یونس امامی مقابل حریف آمریکایی شکست خورد/ سارلاک حذف شد


به گزارش ایسنا، در ادامه دومین روز از رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان 2022 در بلگراد صربستان، یونس امامی نماینده وزن 74 کیلوگرم ایران و دارنده مدال برنز جهان در مبارزه سوم و در مرحله نیمه نهایی به مصاف کایل دیک دارنده مدال طلای جهان و دارنده مدال برنز المپیک از آمریکا به میدان رفت و در پایان با نمایشی بسیار خوب با نتیجه 2-0 پیشتاز شد، در نیمه دوم 2 امتیاز از دست داد و به دلیل شکست 2-2 اخطار و عدم جواز حضور در فینال امامی در این مبارزه چندین بار به پای حریف رسید اما موفق نشد دیک را به زمین بزند و کشتی گیر آمریکایی با قدرت بدنی بالایی که داشت در مقابل امامی مقاومت کرد.

امامی زودتر در دور اول استراحت کرد و سپس در یک دقیقه مقابل انریکه پرز کاستیلانوس از گواتمالا با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد. وی سپس در نیمه اول آیمار اندروز از استونی را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. در ادامه امامی با نتیجه ۸ بر ۴ توران بایراموف دارنده مدال طلای قهرمانی جهان ۲۰۱۹ از آذربایجان ۲۳ ساله را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد.

در ادامه دومین دوره مسابقات در سه وزن، کامران کاسیم پور دارنده مدال طلای جهان تا دقایقی دیگر در مرحله نیمه نهایی با میریانی میسورادزه از گرجستان بازی می کند.

دیگر نماینده ایران در روز دوم این رقابت ها علیرضا سرلک بود که در دور نخست در وزن 57 کیلوگرم با یک بازی بد مقابل وانگائو ژو از چین با نتیجه 6 بر 2 شکست خورد و با توجه به شکست 8 بر 2 این کشتی گیر چینی در نیمه نهایی مقابل توماس گیلمن، دارنده مدال طلای قهرمانی جهان و دارنده مدال برنز المپیک از آمریکا سارلاک نیز از دور رقابت ها کنار رفت.

امشب جمعه نیز از ساعت 20:30 و در جریان رقابت های 4 وزن نخست، محمد ناهودی در وزن 79 کیلوگرم در دیداری سخت و حساس مقابل جردن باروز چهره برتر کشتی جهان از آمریکا و دارنده مدال طلای جهان را به گردن آویخت. مدال طلای جهان و المپیک بازی ها میدان در راه است و حسن یزدانی در فینال وزن 86 کیلوگرم در حساس ترین کشتی این رقابت ها به مصاف دیوید تیلور آمریکایی می رود.

امیرحسین زارع برای کسب مدال برنز جهان در سنگین وزن به مصاف آمارور دسی از کانادا می رود.