3 توت نوردیک و فواید آن برای سلامتی

مناظر نوردیک را به راحتی با کوه های ابری زیبا، فضاهای باز، جنگل های انبوه درختان کاج با هوای تازه و خنک و آب تمیز می توان تشخیص داد. حیوانات قابل خوردن مانند بره، گوزن، آهو در جنگل پرسه می زنند و همه می توانند برای یافتن انواع توت های وحشی، میوه ها و قارچ ها و همچنین صید انواع ماهی ها علوفه کنند. همه مواد اصلی در آشپزخانه جدید نوردیک، که به دلیل وجود رستوران هایی مانند Noma و برخی از بهترین سرآشپزهای لذیذ جهان به سرعت در حال محبوبیت است.

در کمال تعجب بسیاری، سادگی یکی از ویژگی های اصلی غذاهای نوردیک است. پخت و پز نوردیک بر اساس مواد بسیار کمتری نسبت به بسیاری از غذاهای دیگر و بر اساس مواد باکیفیت تر است که در آب و هوای سرد و خشک شمال اروپا کشت می شود، که به طور قابل توجهی بر طعم هر غذا تأثیر می گذارد.

تابستان‌های منحصربه‌فرد کوتاه هستند، اما روزهای طولانی با آفتاب زیبای نیمه‌شب و از این رو فصل رشد بسیار کوتاه دارند. این منجر به انفجار مختصری از مواد تازه و خوشمزه مانند انواع توت های وحشی، میوه های خوشمزه و قارچ های زیبا می شود. زمستان های طولانی و دنج در منطقه خاص ما از جهان، اسکاندیناوی ها را به متخصصی در نگهداری مواد غذایی برای ذخیره مواد تابستانی تبدیل کرده است.

توت ها چیزی هستند که این غذا را منحصر به فرد می کند. به خصوص کلودبری، زغال اخته و توت خولان. آنها را می توان در انواع غذاها یافت و به طور وحشی در طبیعت رشد کرد تا همه بتوانند آزادانه آنها را بچینند. فواید سلامتی آن‌ها بسیار زیاد است و آثار استفاده از آن‌ها به دوران وایکینگ‌ها برمی‌گردد که برای جلوگیری از از دست دادن ویتامین C، کلودبری را با خود به سفر می‌بردند.

کلودبری محبوب ترین توت در نروژ است. در طول کریسمس خورده می شود و در تمام طول سال برای اهداف مختلفی استفاده می شود. این توت نروژی در نظر گرفته می شود و یک گنج ملی محسوب می شود. کمیاب هستند و تکثیر آنها آسان نیست، آنها به صورت تجاری رشد نمی کنند. کلودبری کاملاً شبیه تمشک است، اما اندازه کمی بزرگتر با طعم سیب شیرین/ترش دارد. سرشار از ویتامین C، یک انتخاب طبیعی برای دستور العمل هایی هستند که به انواع توت ها نیاز دارند و فواید قابل توجهی به خصوص برای لثه های سالم و دندان های سالم دارند. توت های غنی و فواید بسیاری برای سلامتی آنها قبلاً توسط وایکینگ ها کشف شده بود و هنوز هم به عنوان یکی از خوشمزه ترین و سالم ترین انواع توت ها شناخته می شود، اما متأسفانه به دلیل کمیاب بودن این توت فوق العاده، بسیار گرانتر از هر توت دیگری است. خوراک پرتقال

بعد از توت فرنگی، زغال اخته در رتبه دوم محبوبیت توت ها در سراسر جهان قرار دارد. زغال اخته های کشت شده و وحشی یافت می شود که طعم دومی ترش تر است. با داشتن کالری بسیار کم و مواد مغذی فراوان، پیشنهاد می شود یک کاسه زغال اخته خام یک بار در روز مصرف کنید. صدها سال است که بومیان آمریکا از بلوبری لذت می برند. در کشورهای شمال اروپا آنها را در جنگل ها پیدا می کنید، و اسکاندیناوی ها خاطرات کودکانه بسیار خوبی از چیدن زغال اخته در جنگل های درخت کاج عمیق دارند.

توت بوکهورن یا خولان دریایی برای قرن ها در چین و روسیه منبع غذا و دارو بوده است. توت ها کاملا ترش هستند، به نوعی مانند پرتقال ترش با کمی انبه. برخی افراد نیز آنها را با آناناس مقایسه می کنند. این توت کوچک ترکیبی چشمگیر از مواد مغذی، ویتامین ها و مزایای سلامتی برتر را ارائه می دهد. باور کنید یا نه، در واقع بسیار آسان است که خولان را پیدا کنید و خودتان آنها را جمع آوری کنید. این توت ها حتی در کپنهاگ رشد می کنند. در تابستان، بسیاری از دانمارکی‌ها را می‌توان دید که خودشان این توت‌ها را جمع‌آوری می‌کنند و در دانمارک به یک روند تبدیل شده است. توت خولان دریایی منبع قدرتمندی از امگا 3، 6 و 9 است. این میوه فوق العاده واقعی به حساب می آید.

هنگام بازدید از کشورهای شمال اروپا، باید سعی کنید برخی از انواع توت های خوشمزه را در ترکیب با دستور العمل های شام سالم شمال اروپا که اخیراً در سراسر جهان محبوب شده اند، بچشید. آشپزخانه نوردیک اینجا برای ماندن است و رستوران Noma با دریافت بیش از سه بار جایزه بهترین رستوران جهان در طول چند سال گذشته این را ثابت کرده است.

کدام توت توت مورد علاقه شماست؟

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر