4 ویتامین ضروری برای پوست سالم فاش شد – آیا به اندازه کافی از این ویتامین ها استفاده می کنید؟

اگر این ضرب المثل را شنیده اید که زیبایی از درون می آید، پس حقیقت را به طرق مختلف شنیده اید. با داشتن تمام ویتامین های مناسب برای پوست سالم در بدن، سلامت و زیبایی پوست خود را بهبود می بخشید.

4 ویتامین ضروری برای داشتن پوستی سالم

بسیاری از ما نمی‌دانیم کدام ویتامین‌ها برای پوست سالم هستند، و این مایه شرمساری است زیرا می‌توان به راحتی با گنجاندن ویتامین‌های بیشتر در رژیم غذایی، سالم‌تر و زیباتر شد.

1. ویتامین A – ویتامین زیبایی

این ماده مغذی یک زیبا کننده واقعی است. از مسائل و بیماری های مختلف پوستی پیشگیری و مقابله می کند و از سلول ها در برابر آسیب محافظت می کند. علاوه بر این به تولید سلول های پوستی جدید و افزایش گردش خون کمک می کند.

اگر کمبود ویتامین A دارید، متوجه خواهید شد که پوست خود خشک و حتی پوسته پوسته می شود و ناخن ها و موهایتان شکننده می شوند.

منابع خوب ویتامین A برای مثال هویج، اسفناج و تخم مرغ هستند.

2. ویتامین B5 – ترمیم کننده

این یک آنتی اکسیدان است که رشد سلول ها را تسریع می کند و آسیب های پوستی را ترمیم می کند. برای دریافت بیشتر ویتامین B5 در رژیم غذایی خود، موز، آووکادو، آجیل و غذاهای سبوس دار مصرف کنید.

3. ویتامین E – ویتامین جوانان

این یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است که از چین و چروک و لکه های پیری جلوگیری می کند و گردش خون بهتر را تحریک می کند. همچنین به بهبود علائم کشش و اسکار کمک می کند.

اغلب در کرم‌های پوستی به عنوان نگهدارنده استفاده می‌شود، اما ثابت شده است که در صورت استفاده موضعی، فواید ضد پیری زیادی دارد. ویتامین E به عنوان مثال در روغن های گیاهی طبیعی و بادام یافت می شود.

4. ویتامین C – تقویت کننده

ویتامین C نقش مهمی در تولید کلاژن ایفا می کند که پوست را محکم و صاف می کند. همچنین پوست و رگ های خونی را تقویت می کند و زخم ها را سریع تر بهبود می بخشد.

اگر کمبود ویتامین C دارید، می توانید بهبودی آهسته تر زخم ها و کبودی را به راحتی تجربه کنید.

ویتامین C فراوانی در بیشتر میوه ها وجود دارد، به عنوان مثال در کیوی، پرتقال، پاپایا، هر نوع توت و کلم بروکلی.

پایه و اساس پوست سالم بدون شک این است که تغذیه و ویتامین های مناسب برای پوست سالم را وارد بدن خود کنید و به محض اینکه آن را پوشش دادید می توانید آن را حتی بیشتر کنید و بهترین مراقبت از پوست را برای خود پیدا کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر