4 فیلم جدید و 300 میلیون فروش!


به گزارش ایسنا، تا روز چهارشنبه 18 خردادماه، چهار فیلم «بدون اولویت»، «خناس»، «اعتماد والدین» و «نقره داغ» در کمتر از ظهر جمعه 19 خرداد ماه (براساس سامانه آماری) اکران و فروخته شد. سمفا) – 300 میلیون تومان.

«بدون پیش‌ثبت» ساخته بهروز شعیبی که فیلم دیگری نیز به عنوان بازیگر در اکران دارد در این مدت حدود 2900 بلیت فروخته و به فروش 104 میلیون تومانی رسیده است.

خناس دیگر ساخته بهروز شعیبی که در آن نقش یکی از شهدای دانشمند هسته ای را بازی می کرد با 2500 بلیت 90 تومان به دست آورد.

«نقره داغ» به کارگردانی محسن آقاخانی که اکبر عبدی بار دیگر در نقش زن و مرد ایفای نقش کرد تا به امروز بیش از 70 میلیون جلد فروش داشته و نزدیک به دو هزار نفر آن را دیده اند.

«اعتماد والدین» فیلمی کودک و نوجوان به کارگردانی حسین قناعت است که با کمتر از هزار بیننده حدود 35 میلیون جلد فروش داشته است.

در حال حاضر فیلم کمدی «بند سگ» به کارگردانی مهران احمدی که یکی از فیلم های نوروزی بود با بیش از یک میلیون و 100 هزار تماشاگر و فروش 35 میلیارد و 500 میلیون تومان پرمخاطب ترین فیلم سال است.

پس از آن فیلم کمدی «انفرادی» به کارگردانی مسعود اطیابی پربیننده است که حدود 840 هزار و 500 بلیت فروخته و حدود 28 میلیارد تومان فروخته است.

در جایگاه سوم پرفروش ترین و پرفروش ترین فیلم دفاع مقدس «وضعیت مهدی» به کارگردانی هادی حجازی فر قرار دارد که هنوز مخاطبانش به 500 هزار نفر نرسیده اما 12 میلیارد و 500 میلیون تومان فروش داشته است.

چند فیلم دیگر نیز در هفته‌های اخیر اکران شده‌اند، اما هیچ‌کدام آن‌طور که انتظار می‌رفت نبوده‌اند، به‌ویژه «مرتع» که یکی از آثار برجسته جشنواره فیلم فجر سال گذشته بود و حذف آن از اکران نوروز 1401 بر حاشیه‌سازی آن افزود. این فیلم به کارگردانی کاظم دانش که از سوم خرداد اکران خود را آغاز کرده است تنها حدود 117 هزار و 500 نفر تماشا کردند و فروش آن به چهار میلیارد تومان رسید.

همچنین فیلم اجتماعی دیگر آن زمان «مغز استخوان» به کارگردانی حمیدرضا قربانی با فروش یک میلیارد و 960 میلیون بلیت توانست حدود 56 هزار بیننده را جذب کند.

برای فیلم «باید» به کارگردانی رضا درمیشیان رقم فروش یک میلیارد و 300 میلیون تومان با حدود 38 هزار و 500 بیننده بوده است.

فیلم سینمایی «سلفی ها با دموکراسی» به کارگردانی علی عطشانی از ابتدای خرداد اکران شده و تاکنون حدود 2200 بلیت فروخته شده و فروش آن نزدیک به 76 میلیون و 500 هزار تومان است.

«پسران دریا» به کارگردانی افشین هاشمی که از ابتدای خرداد اکران خود را آغاز کرده، تاکنون تنها حدود 11 میلیون جلد فروش داشته است.

از سوی دیگر کمدی «چند گریه می کنی 2» به کارگردانی علی توکل نیا با فروش بیش از 70 هزار بلیت به فروش 2 میلیارد و 200 میلیون تومانی و «لمینور» ساخته داریوش مرجویی با حدود 43 هزار بیننده تنها یک میلیارد فروخت. و 400 میلیون تومان درآمد اجاره ای.

نگاهی به آمار فروش فیلم‌ها نشان می‌دهد که فیلم‌های کمدی همچنان بیشترین مخاطب را به خود جذب می‌کنند و این امکان پیش‌بینی این را فراهم می‌کند که اگر فیلم‌هایی مانند چپ، راست و شیشلیک که به هر نحوی زندانی می‌شوند، رونق سینماها را نیز به نمایش بگذارند. از آنجایی که فروش فیلم های دیگر ممکن است کمک کند، اما در حال حاضر شرایط به گونه ای است که برخی از پخش کنندگان که آماده اکران فیلم های غیر کمدی هستند در گفت وگو با ایسنا تاکید کردند که با توجه به فروش نسبتاً پایین «میادو» پیش بینی های دیگری داشته اند، اما در حال حاضر تصمیم گرفته اند فیلم های خود را اکران نکنند و تا نیمه دوم سال صبر کنند.