4 علت شایع کاهش میل جنسی در زنان


یک متخصص زنان و زایمان و یک درمانگر جنسی درباره علل احتمالی کاهش میل جنسی در زنان و راهکارهایی برای کمک به شما در احساس بهتر و تقویت میل جنسی خود صحبت می کنند.

مواقعی وجود دارد که حتی موقعیت به نظر درست می رسد زمانی که بدن شما زمان مناسب برای هرگونه رابطه جنسی را احساس نمی کند. اگر این اتفاق بیشتر برای شما می افتد ، پس از تنهایی دور هستید. میل جنسی پایین در زنان بسیار رایج است: دانشگاه پزشکی شیکاگو در سال 2019 تخمین زد که حدود یک سوم زنان کم یا کاهش میل جنسی را گزارش می کنند. البته ، یک سال سخت (و سپس برخی از آن) در سال 2020 به میل جنسی کمکی نکرد: یک مطالعه کوچک در ایتالیا نشان داد که 24 درصد از زنان احساس کردند که میل جنسی آنها در سال 2020 کمتر از حد معمول است.

کاهش میل جنسی در مقایسه با آنچه معمولاً احساس می کنید ، یا آنچه که فکر می کنید * باید داشته باشید ، می تواند باعث شود احساس کنید مشکلی در شما وجود دارد ، اما اینطور نیست. دلایل زیادی برای کاهش میل جنسی وجود دارد که به سلامت شما مربوط می شود و کاملاً خارج از کنترل است ، و هیچ میل جنسی “درست” واحدی وجود ندارد. در مورد شایع ترین علل کاهش میل جنسی در زنان و نحوه مراقبت از خود در مواقعی که احساس کمتری نسبت به روحیه دارید ، بیشتر بیاموزید.

میل جنسی پایین چیست؟

میل جنسی و برانگیختگی جنسی اغلب از نظر میل جنسی یا میل جنسی با هم ترکیب می شوند ، اما در حقیقت تفاوت های اساسی وجود دارد. میل جنسی تمایل به رابطه جنسی است ، در حالی که برانگیختگی نحوه واکنش بدن شما به رابطه جنسی است. دکتر لورن واکر ، روانشناس روانشناسی در مقاله ای در مجله 2020 که در سال 2020 منتشر شد ، می گوید “هیچ مقدار کاملی” از میل وجود ندارد ، به ویژه در زمان استرس. طبیعتبه

جذابیت جنسی در سراسر طیف وجود دارد. Lauren Dammit ، LMFT و یک درمانگر جنسی مجرب در عمل خصوصی در لس آنجلس توضیح می دهد: “در طول سالها ، این به طور طبیعی بین مردان و زنان متغیر است و طبیعی است که گاهی اوقات علایق شخص با علائق شریک زندگی مطابقت ندارد.”

تغییر سطح میل جنسی طبیعی شما می تواند به دلایل زیادی اتفاق بیفتد. تغییرات جدی در زندگی یا تغییرات هورمونی ، از جمله بارداری ، یائسگی ، بیماری ، از دست دادن شغل یا قطع رابطه ، می تواند میل جنسی شما را بدتر کند. دامیت می گوید: “عوامل دیگری مانند موقعیت ، موقعیت ، تصویر بدن یا عزت نفس بر میل جنسی زنان تأثیر می گذارد.”

“کاهش میل جنسی لزوما یک مشکل سلامتی نیست. با این حال ، اگر این هنجار شخصی شما نیست ، ممکن است ایده خوبی باشد که در مورد تغییراتی که تجربه می کنید با پزشک خود مشورت کنید. ” او می افزاید: “پزشک شما می تواند به شما کمک کند تا بفهمید که آیا این بیشتر یک مشکل پزشکی است ، یا یک مشکل روانی اجتماعی ، یا یک مشکل رابطه است.” به گفته انجمن سلامت جنسی آمریکا ، اگر دائماً میل جنسی کمی را بدون توجه به شریک زندگی یا موقعیت خود تجربه می کنید و بر شما تأثیر منفی می گذارد ، ممکن است نشانه اختلال میل جنسی بیش فعال باشد. این احتمالاً در حدود 10 درصد از زنان اتفاق می افتد ، اما گزینه های درمانی وجود دارد که می توانید با متخصص زنان و زایمان در مورد آنها صحبت کنید. اگر فکر می کنید ممکن است علائم HSDD ، از جمله فقدان کامل افکار جنسی و ناراحتی احتمالی در یک رابطه عاشقانه را داشته باشید ، یا متوجه شده اید که گاهی میل جنسی شما کاهش یافته است ، مهم است که در مورد برخی از علل کاهش میل جنسی بیشتر بدانید. و درمان های احتمالی

دو زن در رختخواب می خندند

چه چیزی باعث کاهش میل جنسی در زنان می شود؟

1. استرس و مشکلات بهداشت روانی

دمیت می گوید: “استرس ، چه مربوط به عوامل خارجی باشد یا مشکلات سلامت روانی ، می تواند نقش مهمی در کاهش میل جنسی ایفا کند.” “ممکن است به دلیل کمبود علاقه یا میل نباشد ، اما گاهی اوقات یافتن انرژی یا انگیزه در دنیای شلوغ امروز با این همه خواسته متضاد غیرممکن است.” کاهش میل جنسی همچنین می تواند نشانه ای از یک بیماری روانی جدی تر از جمله اضطراب و بیشتر اوقات افسردگی باشد. طبق گفته کلینیک کلیولند ، چون افسردگی با سطوح پایین برخی از انتقال دهنده های عصبی که در مغز احساس خوبی دارند مانند دوپامین و سروتونین همراه است ، می تواند بر احساس رضایت ، میل جنسی و عزت نفس شما نیز تأثیر بگذارد.

نحوه مراقبت از خود

اگر احساس می کنید عدم تمایل شما بیشتر جنبشی است و با استرس های منظم زندگی همراه است ، می تواند به انجام فعالیت های آرامش بخش برای استراحت قبل از رابطه جنسی مانند حمام یا دوش آب گرم ، راهنمایی مدیتیشن یا حتی تمرینات تسکین استرس کمک کند. امتحان کردن چیزی مانند گوش دادن به اروتیک (می توانید برنامه هایی مانند Dipsea و & Jane را بارگیری کنید) همچنین می تواند به افزایش روحیه شما کمک کند.

از سوی دیگر ، اگر احساس می کنید که سلامت روانی شما بر زندگی جنسی شما تأثیر می گذارد ، مهم است که قبل از استفاده از داروهای دیگر در مورد آن ، با شریک زندگی خود ، با درمانگر یا درمانگر جنسی خود و با پزشک خود صحبت کنید. خود ، دکتر پدروسو توصیه می کند.

2. یائسگی و یائسگی

یکی از شایع ترین علل کاهش میل جنسی ، تغییرات هورمونی است که در دوران یائسگی و یائسگی رخ می دهد. یائسگی طبیعی معمولاً در دهه 40 شروع می شود ، اما برای برخی از زنان ممکن است زودتر شروع شود. اگر یائسگی را به طور طبیعی ، جراحی یا در نتیجه شیمی درمانی آغاز کنید ، میل جنسی پایین ممکن است یک علامت باشد. یک نظرسنجی از دانشگاه بهداشت و علوم اورگان نشان داد که 41 درصد از زنان یائسه به ندرت میل جنسی را تجربه می کنند. این می تواند به دلیل کاهش سطح استروژن در دوران یائسگی باشد ، که می تواند باعث کاهش میل و خشکی واژن شود ، که اغلب باعث دردناک شدن رابطه جنسی می شود.

نحوه مراقبت از خود

به گفته دامیت ، درمان با استروژن (که به آن درمان جایگزینی هورمونی نیز گفته می شود) یکی از نسخه های درمانی است که می تواند در بهبود علائم یائسگی از جمله میل جنسی پایین ، خشکی واژن ، تعریق شبانه و حتی خلق و خوی بد مفید باشد. می توانید با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا این کار برای شما مفید است یا خیر. اگر به دنبال درمان های طبیعی برای کاهش میل جنسی هستید ، دامیت همچنین توصیه می کند با آزمایش موقعیت های جنسی جایگزین ، به ویژه اگر رابطه جنسی دردناک است یا با استفاده از ویبراتور ، رابطه جنسی خود را دوباره برقرار کنید. وی می افزاید: “ویبراتورها می توانند روان کننده واژن ، ارگاسم و حس تناسلی را بهبود بخشند.”

زن و شوهر در آشپزخانه صحبت می کنند

3. پیشگیری از بارداری و سایر داروها

دکتر پدروسو می گوید: “داروهایی مانند قرص های ضد بارداری ، داروهای ضد افسردگی ، فشار خون و داروهای ضد تشنج نیز می توانند بر میل جنسی تأثیر بگذارند.” برخی از مطالعات نشان داده است که برخی از قرصهای ضد بارداری با سطح استروژن پایین تر به خشکی واژن کمک می کنند و افرادی که از داروهای ضد بارداری خوراکی ترکیبی استفاده می کنند (نسخه استروژن-پروژسترون ، مانند Loestrin یا Ortho Tricycle) ممکن است در مقایسه با افرادی که از آن استفاده نمی کنند میل جنسی پایینی داشته باشند. پیشگیری از بارداری هورمونی عمومی

اگرچه مشکلات بهداشت روانی مانند افسردگی می تواند میل جنسی را افزایش دهد ، اما داروهای ضدافسردگی و سایر داروهای مورد استفاده برای درمان افسردگی و اضطراب نیز می تواند منجر به کاهش میل جنسی در زنان شود. این داروها بر تثبیت خلق و خوی شیمیایی تأثیر می گذارد و می تواند بر پاسخ جنسی شما تأثیر بگذارد. در یک مطالعه ، 71.8 درصد از مصرف کنندگان داروهای ضد افسردگی تأثیر منفی بر میل جنسی خود گزارش کرده اند.

نحوه مراقبت از خود

در مورد علل بالقوه کمبود میل جنسی ، مانند عوارض جانبی جدید (یا مکرر) ناشی از مصرف دارو ، بهتر است ابتدا به پزشک خود اطلاع دهید تا ببیند آیا تصمیمات یا تغییرات احتمالی در دوز دارو وجود دارد یا خیر. یا دستور غذا اگر شریکی دارید ، بحث آزاد با او در مورد احساس شما در مورد مصرف دارو می تواند مفید باشد. اگر به نظر می رسد که میل جنسی پایین با رابطه شما یا مشکل مشترک رابطه دارد ، پزشک شما ممکن است تغییر داروها ، یا در برخی موارد مشاوره را توصیه کند.

4. بارداری یا بعد از زایمان

دکتر پدروسو می گوید ، مانند اثرات یائسگی ، تغییرات هورمونی در بدن شما در دوران بارداری و پس از زایمان و همچنین تغییر در سلامت روانی شما در این دوره ها می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود و این کاملا طبیعی است. اگرچه در برخی از زنان افزایش استروژن و پروژسترون در دوران بارداری می تواند منجر به افزایش میل جنسی شود ، در زنان دیگر علائم مربوط به بارداری مانند خستگی ، تهوع یا حتی عزت نفس همراه با تغییرات در بدن می تواند باعث کاهش میل جنسی شود. ..

پس از زایمان ، کاهش استروژن و هورمون ها می تواند ناپایدار باشد ، بنابراین فقط این می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود. به خستگی مادر جدید ، درد واژن احتمالی در هنگام بهبود بدن ، استرس ناشی از مراقبت از شخص دیگر … توجه کنید. تغییرات طبیعی است.

نحوه مراقبت از خود

دامیت می گوید برای جلسات وقت بگذارید. او توصیه می کند به نوبت برنامه ریزی کنید ، خودانگیختگی و خلاقیت را اجرا کنید و فقط بدون انتظار انتظار داشته باشید. عنصر غافلگیری می تواند به شما کمک کند روحیه خود را بالا ببرید. و به خاطر داشته باشید که نیازی نیست مستقیماً به رابطه جنسی بروید – سایر انواع صمیمیت ، مانند ماساژ حسی ، چشمان بسته و تغذیه شریک ، حمام کردن شریک زندگی یا سایر روابط صمیمی را انجام دهید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *