4 مرحله برای جلوگیری از پرخوری


آیا سعی می کنید پرخوری را متوقف کنید؟ با ایجاد یک رابطه متعادل با غذا ، می توانید غذا را متوقف کرده و در غذا خوردن احساس سبکی کنید.

مشروب شایع ترین اختلال خوردن در آمریکا است. مطالعات نشان می دهد که 1.25 women از زنان و .42 of از مردان دارای اختلالات خوردن هستند.

به همین دلیل ، بسیاری از اعضای ما وقتی برای اولین بار به جامعه تغذیه توجه ما ملحق می شوند سعی می کنند غذا نخورند. آنها اغلب با سردرگمی ، سرخوردگی و درماندگی به سراغ ما می آیند.

ما هرگز نمی خواهیم اعضای روش ما چنین احساسی داشته باشند و همچنین نمی خواهیم هیچ کس در جامعه ما چنین احساسی داشته باشد.

بنابراین به خواندن ادامه دهید تا بدانید پرخوری چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد.

چگونه پرخوری را متوقف کنیم

هنگامی که می دانید چرا غذا می خورید ، می توانید از این مراحل برای شکستن چرخه و ایجاد تعادل بهتر با غذا استفاده کنید.

1. به علائم گرسنگی و سیری گوش دهید

علائم گرسنگی و سیری ما تمام روز و هر روز با ما ارتباط برقرار می کند. آنها توسط دو هورمون – گرلین (هورمون گرسنگی) و لپتین (هورمون سیری) کنترل می شوند.

این هورمون ها ، همراه با مکانیسم های مختلف دیگر در بدن ما ، به ما می گویند چه زمانی گرسنه و چه زمانی سیر هستیم. با گوش دادن به این سیگنال ها ، می توانیم از گرسنگی شدید و سیری شدید جلوگیری کنیم.

به نظر می رسد آسان است ، درست است؟

خوب ، ما می توانیم در موقعیت های مختلفی قرار بگیریم که به ما اجازه نمی دهد به راحتی به این سیگنال ها گوش دهیم. شاید شما در رژیمی هستید که می گوید ما می توانیم فقط سه بار در روز غذا بخورید یا ، شاید ، شما به طور دوره ای گرسنگی می کشید و با وجود احساس گرسنگی در صبح ، خود را مجبور کنید تا شام منتظر بمانید. حتی ممکن است احساس گرسنگی کنید ، اما از فشار ناشی از بار نیز استرس داشته باشید ، و بنابراین برای موفقیت در تعطیلات ناهار به کار خود ادامه دهید.

آیا هیچ کدام از این سناریوها برای شما آشنا به نظر می رسد؟

وقتی این کار را می کنیم ، اغلب احساس گرسنگی زیادی می کنیم. سرانجام ، ما به نقطه “گرسنگی” رسیدیم ، و در نهایت چیزی برای خوردن پیدا کردیم. چون ما هستیم بنابراین گرسنه باشید و اجازه دهید سیگنال های گرسنگی ما از کنترل خارج شود ، خوردن غذای کامل بسیار ساده تر است.

قسمت پرخوری اغلب اینگونه آغاز می شود.

با گوش دادن منظم به علائم گرسنگی و سیری ، می توانیم اندازه مناسب غذا را برای خود بخوریم ، که از عود یا سوء تغذیه در طول زمان جلوگیری می کند.

2. با دقت غذا بخورید

به نظر می رسد بسیار ساده است ، اما جهان را متفاوت می کند.

تغذیه دقیق روشی است که به شما امکان می دهد در عین حفظ رابطه سالم با غذا ، عادات غذایی خود را عمدی تر نشان دهید.

وقتی معقول غذا می خوریم ، حاضر ، آگاه و درگیر فرایند غذا خوردن هستیم.

برعکس ، وقتی بی فکر غذا می خوریم ، حواسمان پرت می شود ، بی خبر هستیم و شیفته روند غذا خوردن می شویم.

خوردن بی فکر بارها و بارها با پرخوری همراه است. مطالعات نشان داده است که در صورت عدم توجه ، احتمال اختلال در عادات و رفتار خوردن بیشتر است.

برای شروع یک رژیم غذایی معقول که به شما کمک می کند پرخوری را متوقف کنید ، با کنار گذاشتن هرگونه حواس پرتی هنگام غذا خوردن شروع کنید. به جای غذا خوردن جلوی تلویزیون ، تلفن ، یا حتی خواندن کتاب ، به سادگی خوردن این امر آگاهی شما را بالا می برد و گوش دادن به علائم گرسنگی و سیری (همانطور که در بالا گفتیم) حتی ساده تر می شود.

3. اخلاق را از غذا حذف کنید

آیا تا به حال در مورد اخلاق غذا چیزی شنیده اید؟

اگرچه ممکن است این نام برای شما تازگی داشته باشد ، اما من احساس می کنم که شما قبلاً این مفهوم را درک کرده اید.

تصاحب اخلاق غذا عبارت است از تشخیص غذای خوب یا بد ، درست یا غلط. کسانی که اخلاق را برای غذا مناسب می دانند ، اغلب معتقدند که با خوردن غذاهای “خوب” ، بنابراین خوب هستند. به نوبه خود ، وقتی از غذاهایی استفاده می کنند که آنها را “بد” می دانستند ، بد می شوند و باید احساس شرم کنند.

آشنا به نظر می رسد؟ یه حسی داشتم

وقتی وارد چرخه اخلاق در غذا می شویم ، متداول ترین گام بعدی برای مردم محدود کردن غذای “بد” و تشویق غذای “خوب” است.

مشکل این است که ما همیشه و منظورم این است که همیشه غذایی دریافت می کنیم که سعی می کنیم آن را محدود کنیم. و چون اخلاق بازی می کند ، می توانیم کنترل خود را از دست بدهیم.

غذاهایی که فکر می کردیم بد هستند بسیار جذاب تر به نظر می رسند – درست مانند یک کودک کوچک که به او می گویند نمی توانند روی میز آب نبات داشته باشند! این طبیعت انسان است.

بنابراین وقتی سرانجام آن غذاهای “بد” و شرم آور را دریافت می کنیم ، به احتمال زیاد یک قسمت پرخوری را تجربه می کنیم و بسیار فراتر از علائم سیری خود غذا می خوریم. آنقدر آن را می خوریم ، تقریباً آن را احساس نمی کنیم ، زیرا کاملاً بی معنی است ، و سپس استرس ، شرم ، گناه و ناامیدی را احساس می کنیم.

پاسخ؟ هرگز در مورد غذاهای “بد” صحبت نکنید و به “خوب” برگردید فقطبه این یک چرخه تنقلات و محدودیت ها است.

با حذف اخلاق از تصویر ، دیگر محصولات خوب ، محصولات بد ، درست یا غلط وجود ندارد. غذا فقط غذا است. ما هر زمان که بخواهیم می توانیم آنچه را که می خواهیم انتخاب کنیم ، به روشی آرام ، سرد و جمع آوری شده.

4- رژیم متعادل را تمرین کنید

تا کنون به شما توصیه کرده ام که از رژیم یا برنامه ای پیروی نکنید. من همچنین به شما توصیه کردم فقط به گرسنگی و سیری شخصی خود گوش دهید ، با دقت غذا بخورید و روحیه را از غذا حذف کنید.

ممکن است به این فکر کنید که “خوب ، اریکا ، چگونه می توانم به اهداف سلامتی و رفاهی خود دست یابم اگر هر زمان که بخواهم چیزی بخورم؟” در اینجا تعادل برقرار می شود.

در اینجا در Nutrition Stripped ، ما رژیم غذایی متعادل را به عنوان فرایند اولویت بندی تغذیه و رضایت از غذا تعریف می کنیم. جایی که غذا بد یا بد است ، اما فقط دلپذیر ، خوب یا ترکیبی از هر دو است.

این به شما این امکان را می دهد که آنچه را که واقعاً می خواهید بخورید ، از پرخوری جلوگیری کرده و چرخه را به دلیل محرومیت یا احساس گناه محدود کنید.

همچنین می توانید برای سلامت جسمانی و همچنین برای لذت غذا بخورید. این یک رژیم ثابت و ثابت ایجاد می کند که به شما احساس عالی می دهد.

برای کنار گذاشتن پرخوری در مرحله بعد چه باید کرد

برای جلوگیری از پرخوری ، اولین قدم این است که دوباره رابطه خود را با غذا برقرار کنید.

ایجاد یک رابطه متعادل با غذا به شما امکان می دهد غذاهای مغذی و متعادل بخورید که واقعاً از آن لذت می برید. این به شما امکان می دهد تا به علائم گرسنگی و سیری گوش دهید و همچنین از چرخه رژیم غذایی خارج شوید. حتی می توانید نسبت به خود و بدن خود احساس قدردانی و شفقت قوی داشته باشید.

این دقیقاً همان چیزی است که ما به مردم می آموزیم چگونه با روش خوردن آگاهانه خود این کار را انجام دهند. ما مراحل را برای بازسازی رابطه شما با غذا طی می کنیم. ما به شما آموزش می دهیم که روابط جدیدی بسازید که رشد کند ، پایدار و پایدار باشد.

می توانید کارگاه آموزشی رایگان ما را بیاموزید تا روش و نحوه تعادل بیشتر در انتخاب های غذایی خود را بیاموزید تا بتوانید از وسواس غذایی و رژیم غذایی رهایی یابید ، وزن متعادلی داشته باشید و رابطه مثبتی با غذا و بدن خود برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *