانی کار با کامپیوتر باعث افزایش فشار و تورم در چشم‌های شما می‌شود و اجازه نمی‌دهد به طور معمول تخلیه شوند. بسیاری از افراد برای افزایش تخلیه مایع به درمان دارویی متوسل می شوند. مرحله بعدی جراحی لیزر برای باز کردن مجاری تخلیه در چشم است.

افراد آسیایی تبار و آمریکایی های آفریقایی تبار در معرض بالاترین خطر ابتلا به این بیماری هستند. افراد بالای چهل سال همیشه در معرض خطر هستند و باید هر سال برای بررسی گلوکوم به چشم پزشک مراجعه کنند. افراد مبتلا به میگرن یا سردرد مکرر باید سالانه معاینه شوند. افرادی که بیرون از خانه زیر نور خورشید یا پشت کامپیوتر کار می کنند باید سالیانه معاینه شوند. اگر دیابتی هستید در معرض خطر بیشتری هستید. اگر تا به حال آسیب چشمی داشته اید یا تا به حال از داروهای کورتیزون یا استروئیدی استفاده کرده اید، در معرض خطر بیشتری هستید.

بنابراین، چگونه می توانید بینایی خود را قبل از اینکه گلوکوم به شما سرایت کند، حفظ کنید؟ تشخیص زودهنگام و پیشگیری کلیدی است. اگر نسبت به نور بیش از حد حساس هستید، سردردهای مکرر دارید یا اگر در یکی از گروه های پرخطر فهرست شده در بالا قرار می گیرید، به چشم پزشک مراجعه کنید.

اگر تشخیص داده شود، چشم‌پزشک احتمالاً یک رژیم سخت‌گیرانه از قطره‌های چشم، داروها و درمان‌های لیزری به شما می‌دهد که باید آن‌ها را دنبال کنید تا امیدوار باشید از کور شدن جلوگیری کنید. داروها را هرگز نباید فراموش کرد. قطره های چشمی باید دقیقاً طبق دستور تجویز شوند. شما هرگز نباید درمان را متوقف کنید، حتی اگر نمی توانید بگویید که مشکلی وجود دارد.

جایگزین هایی برای پیشگیری دارویی و جراحی از گلوکوم وجود دارد. ویتامین C راه بسیار موثری برای پیشگیری و مبارزه با گلوکوم و سایر اختلالات عروقی چشم است. ویتامین C سیستم عروقی چشم را تقویت می کند. مایع موجود در چشم بیش از 25 درصد بیشتر از سطوح مورد نیاز خون ما به ویتامین C نیاز دارد. ویتامین C مایع را رقیق و متحرک نگه می دارد. تاری دید، دید ضعیف در شب، گلوکوم و آب مروارید همگی با مصرف دوزهای بالاتر ویتامین C می توانند کمک کنند.

پودر ویتامین C بافر یک راه محبوب برای دریافت ویتامین C کافی بدون ناراحتی معده یا آسیب به دندان است. با پزشک خود در مورد میزان مصرف ویتامین C برای کمک به پیشگیری یا درمان گلوکوم صحبت کنید. هنگام خرید ویتامین ها، قیمت هر دوز را در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید، بهترین ویتامین‌ها آنهایی هستند که شما واقعاً مصرف می‌کنید، بنابراین نوع ویتامین C را انتخاب کنید که مصرف منظم آن برای شما آسان‌تر باشد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر